Mourinho: tunnen ennast vanana, sest mulle öeldi, et ainult mina, Ferguson ja Trappatoni on võitnud kolmel erineval kümnendil (0)

Jose Mourinho. Foto: Scanpix / Reuters / Lisi Riesner

Jose Mourinho võitis AS Roma peatreenerina Konverentsiliiga, kui finaalis alistati Rotterdami Feyenoord 1:0. Mourinho ütles, et läheb nüüd puhkusele, aga jääb seda hooaega positiivselt meenutama, sest ajalugu on tehtud.

"Mu peas on nii palju erinevaid mõtteid korraga," alustas 59-aastane portugallane intervjuud Sky Sport Italiale. "Olen Romas olnud 11 kuud, aga kui siia jõudsin, siis sain aru, mida see tähendab. Fännid ootasid seda. See ei olnud täna õhtul töö, see oli ajalugu. Pidime ajalugu kirjutama ja kirjutasime ajalugu." 

Mourinho märkis, et Konverentsiliiga võit oli klubile oluline. "Tundsime kohe algusest peale, et suudame selle võita, aga see muutus tugevamaks, kui Euroopa liiga meeskonnad Leicester City, Marseille ja Feyenoord sellega liitusid. Arvestasime sellega kogu aeg ja lootsime, et saame Serie A-s mõned punktid rohkem, aga panustasime Konverentsiliigasse nii palju."

Itaalia meedia on kirjutanud, et võib-olla Pariisi Saint-Germain või Newcastle United soovivad Mourinho Romast välja osta, kuid portugallane rahustas fänne. "Nüüd ma jään, pole kahtlustki. Isegi kui mingid kuulujutud liiguvad, siis tahan jääda Romasse. Peame aru saama, mida klubi omanikud, kes on suurepärased inimesed, tahavad järgmisel hooajal teha, sest see on ajalugu. Saame ehitada tõeliselt tugeva projekti," lausus Mourinho.

REKLAAM

Ta lisas: "See võit läheb Roma, aga ka minu ajalukku. Mulle öeldi, et ainult mina, Sir Alex Ferguson ja Giovanni Trappattoni on võitnud kolmel erineval kümnendil. Tunnen ennast veidi vanana, aga see on tore. Nüüd lähen puhkusele, istun rannas ja mõtlen sellele."

Kui Roma jaoks on see klubi ajaloo esimene karikas Euroopas, siis Mourinhole viies. Ta on varem võitnud 2003. aastal Portoga Euroopa karika, 2004. aastal Portoga ja 2010. aastal Milano Interiga Meistrite liiga ning 2017. aastal Manchester Unitediga Euroopa liiga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK