Nädala tipud: pöörduks, karjääriredel ja armutu õigusemõistja (0)

Möödunud nädalal röövis põhitähelepanu Eesti koondise heitlus Maltaga, aga palju kõneainet pakkusid ka tõmbetuuled FCI Levadia treeneripingil ja U19 koondise vägitegu.

Nädala üllatuspomm - U19 koondis murdis Itaalia

Eesti noortekoondiste käekäigud ei ole meile viimastel aastatel kuigi palju rõõmu pakkunud. U19 koondis alustas aga Poolas peetavat EM-valikturniiri tõelise šokktulemusega, alistades Itaalia eakaaslased 2:0.

Teises kohtumises alistuti küll ise sama tulemusega väljakuperemeestele, aga nagu kinnitas ka peatreener Alo Bärengrub, siis enne viimast kohtumist Bosnia ja Hertsegoviinaga on kõik veel võimalik. Miniturniiri otsustavad mängud peetakse teisipäeval.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

REKLAAM

Nädala pöörduks - FCI Levadia

Üle-eelmise nädala tippude hulka kuulus Maksõm Kalõnõtšenko palkamine FCI Levadia uueks peatreeneriks. Eelmise nädala tippude hulka kuulub tema vallandamine.

43-aastase MM-il väljakul käinud ja värava löönud endise Ukraina koondislase saldosse jäi Eestis vaid üks kohtumine - 2:3 allajäämine FC Kuressaarele. Musta huumorit tehes võib aga öelda, et ajaloolise maamärgi jõudis mees ikkagi maha panna - mitte kunagi varem ei olnud Levadia veel väljaku peal Kuressaarele kaotanud.

Foto: Katariina Peetson

Nädala karjääritegija - Nikita Andrejev

Kalõnõtšenko lahkumise järel asus Levadia peatreeneri kohusetäitjaks Nikita Andrejev, kelle treenerikarjäär algas napilt rohkem kui aasta tagasi.

Tänavused tõmbetuuled Levadia treeneripingil on aga viinud selleni, et Levadia legendaarse ründaja treenerikarjäär on alanud hullumeelse tempoga. Duubli abitreenerist sai duubli peatreener, siis juba põhimeeskonna abitreener ja nüüd peatreeneri kohusetäitja.

Foto: Katariina Peetson

Nädala kaalukeel - armutult õiglane VAR

Eesti ja Malta koondiste Rahvuste liiga kohtumise üheks peategelaseks kerkis VAR, aga seekord ei saatnudki videokohtunike tegevust skandaalid, millega me oleme viimasel ajal harjunud tippjalgpallis.

Ei, VAR võttis ja võttis ja andis ja andis ja võttis, aga tagantjärele tuleb tunnistada, et tippkohtunik Daniel Sieberti pidev korrigeerimine oli iga kord asja eest. Meilt võeti kaks väravat ja meie kahjuks määrati penalti, kuid samas määrati penalti ka meie kasuks ja ühes sellega jäeti Malta väljakule kümnekesi.

Foto: Brit Maria Tael

Nädala särav juubilar - Sergei Zenjov

Sergei Zenjovil täitus Maltat võõrustades maagiline saja koondisemängu piir ning ta tähistas seda särava esitusega palliplatsil, tehes sisuliselt eeltöö mõlemale Eesti väravale.

Tasuks mängu parima au ning pingevaba reis San Marinosse, sest Malta vastu teenitud kollane kaart jätab ta tsükli viimasest kohtumisest kõrvale. Treeningprotsessi huvides sõitis ta ikkagi koondisega kaasa.

Foto: Oliver Tsupsman

Nädala varased meistrid - FC Flora

Eesti naistejalgpalli valitseja FC Flora alistas 2:0 oma viimaste aastate lähima rivaali Saku Sportingu ning kindlustas viienda järjestikuse meistritiitli.

Uskumatult stabiilses hoos florakad on võitnud sel hooajal kõik 20 liigamängu. väravate vaheks 132:10. Selline ülemvõim lubaski neil tagada tiitli juba neli vooru enne lõppu.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala foto - improviseeritud raudüü

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK