Nädala tipud: suurim kõneaine pakkuja, ehmatus ja kõrge kaar (0)

Eelmise nädala ühed olulisimad liikumised toimusid hoopis väljakust eemal, sest mitu koondislast kirjutasid alla uutele lepingutele. Teisalt pakkusid erinevaid emotsioone ka Premium liiga kohtumised.

Nädala klubivahetus - Vlasi Sinjavski sõlmis lepingu Tšehhi tippklubiga FC Slovacko

Vlasi Sinjavski jätkab pallimist Tšehhi kõrgliigas. Uueks koduklubiks sai FC Slovacko, kes võitis tänavused karikavõistlused ning saavutas meistrivõistlustel neljanda koha. Liikumise teeb magusaks ka tõsiasi, et Tšehhi karikavõiduga on Slovackol tagatud koht Euroopa liiga kolmandas eelringis.

Nädala suurim kõneaine pakkuja - Rocco-Robert Shein

Teisipäev. Hollandis palliv Rocco-Robert Shein teenis esmakordselt kutse A-koondisesse. Reede. FC Utrechtis laenulepingu alusel viibinud Shein lõi klubiga kindlad käed: poolkaitsja uus leping kestab 2025. aasta suveni.

Nädala samm kõrgemale - Liisa Merisalu lõi käed Soome kõrgliigaklubi Helsingi Palloseuraga

Varem Soome tugevuselt kolmandas liigas FC Espood esindanud Liisa Merisalu sõlmis lepingu kõrgliigaklubi Helsingi Palloseuraga. Eestlanna tegi järgmisel päeval ka debüüdi, joostes väljakule 61. minutil. Debüütmängu lõpptulemuseks kujunes 5:0 võit.

Liisa Merisalu (vasakul). Foto: Helsingin Palloseura kodulehekülg

Nädala ehmatus - Ryan Lindsay kukkus Premium liiga kohtumise ajal kokku

Narva JK Transi ja Tallinna FC Flora vahelise Premium liiga kohtumise 39. minutil leidis aset ehmatav olukord, kui kodumeeskonna kaitsja vajus murule. Meeskondade füsioterapeudid Vladislav Vesselov ja Kristiina Lind turgutasid Lindsay teadvusele ning noor keskkaitsja lahkus platsilt omal jalal. Mees viidi haiglasse ning mõne tunni pärast teatas klubi, et uuringute tulemused on korras ning Lindsay lubati haiglast koju.

Nädala kõrge kaar - Ernest Agyiri tabamus Flora võrku

Premium liiga 16. mänguvoorus said kokku Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora, kellest viimane läks kohtumist 18. minutil juhtima. Viigini jõuti lõpuks 57. minutil, kui Flora lohakast tegutsemist jõudis pall Ernest Agyirile, kes enda väljakupoolelt (!) mänguvahendi kõrge kaarega üle Karl-Romet Nõmme Flora väravasse saatis

Nädala foto - Nikita Baranov kindlustas FC Pjuniku ridades Armeenia meistritiitli