Nädala tipud: erinevad karikad, lõpuspurt, ajalooline kaotus (0)

Lõppenud jalgpallinädal oli karikate jagamise aeg.

Nädala ajalooline karikas - Paide võitis finaali ja eurokoha

Evald Tipneri karika võitis ajaloos esmakordselt Paide Linnameeskond, kes oli lisaajal 1:0 parem Nõmme Kaljust. Deabeas jättis Marko Meeritsa vastu penalti realiseerimata, aga Siim Luts skooris kauglöögist, aidates Paidel ühtlasi eurosarjapileti teenida.

Nädala järjekordne karikas - naistest triumfeeris Flora

Eesti naiste karika võitis viiendat korda järjest ja ühtekokku kaheksandat korda Tallinna Flora, kes oli 7:1 üle Tallinna Kalevist. Skoori avas Flora juba 22. sekundil, Mari Liis Lillemäe tegi avapoolajal kübaratriki.

Nädala lõpuminutite karikas - Kalev U19

Teist aastat järjest U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalis mänginud Tallinna Kalevi U19 parandas mullused vead ning alistas tänu Romet Kaupmehe 90+1. minuti väravale Tallinna Flora 2:1.

Nädala lõpuspurt - Cosmos lõi Viimsile kaheksa väravat

Coolbet saaliliiga finaalseeria oli otsustava kohtumise eel mängudega 2:2 viigis. Otsustavas matšis oli aga asi viigist kaugel - Tallinna Cosmos lõi esimesel minutil esimese ja teisel minutil teise värava, läks vaheajale 6:0 eduseisus ning alistas Viimsi Smsraha lõpuks seisuga 8:0. Tasuks Cosmosele Eesti meistritiitel.

Nädala ajalooline kaotus - Trans alistus presidendi silme all Paidele

Narva Trans on taasiseseisvunud Eesti kõrgliigas mänginud kõik hooajad algusest peale, aga esmakordselt kaotasid narvalased seal seitsmenda mängu järjest, kui alistusid Eesti Vabariigi president Alar Karise silme all Paidele 2:4.

Nädala peksukotid - kohtunikud

Palju kriitikat loobiti lõppenud nädalal kohtunike suunas. Viimsi JK väravavahtide treener Martin Kaalma: "Kui sul mune ei ole, siis sa ei suuda seda õiget otsust teha." Legioni ründaja Markus Vaherna: "Ma ei taha sellest kohtunike teemast rääkida, iga päev loed uudistest, aga no see oli ebareaalne, mis seal kastis toimus - hea, et mind uimaseks ei löödud." Kalju poolkaitsja Pavel Marin: "Kohtunikud on inimesed ja nad võivad eksida. See on inimlik, aga kuidagi väga ühele poole. Väga ühele poole." Levadia kaaspeatreener Marko Savic teenis kohtunike avalike süüdistamise eest hoiatuse ja 150-eurose rahatrahvi.

Legioni mängija Markus Vaherna langes Vapruse värava olukorras murule, aga viga ei fikseeritud. Foto: Svetlana Tšižova

Nädala foto - karikafinaali tuliseim olukord, Klavan ja Babitšev tülitsesid pikalilangenute kohal