Milleks?! Brasiilia sõprusmadinas lendasid banaanid, Neymari hakkimine lõppes punase kaardiga (1)

Dylan Bronn võttis Neymari julmalt maha, tasuks punane kaart. Foto: Scanpix / Richard Callis / Sport Press Photo / ZUMA Press

Brasiilia ja Tuneesia pidasid sõprusmadina, kust astusid kindlate võitjatena välja Tite hoolealused. Rõõmustava tulemuse kõrval nõudsid oma ka mitte nii rõõmustavad asjaolud, eriti just tuneeslaste lõhkuv mängustiil ning pealtvaatajate rassistlik käitumine.

Brasiilia läks Pariisis peetud kohtumist juhtima Raphinha 11. mänguminuti tabamusest, seitse minutit hiljem oli ka Tuneesia täpne. Viik ei püsinud kaua, sest Richarlison skooris minutike hiljem. Seepeale ärkasid rassistlikud pealtvaatajad, kes loopisid tähistavate brasiillaste suunas banaane.

Juhtunule reageerinud Brasiilia Jalgpalli Liit kirjutas oma avalduses, et seisab tugevalt rassismi vastu ning säärast käitumist pole võimalik tolereerida. Ka sündmuste keskel viibinud Richarlison võttis sõna, toonitades, et tegudele peavad järgnema ka karistused. "Senikaua, kui asi piirdub vaid sõnadega ja mitte karistusega, näeme me rassismi igal pool edasi," kommenteeris ta, vahendab väljaanne Sky Sports.

Brasiilia skooris avapoolajal veel kahel korral: Neymar realiseeris penalti ning Raphinha kõmmutas oma teise värava. Avapoolaja lõpus juhtus teine kõnekas seik, mis halvemal juhul võinuks Brasiilia staari nime MM-ile sõitjate nimekirjast julmalt maha kriipsutada. Nimelt otsustas Dylan Bronn võtta Neymari maha totaalselt lubamatute võtetega, palli ta sealjuures mängida ei üritanudki.

"Teadsime, et mäng tuleb võitluslik, kuid ma poleks eales osanud ette kujutada sellist viga, mis Neymari vastu tehti. See oli selline, mis jätab mängijad MM-ilt välja," sõnas Brasiilia peatreener Tite, vahendab väljaanne Goal. Brasiilia õnneks jäi Neymar terveks ning tegi kaasa terve kohtumise.

Teisel poolajal sahistas Brasiilia veel korra. Niisiis saadi sõprusmadinast kätte 5:1 võit. Brasiilia jaoks algab MM 24. novembril ning avakohtumises on vastas Serbia. G-alagruppi kuuluvad ka Šveits ning Kamerun.