Nädala tipud: nullijad, veamasin, päästeinglid, nihutatu (0)

Lõppenud jalgpallinädalal jagus põnevust nii liigadesse kui ka karikavõistlustele, palju tähelepanu pälvisid nii mängijad, kohtunikud kui ka fotograaf.

Nädala nullijad - Flora ja Paide

Tallinna Flora ja Paide Linnameeskond kohtusid lõppenud nädalal A. Le Coq Arenal nii Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaali kui ka Premium liiga 12. vooru raames ning nullisid teineteist korralikult - tulemuseks 210 minutit ilma väravateta mängu. Õnnelikum võib kokkuvõttes olla Paide, kes pääses tänu penaltiseeriale karikafinaali.

Nädala veamasin - Henrik Ojamaa

Paide vastu 27. minutil sisse vahetatud Henrik Ojamaa raius juba 43. minutiks neli viga (ülejäänud Flora meeskond ei teinud esimese poolaja jooksul ühtegi) ja sai kaks kollast kaarti. Tulemuseks vigastuspausilt naasnud Ojamaa eemaldamine, mis on ühtlasi Flora esimeseks punaseks kaardiks Premium liigas pärast 2019. aastat.

Henrik Ojamaa punane kaart jättis naasmismängu tema jaoks üürikeseks. Foto: Brit Maria Tael

Nädala päästeinglid - Pipar ja Pentinen

Naiste Meistriliiga mängus Tallinna Kalevi ja Tallinna Flora vahel sai kohtunik Vladimir Zahharov avapoolajal vigastada, mis jättis kohtunikebrigaadi augu, mille täitsid platsi äärest appi tõtanud fotograaf Jana Pipar (avapoolaja lõpuni) ja 15-aastane pealtvaataja Lisette Pentinen (teisel poolajal). Mõlemal päästeinglil on mõistagi vajalik litsents olemas.

Nädala tsitaat - "Eelmine aasta üleminekumängus hakkas see pull pihta. Tartu Tammeka siin räägib, et neile tehakse liiga. Tegelikult ju reaalsus oligi see, et Tammeka oli algusest peale meistriliigas tänu sellele, et nad mängisid üleminekumängus puhtalt käega. Jalkaliidust öeldi, et kohtunik eksis seal."

Nii rääkis Tallinna Kalevi kaaspeatreener Daniel Meijel pärast 84. minuti penalti tõttu Tallinna Levadiale 0:1 kaotamist. Meijel viitas Tammeka peatreener Miguel Santose teravale Premium liiga kohtunike kriitiseerimisele, mis tõi muide lõppenud nädalal Santosele hoiatuse ja Tammekale 150-eurose trahvi.

Daniel Meijel. Foto: Oliver Tsupsman

Nädala õnnelik linnaosa - Mustamäe

Tallinna Kalev teatas, et klubi koostöös TalTechiga rajatakse Mustamäele täismõõtmetega jalgpalli sisehall, mis peaks valmima selle aasta jõuludeks. Läinud talvel oli Tallinnas vaid kolm täismõõtmetes jalgpallihalli: statsionaarne EJL-i vutihall Kitsekülas ning Männiku ja Sõle pneumohallid.

Mustamäe. Foto: Soccernet.ee

Nädala nihutatu - Kalju ja Transi poolfinaal

Eurosarjapääsme võitluses oluline karika poolfinaal Nõmme Kalju ja Narva Transi vahel lükati esmalt 4. mailt nädal aega hilisemaks ja seejärel veel nelja päeva võrra hilisemaks. Esimese lükke põhjuseks oli Kalju meeskonda tabanud gripipuhang ning teise tingis soov mängukoormusi ühtlustada.

Nädala foto - Einar Lillo polnud Bogdan Vaštšukile Premium liiga aprillikuu parima mängija auhinda üle andes eriti rõõmus