Morkovkina peab Balti turniiri eel koondiseid üsna võrdseteks ning ütles, et uuest lepingust pole veel räägitud (0)

Anastassia Morkovkina. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Naiste koondise kaaspeatreener Anastassia Morkovkina märkis koduse Balti turniiri eel, et Eesti kogus lõppenud valiksarjas Lätist ja Leedust rohkem punkte, kuid ta eeldab, et võistkonnad on tasavägises seisus. Võimalikust lepingupikendusest pole treeneri sõnul temaga veel juttu olnud.

Eesti esimeseks vastaseks Balti turniiril on poolfinaalis tiitlikaitsja Leedu, kes läbis mulluse turniri 5:0 ja 2:0 võitudega. Küsimusele, kas Leedu ongi kõige tugevam vastane, vastas Morkovkina: "Ma arvan, et Leedu on kõige ebameeldivam vastane. Kõige tugevam saab meie jaoks olema Läti, kui jõuame nendega finaali, mida ma väga loodan. Leedu on alati olnud nii klubide kui ka koondise tasemel stabiilne. Kui vaadata selle aasta mänge ja MM-valikturniiri tabeleid, siis meie kogusime Balti riikidest kõige rohkem punkte. Selle seisu pealt on positiivne mängima minna. Kuna aga sel aastal pole me omavahel kohtunud, on praegu raske ette öelda, kes on parim. Ma ütleksin, et seis on tasavägine."

Eesti kogus tänu Kasahstani üle saavutatud kahele võidule (tänavu juunis ja septembris) MM-valiksarjas kuus punkti. Leedu sai oma alagrupis viis ja Läti kolm punkti. Samuti Balti turniiril osalevad Fääri saared jäid ilma punktita, kuid nemad olid erinevalt Balti riikidest viie-, mitte kuueliikmelises grupis.

Tänavune naiste Balti turniir toimub Lõuna-Eestis, Eesti koondis peab oma mõlemad mängud Tartus. Koduväljak on Morkovkina hinnangul sinisärkide jaoks suur eelis. "Esiteks annab eelise kodupublik - me väga loodame, et ilmale vaatamata tuleb palju pealtvaatajaid - ja teiseks Tartu vaim. Balti turniiridel oleme suuri võite saanud just Tartus."

REKLAAM

Vigastuste tõttu jäävad turniirilt eemale kolm mängijat, kelle tulekut loodeti Morkovkina sõnul veel kuni viimase hetkeni: Berle Brant, Sandra Liir, Maarja Saulep. Kõrvale jääb ka eile Soome naiste võidukas karikafinaalis täismängu teinud Pille Raadik.

"Vaatamata sellele, et Pille on vahepeal treeninud ja mänginud, häirib teda ikkagi trauma. Ta on ise meile rääkinud, et oleks hea meelega olemas, aga ei saa meile pakkuda sadat protsenti," sõnas Morkovkina.

"Meie jaoks on alati prioriteediks mängijate tervis. Kui mängija ei saa anda endast sadat protsenti ja kui ta pannakse sellest hoolimata mängu, siis võib tekkida päris halb tunne. Meil on nii usaldusväärne keskkond, et iga mängija võib öelda seda, mida tunneb, me kuulame absoluutselt kõiki."

Jaanuaris sõlmiti Morkovkina ja teise kaaspeatreeneri Sirje Roopsiga üheaastane kontraht. "Lepingu pikendamisest ei ole juttu olnud. Töötame detsembri lõpuni ja siis vaatame," lausus Morkovkina.

Kui palju võib jalgpalliliidu otsust mõjutada eesolev Balti turniir? "Ma ei usu, et see väga palju mõjutab. Treenereid mõjutab turniir lihtsalt selliselt, et tahaks ära võita! Kui edaspidi näiteks lepingut ei pakuta, siis ikkagi on hea meel selle päris eduka aasta üle, oleme saanud kaks väga olulist võitu."

Morkovkina kinnitas, et koostöö Roopsiga on kulgenud aasta jooksul kenasti, omavahel koosseisu pärast vaidlema pole mindud: "Iga nimi ja iga otsus, mis me teeme, sünnib arutelu teel. Ei ole niimoodi, et mina valin selle ja sina valid selle."

"Järgmise koondisetsükli koosseisu valimine algab alati juba siis, kui eelnev mäng lõpeb. Mõtleme pikalt ette. Arutame läbi, kes on ennast positiivsest küljest tõestanud ja keda me võib-olla pole märganud. Arutame nii ühe mängija kaupa kui ka terviklikku üldpilti vaadates. Ja kui kõik toimib, siis ei pea mitte midagi muutma," lisas Morkovkina.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK