Milan pääses viigimeistri lõugade vahelt lisaminutite draamaga (2)

Ante Rebic ja Rafael Leao. Foto: Scanpix / Alberto Pizzoli / AFP

Itaalia valitsev meister AC Milan naasis võidurajale, pigistades Empoli vastu võõrsilt raske 3:1 võidu välja.

Empoli paikneb küll tabeli teises pooles, kuid nende alistamine on keeruline ülesanne. Seitsme vooru jooksul olid nad kaotanud vaid kaks mängu, viigistades koguni neli korda. Hooaja viies viik ei jäänud kaugele, kuid lisaminuteil sai Milan ihaldatud võiduvärava kätte.

Empoli pidas kõigepealt vastu kuni 79. minutini, aga siis pääses Rafael Leao audisisseviske järel jooksu ning söötis keskele, kust vahetusmees Ante Rebic palli võrku läkitas. Horvaatia koondise ründaja oli seejuures vaid kuus minutit varem vahetusest sekkunud ning need olid tema esimesed mänguminutid pärast 21. augustit, mil ta vigastada sai.

Empoli vahetusmees Nedim Bajrami tõi aga ka võõrustajate rünnakule lootust juurde ning kui tema mängulised võimalused jäid kasutamata, siis teise lisaminuti karistuslöök lendas otsejoones võrku. Osaliselt jääb viigivärav ka Milani puurivahi Ciprian Tatarusanu hingele, sest albaanlase löök lendas väravavahi nurka. 36-aastase Rumeenia väravavahi jaoks oli seejuures tegemist esimese ametliku mänguga pärast kümnekuulist vaheaega, sest Milani esinumber Mike Maignan sai koondisepausil vigastada.

Ometi pääses Milan õnnelikult koduteele, sest Senegali kaitsja Fode Ballo-Toure oli õigel ajal õiges kohas, et Rade Krunici poolt pikendatud ettesööt värava eest võrku lükata. Ning viimase punkti pani mängule Rafael Leao, kes spurtis kiirrünnakul enda kasti juurest vastaskasti juurde ning tõstis palli üle väravavahi.