Memo | Kolm Lõvi murdsid senegallased maha, kuningaks tõusis Bellingham (0)

Tõusev täht ja vanameister: 19-aastane Jude Bellingham (vasakul) ja 32-aastane Jordan Henderson (paremal) avaväravat tähistamas. Foto: Scanpix / AP Photo / Francisco Seco

Jalgpalli MM-i 1/8-finaali neljandas kohtumises võttis Inglismaa veenva 3:0 võidu Senegali vastu. Veerandfinaalis ootab võitjaid ees Prantsusmaa.

Kohtumine Al Bayti staadionil algas inglaste poolelt väga rabedalt - valesööte oli palju, eriti just oma poolel. 22. minutil oleks söödueksimus läinud peaaegu kalliks maksma, kui keskväljal juhtunud äparduse tõttu pääses karistusalas löögile Boulaye Dia, kelle üritus tabas John Stonesi. Jätkuolukorras sai viiekastist proovida Ismaila Sarr, aga tema katse lendas üle põiklati.

Avašanssi järel võtsid senegallased ohjad endale, kümme minutit hiljem terendas neil järjekordne võimalus. Taas oli ohuallikaks inglaste söödueksimus, seekord patustas Bukayo Saka. Saka eksimus lõi Diale soodsa olukorra skoori avamiseks, aga Kolme Lõvi puurivaht Jordan Pickford suutis löögi tõrjuda.

Esimene päriselt ohtlik olukord Senegali värava all sündis 39. minutil. Harry Kane leidis hea läbisööduga Jude Bellinghami, kes saatis palli karistusala vasakust äärest penaltipunkti lähistele, kust sinna süstinud Jordan Henderson lükkas palli ühe puutega Edouard Mendy seljataha. Üks šanss, üks värav - 1:0!

Kaks minutit hiljem sai Kane värava eest löögile, aga lajatas üle. Inglastest said järsku väljaku peremehed. Avapoolaja kolmandal üleminutil pääsesid Lõvid jooksma - Bellingham sai enda karistusala juurest palli ning andis selle ette poole Phil Fodenile. Foden jätkas Kane'ile, kes pääses väravavahiga 1:1 vastu. Kane säilitas olukorras stoilise rahu, seadis kolmel korral pilgu väravale ning lõpuks virutas palli väravavõrku - Kane'ile turniiri esimene tabamus, tablool 2:0!

Teine poolaeg algas rahuliku tempoga. Eduseisust tingituna võtsid inglased hoo maha, senegallased aga lihtsalt ei saanud millegagi hakkama. Nii vähe, kui inglased ründasid, valdas aafriklaste kaitseliini paanika. Ehe näide sellest juhtus 57. minutil, mil Foden triikis vasakul äärel rohesärkidest läbi, söötis värava ees uhkes üksinduses seisnud Sakale, kes toksas nahkkera esimese puutega võrku - 3:0.

Kuni mängu lõpuni oli kontroll inglaste käes, peremehed tekitasid ka mõned võimalused. Parim neist sündis 78. minutil, kui vahetusest sekkunud Marcus Rashford leidis supersööduga Harry Kane'i, aga viimane ei tabanud palli. Neljandat ei tulnud, kuid 3:0 võit oli tõsiasi. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kohtumise avavärav. Hendersoni 39. minuti tabamus pööras mängu käigu tagurpidi. Kui seni oli ähvardavam pool Senegal, siis kaotusseisu jäämise järel toimus totaalne purunemine.

Teise värava saab ehk liigitada õnnetu juhuse alla, ent kolmas oli juba tujutsemise vili. Kahjuks mängisid senegallased tavapärase Aafrika meeskonna vutti - mängupilt oli senikaua super, kuni tabloo näitas kaotusseisu.

Üllatus | Marcus Rashford alustas pingil. Rashford mängis viimases alagrupimatšis Walesi vastu oivaliselt. Esmalt skooris ta imeilusa karistuslöögi, hiljem lajatas vasakuga oma teise. Vaatamata suurepärasele esitusele alustas täna tema asemel Saka. Inglaste loots Garreth Southgate tõi Rashfordi platsile alles 65. minutil. Tagantjärele vaadates polnud otsus paha - mäng oli inglaste kontrolli all, Saka lõi ka värava.

Staar | Jude Bellingham. 19-aastane Bellingham jätkas sealt kus ta alagrupiiturniiril pooleli jäi. Dortmundi Borussia noor keskväljamees näitas platsil ülimat küpsust, sundis vastaseid eksima ning lõppude lõpuks andis esimesele väravale söödu ja teisele hokisöödu. Tema suurepärane tegutsemine lõi pahviks mitmeid vutilegende, eesotsas kunagise Manchester Unitedi ja Inglismaa koondise keskkaitsja Rio Ferdinandiga.

Ilus hetk | Bellinghami ja Hendersoni tähistus. Tänasest mängust rääkides ei saa Bellinghamist üle ega ümber. 39. minuti väravale järgnes südantsoojendav hetk, kus koondise 32-aastane vanameister Henderson ja tõusev täht Bellingham surusid teineteisel päid kokku, seejärel jagasid kaks pallurit omavahel austusežeste.

Tsitaat | "Meil on suurepärane tasakaal nooruse ja kogemuslikkuse vahel. Me naudime seda võitu, aga ainult hetkeks. Seejärel keskendume Prantsusmaale. Sellest tuleb tõsine lahing," Sõnas Inglismaa koondise kapten ja teise värava autor Harry Kane peale kohtumist.

Inglismaa - Senegal 3:0 (2:0)