Miguel Santos: väljak segas meid küll, aga kokkuvõttes tuleb muru meie kvaliteedile ja stiilile kasuks (0)

Miguel Santos. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka peatreener Miguel Santos nentis pärast 3:1 võitu Pärnu Vapruse üle, et kuigi meeskond esines hästi, väljendab tabloo paljuski ka head võimaluste realiseerimist.

See oli teie hooaja esimene tõeliselt mugav võit. Kas te olite täna nii head või ei olnud vastasel parim päev?
Ma arvan, et me olime head ja efektiivsed. Muru ei lubanud meil mängida nii nagu me tahame, aga sellest hoolimata eelistame me mängida siin ja mitte Sepal, sest muru on mängijate jaoks parem. 3:0 oli meie jaoks mugav, seejärel mängisime natuke riskantselt ja nad lõid ühe tagasi, aga mulle meeldis mängijate esitus ja me olime väga efektiivsed. Selline rünnaku efektiivsus on midagi, millest me oleme nii mõneski mängus puudust tundnud.

Mainisid juba muru. Kui palju see teie mängu mõjutab?
Hea muru peal on parem mängida lühikest söötu ja sidusat jalgpalli, sest see võimaldab tehnilised oskused välja tuua, aga sellise muru peal - kuigi see läheb paremaks - ei saa me seda vahel teha. Aga ma usun, et looduslikule murule minekuga ja muru kvaliteedi paranemisega muutub meie meeskonna kvaliteet ja mänguviis isegi paremaks.

Muruväljakud jäävad selliseks ilmselt veel umbes kuu aega. Kas see mõjutab teie meeskonda ja stiili rohkem kui mõnd teist meeskonda?
Pisut küll. Tiimid, mis tahavad mängida nagu meie, saavad natuke kannatada, see on tõsi. Aga me peame kohanema, sest see ei saa kunagi olla vabanduseks.

REKLAAM

Kui halb paistab Addy seisukord?
See oli sama põlv, mis tal juba vigastatud oli. Loodan, et pole hullu, aga näis, kas ta saab meid juba Kalevi vastu aidata.

Kalevi käest saite te Tallinnas šokk-kaotuse. Kas see oli õnnetu juhus või peate te seekord midagi väga teistmoodi tegema?
Me peame väravaid lööma, peame rünnakul tänasest efektiivsusest eeskuju võtma. Kaotasime 0:1, kui tegime vea üleminekul kaitsesse - see oli kaitse viga ja me oleme seda juba parandanud. Ma usun, et kui me jätkame nii nagu täna, vältides enda vigu, siis suudame parema tulemuse saavutada. Kalev mängib siin ilmselt samamoodi ja meie ülesanne on parem mäng teha.

Tallinnas paistsite te olevat väga haavatavad Kalevi vasturünnakutele, eriti läbi kiirete äärte. Oli see ka lähenemise probleem või puhtalt individuaalne?
Teatavatel hetkedel lasime me oma suhtumisel ja agressiivsusel langeda ja ei suutnud Kalevi kontrarünnakuid peatada. Jätsime äärtele ka liiga palju ruumi. Seekord loodetavasti mitte, sest mängijad said aru, milles on probleem. Ma ei näe selles murekohta, vaid võimalust arenemiseks. Meeskond mõistis, mis võõrsilmängus valesti läks. Samuti oli asi selles, et me võtsime Tallinnas riske, et mängu võita, ja see lubas neil kontrarünnakuga 1:0 võita. Seekord peame mängima intelligentsemalt.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK