Mets ja Zürich tegid hooaja parima tulemuse (+ Tamm, Sappinen, Sinjavski, Baranov) (1)

Karol Mets. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Välismaa kõrgliigades mängivate Eesti koondislaste koduklubidel oli täna hea päev. Eriti hästi läks käimasoleva kehva hooaja kontekstis Karol Metsa tööandjal Zürichil.

Šveitsi kõrgliiga tabeli põhjas paiknev tiitlikaitsja Zürich teenis 16. voorus alles oma teise ja seni suurima võidu, alistades teist kohta hoidva Servette'i 4:1. Mets tegi kaasa terve kohtumise. Tosin Aiyegun säras kübaratrikiga ja Nikola Katic skooris ilusa ülepuusalöögiga. Servette saavutas auvärava alles 88. minutil nurgalöögist.

Joonas Tamm rassis samuti kaitses kõik 90 minutit ja sai tunda võidurõõmu, kui tema leivaisa FCSB alistas Rumeenia kõrgliigas Craiova 1948 tulemusega 2:0. Värava lõid Octavian Popescu ja Joyskim Dawa. FSCB paikneb kuuendal positsioonil.

Rauno Sappinen vaatas Gliwice Piasti varupingilt Poola kõrgliigas 3:1 võitu Gdanski Lechia üle. Piast tõusis 15. kohale.

Vlasi Sinjavski jäi samuti varupingile, kui tema koduklubi Slovacko alistas Tšehhi kõrgliigas Hradec Kralove kaotusseisust 2:1. Slovacko kerkis kaheksandaks.

1:1 viigiga pidi leppima vaid Nikita Baranovi meeskond Pjunik, kuigi sai mängida enamiku kohtumisest arvulises ülekaalus. Baranov viibis väljakul matši algusest lõpuni. Vastaseks oli eelviimasel positsioonil asuv BKMA, tiitlikaitsja Pjunik ise paikneb neljandal tabelireal.