Nädala tipud: suur võit, eliitmängijad, särav naasmine, ahastus (0)

Lõppenud nädalal pakkusid häid emotsioone Eesti koondised. Peeti ka mitmeid olulisi klubimänge, mis otsustati ära ühe väravaga.

Nädala suur võit - Eesti alistas San Marino 4:0

Eesti A-koondis võitis võõrsil San Marinot 4:0 ning läbis seega Rahvuste liiga D-tasandi alagrupi täiseduga ehk 12 punktiga.

Nädala eliitmängijad - Eesti U19 koondis pääses alagrupist edasi

Eesti U19 koondis jäi EM-valikturniiril Bosnia ja Hertsegoviina vastu 0:2 kaotusseisu, aga haaras 56., 86. ja 90+4. minuti väravatega 3:2 võidu, mis andis ühtlasi pääsu Eliitringi, kuna varem olid Eesti noormehed alistanud ka Itaalia.

Nädala särav naasmine - Liliu lõi hilise võiduvärava

Vahepeal Tallinna Levadia koosseisust külmutatud Liliu lasti esmakordselt pärast juulikuud väljakule. Ta sekkus oma endise koduklubi Nõmme Kalju vastu vahetusest 81. minutil ja lõi 90+3. minutil Levadia 1:0 võiduvärava. Kalju jättis viimasel sekundil penalti realiseerimata.

Nädala ahastus - punktipõuas Kalašnikovs on nõutu

Pärnu Vapruse peatreener Dmitrijs Kalašnikovs andis pärast Tallinna Kalevilt saadud 0:1 kaotust pika ja emotsionaalse kommentaari olukorrast, kuhu ta on enda sõnul sattunud elus esmakordselt. "Varem olid liigas klubid nagu Ajax või mõned teised, kes tulid lihtsalt mängule - vabandust, võib-olla vahel ka otse baarist -, ja võtsid kasvõi ühe punkti. Kalev oleks võinud ka täna ilma trennita tulla, sest mõni laupäev on lihtsalt nii õnnelik päev, et tuled kohale ja saad punktid kätte. Me ei saa mitte midagi!" rääkis Kalašnikovs.

Dmitrijs Kalašnikovs. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nädala karikaspetsialistid - Raadik ja Aarna

Pille Raadik ja Signy Aarna tulid Aland Unitediga kolmandat aastat järjest Soome naiste karikavõitjateks. Finaalis alistati HJK 2:0, Raadik kuulus põhikoosseisu, Aarna sekkus vahetusest.

Nädala kõrgliigasse pürgija - Harju Laagri

Esiliiga liider Harju Laagri astus suure sammu Premium liiga suunas, alistades 1:0 lähima konkurendi FC Elva, kelle ees suurendas edumaa viiepunktiliseks. Värava lõi Aleksandr Ivanjušin 84. minutil.

Nädala foto - sügise tulekuga kogu rohelus ei kao. Lehed lähevad kollaseks, aga Zakarljuka pea roheliseks