Muslera kala aitas prantslased poolfinaali (0)

Esimesest veerandfinaalist võttis 2:0 võidu isukalt ning resultatiivselt mänginud Prantsusmaa.

Prantsusmaa alustas kohe innukalt ning tahtis initsiatiivi haarata. Palli liigutati Uruguay väljakupoolel kiirelt, kuid päris ärevate olukordadeni veel ei jõutud. Hoopiski uruguaylased olid need, kellel esimese viie minutiga kaks head väravavõimalust tekkis, aga lahendused jäid kesisteks. Näha oli, et niisama palli veeretama kumbki ei tulnud ning võidutahe peegeldus mängijate tegudest.

Prantsusmaa hoidis palli rohkem ning üritas leida käike avaväravani jõudmiseks. Küll aga oli Uruguay pea terve meeskonnaga risti ees ning naljalt ei lastud kedagi läbi. Siiski toimus mõlema koduõuel nii mõndagi, alles esimese poolaja lõpus jõudis Prantsusmaa noolitud tulemuseni.

Rodrigo Bentancur tegi hooletu vea prantslaste ääremängija Corentin Tolisso vastu ning peakohtunik "premeeris" meest ka kollase kaardiga. Küll aga polnud see uruguaylaste suurim probleem, sest palli taha jäänud Antoine Griezmann saatis mänguvahendi nutikalt kasti. Keskkaitsja Raphael Varane sai pea napilt vahele ning pall jõudis väravasse.

Enne poolaja lõppu tahtis Uruguay seisu viigistada, kui Martin Caceres peaga löögile pääses ning palli täpselt posti kõrvale saatis. Hugo Lloris sai näpud vahele, teisele pallile jõudis esimesena Diego Godin, kuid mees lõi palli selgelt taeva poole. Prantsusmaa sai puhkama minna eduseisus.

Teine poolaeg kulges üsna sarnaselt esimesele. Mõlemad meeskonnad üritasid oma võimalusi realiseerida, taaskord sahistas väravavõrku Prantsusmaa. Karistusala lähedal vabaks jäetud Griezmann otsustas panna Fernando Muslera proovile. Hea lennuga tulnud pall osutus puuriluku jaoks liiga keeruliseks, Muslera küll tõrjus, kuid pall maandus väravas.

Mõned minutid hiljem läks kerget särtsakust täis mäng täitsa tuliseks. Kylian Mbappe viskus väikese puute tagajärjel murule pikali, mis ärritas esmalt Godini, siis jõudis peokutse ka teisteni. Ütlemist oli küllaga, kuid väike seisak lahendati siiski üsna rahumeelselt ning põhiliste huligaanide arvele lisati kollane kaart.

Sellega kukutati vaid võite tunnistanud Uruguay, kes näitas MM-i jooksul väga häid mänge. Võib öelda, et liidrina tegutsenud Edinson Cavani puudumine oli siiski liiga suureks kaotuseks ning Prantsusmaa võttis kindla võidu.

Uruguay - Prantsusmaa 0:2 (0:1)
40. Raphael Varane, 61. Antoine Griezmann

Hoiatused: 39. Rodrigo Bentancur, 69. Cristian Rodriguez - 33. Lucas Hernandez, 69. Kylian Mbappe
Peakohtunik: Nestor Pitana (Argentina)

Uruguay: Muslera, Gimenez, Godin, Caceres, Bentancur (59. Rodriguez), Nandez (73. Urretaviscaya), Torreiro, Vecino, Laxalt, Suarez, Stuani (59. Gomez).
Varus: Varela, Sanchez, Rodriguez, Arrascaeta, Cavani, Campana, Silva, Pereira, Gomez, Coates, Urretaviscaya, Silva.

Prantsusmaa: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Tolisso (80. Nzonzi), Kante, Griezmann (90+3. Fekir), Giroud, Mbappe (88. Dembele).
Varus: Kimpembe, Lemar, Dembele, Matuidi, Nzonzi, Mandanda, Rami, Fekir, Sidibe, Thauvin, Mendy, Areola.