Nädala tipud: Ronaldo Esiliigas, krigisev hammas, unine start ja samm edasi (0)

Möödunud nädalal mängisid Tallinna Levadia ja Paide Linnameeskond Euroopas. Lisaks viskame pilgu peale, kuidas läks eestlastel välisklubides ja mis juhtus Premium liigas.

Nädala krigisev hammas - Paide naaseb Gruusiast viigiga

Paide Linnameeskond tegi Konverentsiliiga teise eelringi avamängus võõrsil Ararat-Armeniaga 0:0 viigi. See oli Paide ajaloo kuues euromäng ning esimene kord oma värav puhtana hoida.

"Praegu piisab sellest, et "hea töö". Õnnesoovid on kahe mängu kokkuvõtte juurde käiv asi. Aga loomulikult oleme ikkagi veidi väiksem klubi ja väiksema eelarvega. Natuke esimese poolaja pealt hammas krigises, aga üldpilt ja lõpukannatamine juurde, siis oleme 0:0 seisuga rahul. Mängisime euromängu väärikalt. Distsipliin ja kaitsetöö tõid selle minimaalse tulemuse, millega oleksime enne mängu rahul olnud," rääkis Paide peatreener Karel Voolaid Soccernet.ee-le.

Nädala unine start - Levadia ärkas Maltal teisel poolajal

Meistrite liiga eel-eelringist islandlaste Vikingurilt saadud 1:6 kaotusega välja lennanud Tallinna FCI Levadia start Konverentsiliiga teises eelringis võõrsil Malta meistri Hiberniansi vastu oli hirmuäratav. Lõpuks lepiti 2:3 kaotusega, mis jätab korduskohtumiseks kõik otsad lahtiseks.

"Me ei saa olla rahul sellega, kuidas asjad esimesel poolajal läksid. Nad olid meist väljakul palju paremad, aga võtan vastutuse täielikult enda peale. Nad said mängu enda kätte ja neil oli meie kaitsetaktika tõttu väga palju ruumi - üritasime nende käigud keskelt kinni panna, kuid nad leidsid ruumi äärtel.

Teine poolaeg oli palju parem. Muutsime taktikat, mäng ei olnud enam nende käes ja nad ei saanud nii palju löögile. Suutsime mängu paremini kontrollida ja meil oli parem energia. Esimesel poolajal seda ei olnud ja pidime seda parandama. Kõige olulisem pärast pingelisi lõpuminuteid on see, et kõik on endiselt lahtine ja tahame kodus sellest paarist edasi minna," lausus peatreener Ivan Stojkovic Soccernet.ee-le.

Nädala samm edasi - Vaštšuk siirdus Poola kõrgliigasse

Tallinna FCI Levadia võtmemängija Bogdan Vaštšuk liitus Poola kõrgliigaklubi Mieleci Staliga. Eesti koondise ründava poolkaitsjaga sõlmiti kaheaastane leping. "Bogdanile hakkasime uut klubi otsima eelmise aasta augustist. Pärast Bogdani Ukrainast naasmist oleme seda läbi agentide ja ka ise talle uut klubi otsinud ning lõpuks üks Poola klubi leidis ta üles. Annab talle võimaluse ja väga loodan, et Bogdan tõestab end seal," kommenteeris Levadia spordidirektor Tarmo Kink.

Nädala mõrud pillid - eestlaste napid kaotused Euroopas

Karol Metsa koduklubi Zürich kaotas Meistrite liiga teise eelringi avamängus võõrsil Karabahhile 2:3. Mets istus varupingil. Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik alistus Meistrite liiga teise eelringi avamängus kodus F91 Dudelange'ile 0:1. Baranov viibib vigastuspausil. Joonas Tamme koduklubil Bukaresti Steaual tuli Konverentsiliiga teises eelringis võõrsil tunnistada Gruusia karikavõitja Tbilisi Saburtalo 1:0 paremust. Tamm viibis platsil 90 minutit.

Paremini läks aga Frank Liivaku koduklubil Sligo Roversil, kes alistas Konverentsiliiga teises eelringis võõrsil Motherwelli 1:0. Liivak mänguaega ei saanud.

Nädala "korralik saun" - Legion lagunes Flora vastu

TJK Legioni peatreener Deniss Belov sõnas pärast Premium liigas FC Floralt saadud 0:7 sauna, et mäng kaotati esimesel poolajal. Ta võttis süü enda peale, aga lisas, et mängijad olid väljakul ebakindlad.

"Me olime esimestel minutitel, kui Flora pakkus kõrget survet, üliebakindlad tagaliinis. Kolobov, Baturins ... Me ei tundnud mingit enesekindlust. Esimene ja teine värav, no palun vabandust, Premium liigas ei tohi lubada selliseid väravaid. Ma arvan, et teine värav oligi esimesel poolajal otsustav. Teisel poolajal natuke muutsime formatsiooni, läksime kolme keskkaitsjaga ja natuke jõudu juurde ülespoole. Mingil hetkel hakkas toimima, aga Flora sai meid ikkagi osavalt kontrolli alla ja lõi veel juurde, nagu öeldakse. Korralik saun. Mis siin rääkida? Peame mõtlema, kuidas edasi elada," lausus Belov Soccernet.ee otseülekandes.

Nädala tormihoiatus - "Kuressaare, hoia alt!"

Premium liigas koduväljakul Nõmme Kaljust 2:1 jagu saanud ja liigatabelis kuuendale kohale kerkinud Narva Transi vasakkaitsja Kevin Aloe sõnas pärast kohtumist, et nüüd on sihikul FC Kuressaare viies koht, mis praegu jääb seitsme punkti kaugusele. "Kuressaare, hoia alt!" ütles Aloe Soccernet.ee otseülekandes.

Nädala väravavahtide vahetus - Lapa Florasse, Paplavskis Kuresse

FC Kuressaare andis teada, et nende ridades teist järjestikust hooaega laenul olnud väravavaht Kristen Lapa liitus taas FC Floraga, kust omakorda tuleb vastu juba 2018. aastal saarlaste väravas mänginud Ingmar Krister Paplavskis.

"Üks hea väravavaht läks ja teine hea väravavaht tuleb," kommenteeris Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. "Ingmari mängupraktika puudus ei ole probleemiks ja kindlasti tugevdab ta meie mängu, ma tunnen teda hästi ja olen teda jälginud. Ta on korraliku kvaliteediga ja kindlasti on plussiks see, et ta on varem juba meeskonnas olnud."

Nädala foto - Ronaldo Esiliigas

Karl Gustav Kokka mängis esmaspäeva õhtul Nõmme Unitedi eest mõneks ajaks viimase mängu, sest Eesti riik ootab teda aega teenima. Mida sõbrad enne seda alati lahkelt teevad? Muidugi, ajavad värske kutsealuse pea paljaks. Aga kui oled jalgpallur ja üks mäng ootab veel ees, siis tuleb veidi kavalamalt läheneda. Kuidas? No muidugi Ronaldo soenguga! Ja ikka selle õige ja originaalsega!