Nädala tipud: tšempion, töötud ja valgustaja (0)

Möödunud nädal tõi Eesti koondisele ajaloolise Balti turniiri võidu, algas EM-finaalturniir, aga mängiti ka Premium liigat. Koduse vutielu oluliseim on nüüd teie ees!

Nädala tšempion - Eesti meeste rahvuskoondis

83 aastat ootust sai läbi. Eesti võitis neljandat korda Balti turniiri. Koondise kaitsja Karol Mets võttis olukorra tabavalt kokku: "Ma ei tea, kas te teate sellist tunnet, kui pole ühtegi pinget ega stressi? Täpselt selline tunne on. Meeskond on väga õnnelik, et meie suur eesmärk, see turniir võita, sai täidetud." Ajalugu teinud treener Thomas Häberli ütles, et kõige tähtsam on, et mängijad usuvad ta toodud muudatustesse.

Peatreener Thomas Häberli lennutati koondise ajaloolise saavutuse puhul taeva poole. Foto: Brit Maria Tael

Nädala vigade parandaja - Eesti naiste rahvuskoondis

REKLAAM

Sarnaselt meestele mängis Balti turniiri ka naiste koondis. Kui Fääri saarte vastu oldi hädas penaltite löömisega, siis kohtumises Lätiga tehti vigade parandus ja lahendati asi kiirelt ära, võttes avapoolaja väravatest 4:1 võidu. Naabritele on alati hea üks ketukas pakkuda! "Tööd on veel palju, mis vajab tegemist. Balti turniiriga saab rahule jääda, mängisime kaks head mängu, esimeses viigistasime ja kaotasime penaltitega ning teise võitsime," rääkis juhendaja Jarmo Matikainen, kes kritiseeris nädala alguses naiste koondislaste puudulikku toetamist.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala töötud - Maksim Gussev ja Tomi Fagbongbe

Koondisepausist hoolimata pakkus ootamatuid uudiseid ka Premium liiga. Viljandi Tulevikust lahkus Tomi Fagbongbe, kes polnud talve ja hooaja alguse põhjal klubi kõige kehvem võõrleegionär. Lisaks läksid mängija soovil teed lahku TJK Legionil ja Maksim Gussevil. Kui pallur ise ei soovinud olukorda põhjalikumalt kommenteerida, siis Legioni peatreener Deniss Belov sõnas: "Minu arvamus temast on sama nagu enne lepingu sõlmimist - ta on heal tasemel mängija, aga lihtsalt meie ja tema koostöö seekord trauma tõttu ei klappinud nii, nagu oli planeeritud. Võib-olla läheb ta teise klubisse ja seal tal kõik õnnestub, kes seda teab."

Maksim Gussev lahkus Legionist. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala hüvastijätt - Sannehist jäid järele vaid eurod

Viimase poolaasta laenulepingu alusel Tšehhi kõrgliigas Ostrava Banikus mänginud 21-aastane Gambia äärekaitsja Muhammed Sanneh ei naase suvel Paide Linnameeskonda, sest klubi müüs ta tšehhidele maha. Hea samm klubile, vajalik mängijale.

Muhammed Sannehi (vasakul) teekond Paides sai nüüd lõplikult läbi. Foto: Maarja Trauss

Nädala valgustaja - Joonas Tamm

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm, kes tegi juunis võimsa koondiseakna ja vahetas värskelt Ukraina kõrgliigas klubi, rääkis Soccernet.ee-le avatult ja põnevalt muudatuste põhjustest: "Seal ei ole nii, et keegi hakkab sind aitama ja eraldi treenima. Kui sa ise ei tee, siis sa kuhugi ei jõua ka. Pärast mängu oli meil alati kaks vaba päeva ja kui sa ei mänginud, siis pidid ise enda vormiajamise ja taastumise eest vastutama."

Välismaa elust kõneles huvitavalt ka naiste koondise eest iluvärava löönud Vlada Kubassova, kes aitas Napolil kõrgliigasse püsima jääda. "Tähistasime neli päeva järjest, pidu oli igal pool – klubi presidendi väga suures majas, võistkonnaga omavahel, lisaks jahi peal. Oli vabanemise tunne," ütles Kubassova.

Joonas Tamm (paremal) andis Soccernet.ee-le põneva intervjuu. Foto: Brit Maria Tael

Nädala video - Soccernet.ee käivitas EM-stuudio

Soccernet.ee avas seoses EM-finaalturniiriga erilehe, kuhu on koondatud kogu põnev kajastus. Lisaks saab koos sõpradega mugavalt ennustada ja omavahel võistelda. Käivitasime aga ka EM-stuudio, mis ilmub üldiselt igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel.

Nädala foto - "Tegime ära!"

Pilt täis siirast rõõmu. Lõpuks ometi tegime ära! Foto: Oliver Tsupsman

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK