Murad Velijevi jaoks tuleb koondisepaus teisiti. "Transi treener uuris, kas tahaksin Aserbaidžaani esindada" (7)

Murad Velijev (löögil). Foto: Katariina Peetson

Tallinna FCI Levadia ründavat poolkaitsjat Murad Velijevit (20) ootab sedapuhku ees mõnevõrra teistsugune koondisepaus kui teisi mängijaid, kes Eesti klubidest koondistesse kutsutud.

Nimelt istub mängumees juba täna (teisipäeva) õhtul lennukile ning lendab Lõuna-Kaukaasiasse esivanemate kodumaale, et liituda Aserbaidžaani U20 koondise treeningutega. Selles, et üks Eesti poiss aga üldse mitme tuhande kilomeetri kaugusel asuva riigi koondise treeneritele silma jäi, mängis muuhulgas rolli ka ... Narva Trans.

"Narva Transil oli 2020. aastal Türgi peatreener (Cenk Özcan - M. K.), kelle abitreener oli aserbaidžaanlane (Ilgar Nabijev - M. K)," selgitab Velijev Soccernet.ee-le kontakti tekkimise tausta. "Mina mängisin siis Kalevis. See treener oli suhelnud Aserbaidžaani koondisega ja tuli minuga ka rääkima, et kas ma oleksin huvitatud Aserbaidžaani koondises mängimisest."

Ta jätkab: "Siis ei juhtunud veel midagi kindlat, aga nad jälgisid mind edasi. Nüüd kui ma aasta alguses Levadiaga lepingu sõlmisin, tuli mulle neilt kutse. Kuna ma ei olnud Eesti U21-te kutsutud, siis mõtlesingi, et miks mitte, lähen ja tutvun."

REKLAAM

"Mu mõlemad vanemad on aserbaidžaanlased, aga ma olen Eestis sündinud ja kasvanud, mul on Eesti pass," selgitab Velijev enda etnilist tausta. Aserbaidžaani passi tal küll veel ei ole, kuid selle saamine ei tohiks valmistada eriti suurt muret. "Noh ... jah, probleemi ei oleks, aga veel ei ole vaja olnud," ütleb ta.

Kuidas Levadia ja Eesti Jalgpalli Liit uudise vastu võtsid? "Sellest teemast olen klubiga rääkinud, aga liiduga mitte," räägib Velijev. "Olen [U21 koondise peatreeneri Roman] Kožuhhovskiga natuke suhelnud, mitte küll sel konkreetsel teemal. Selleks koondiseaknaks kutsuti mind küll Eesti U21 koondisesse, aga ma olin jõudnud juba Aserbaidžaanile oma nõusoleku anda."

Kui tulevikus peaksid nii Eesti kui Aserbaidžaan kutsuma, siis kumba valida? Velijev võtab mõtlemispausi. "Selles suhtes ... ega ma ei ole mingit lõplikku otsust teinud," tunnistab ta raskelt. "Eks see raske on, olen ju lapsest peale unistanud A. Le Coq [Arenal] mängimisest ja Eesti esindamisest. Aga teisalt ... vanemad on aserbaidžaanlased ja ma ise olen ju ka vere poolest. Mõlema koondise esindamine oleks igal juhul väga uhke tunne, hetkel ma ei oska ühte teisele eelistada."

Aserbaidžaani U20 koondist ootavad 5. ja 7. juunil ees maavõistlused Usbekistaniga. Hoolimata sellest, et Velijevil puudub Aserbaidžaani kodakondsus, tohib ta ikkagi mitteametlikes mängudes platsile joosta.

7 kommentaari

Max Univillan   •  
(145.14.20.***)
Taaskord liidu tegemata töö ning kurb kaotus meie koondisele
sosku   •  
(80.235.50.***)
Topeltkodakondus ei ole üldjuhul lubatud. Kas noormees mõtleb tõsimeeli loobuda EL riigi passist? Või on see siiski kuidagi lubatud omada Eesti kodakondsust ja mängida mõne teise riigi eest?
Adek Vaatne   •  
(90.191.241.***)
1. Mismoodi on see liidu tegemata töö? Kurb on, kui temast suur mängija tuleb, ent Eesti koondist ei esinda, ent liit ei saa ju sinna suurt midagi parata. See ei ole ju koht, kus raha pakkuda või kuidagi teha temast põliseestlane. Ta toob ju mõlema poole valimise osas plussid välja, see on väga personaalne teema ning liit minu silmis siia ei puutu. Aga kurb on küll, hetkel tundub vingelt panevat!

2. Topeltkodakondsus lubatud pole, aga minu teada sünniga antud kodakondsusest lahti ütlema ei survestata, see mäletamist mööda olla. Aga võibolla keegi kindlasõnalisem saab selle siin ümberlükata, kui tarvis.

Vingelt paneb, edu talle - loodetavasti tunneb end rohkem eestlane ikka.
maamesilane   •  
(84.50.66.***)
Kurb kaotus? Tõsiselt?
kauriks5   •  
(146.255.182.***)
Vastavalt põhiseaduse paragrahv 8 lg-le 3 ei saa sünnijärgset Eesti Vabariigi kodakondsust ära võtta
Max Univillan   •  
(145.14.20.***)
Liidu tegemata töö - varem pole U21 koondisesse kutsutud ;)
Tom K   •  
(90.191.186.***)
Oma asi, eks kutt ise teab, keda esindada tahab.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK