MM-i ametlikud uuendused lubavad kaasa võtta rohkem mehi, kõik pääsevad ka pingile (0)

MM-tiitlit kaitsma asuv Prantsusmaa saab sarnaselt konkurentidele Katari kaasa võtta rohkem tähti. Foto: Scanpix / AFP / Franck Fife

FIFA kiitis heaks reeglimuudatuse, mis lubab sügisel Kataris peetaval MM-il kasvatada koondiste koosseisu 26-meheliseks.

Kui enne koroonapandeemiat koosnesid suurvõistluste koosseisud alati 23 mängijast, siis viimastel aastatel on tihenenud mängugraafikute tõttu kasvatatud nii lubatud vahetus- kui ka pingimeeste arvu. Ühtlasi on MM-i mängudes lubatud üles anda 15 varumeest, mis tähendab, et kõik koondisesse kuulujad pääsevad ka mängupäeva nimekirja. Ühtlasi lubatakse pingile 11 ametiisikut, kellest vähemalt üks peab olema võistkonna arst. Üle 26 inimese ei või seega ühegi koondise pingil istuda.

Vahetusmeeste arvu kasvatamine on samm edasi mullusest EM-ist, kus iga koondis võis samuti registreerida senise 23 asemel 26 meest, ent vahetusmeeste arv jäeti samaks ning treeneritel tuli alati kolm meest mängupäeva koosseisust välja jätta. Nii mullusel Copa Americal kui ka tänavuse aasta algul peetud Aafrika meistrivõistlustel võis kõigis koondistes olla lausa 28 mängijat.

Jalgpallireeglite eest vastutav IFAB on koroonapandeemia tulemusena juurutanud ka reegli, mille kohaselt on senise kolme vahetuse asemel nüüdseks nii koondisemängudes kui ka kodustes liigades lubatud viis vahetust. Katari MM-ist saab esimene nende reeglite järgi mängitav finaalturniir, sest nelja aasta eest kehtis veel kolme vahetuse reegel.

REKLAAM

Kõik 32 MM-il osalevat koondist peavad lõpliku nimekirja esitama 20. oktoobriks, finaalturniir algab Senegali ja Hollandi kohtumisega täpselt 30 päeva hiljem ehk 21. novembril. Vigastuste korral on alati õigus mängija või mängijad uue mehega asendada, ent mitte hiljem kui 24 tundi enne koondise avamängu finaalturniiril.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK