Mourinho trumpas üle kõik UEFA presidendi naistuttavad (0)

AS Roma peatreener Jose Mourinho. Foto: Scanpix / Gianluca Ricci / LPS ZUMA Press Wire.

Järgmisel kolmapäeval selgub Albaania pealinnas Tiranas läbi aegade esimene UEFA Konverentsiliiga võitja, kui finaalis lähevad vastamisi AS Roma (Itaalia) ja Rotterdami Feyenoord (Holland).

Konverentsiliiga loomine pälvis omajagu kriitikat. Sellele heideti ette madalat taset ja segaduse külvamist, sest mudelid, kuidas kolme eurosarja (Meistrite liiga, Euroopa liiga ja Konverentsiliiga) kvalifikatsiooniringid omavahel seotud on, pole tõesti kõige lihtsamate killast.

Ning kui Leicester City jäi Euroopa liiga alagrupiturniiril kolmandaks, mis tähendas langemist Konverentsiliiga sõelmängudele (analoogselt Meistrite liigale, mille alagruppides kolmanda koha saanud võistkonnad jätkavad eurosarja Euroopa liigas), ja nende peatreenerilt Brendan Rodgersilt küsiti, kas nende eesmärk on see võita, vastas ta: "Ausalt öeldes ma isegi ei tea, mis võistlusega tegu on."

Lõpuks jõudis Leicester välja poolfinaali, kus jäädi kahe mängu kokkuvõttes alla AS Romale (kodus 1:1 viik, võõrsil 0:1 kaotus). Selle aja jooksul jõudis Rodgers juba mitu korda võistlust kiita ning fakt on see, et Leicester polnud mitte kunagi varem eurosarjas poolfinaali jõudnud. Konverentsiliigas see õnnestus ning Rodgers nautis eurosarjakevadet koos ülejäänud Leicesteri klubiga täiel rinnal.

UEFA president Aleksander Ceferin avaldas oma kodumaa Sloveenia uudisteportaalile 24ur.com antud intervjuus, et esmalt Konverentsiliiga suhtes valitsenud skepsis on hooaja käigus olulisel määral taandunud. Võistlus on osutunud romantikarohkeks ning pakkunud unustamatuid hetki klubidele, kes eurosarjades reeglina kaugele jõudnud ei ole.

REKLAAM

Konverentsiliiga fännide seas on ka Roma peatreener Jose Mourinho, kes Leicesteri alistamise järel pisaraid poetas. "Konverentsiliiga osas oli palju skeptikuid. Sain Jose Mourinholt poolfinaali järel tekstisõnumi. Ta oli tohutult ülevas meeleolus. Mulle pole kunagi üheski sõnumis nii palju südameid saadetud. Isegi mitte daamidelt," sõnas Ceferin. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK