Naeratus näol mänginud Klavan: mul on hea meel endiselt mängida (Sappinen: kui ära ei löö, siis punkte ei saa) (0)

Ragnar Klavan. Foto: kuvatõmmis

Täna peeti Paide ja Flora vahel maha tõsiselt võitluslik duell, mis kulmineerus väravateta viigiga. Nii võõrustajate kaitsja Ragnar Klavan kui ka külaliste ründaja Rauno Sappinen tõdesid, et tegemist on ausa tulemusega.

Viimati seitseteist aastat tagasi Eestis kõrgliigas mänginud Ragnar Klavan tõdes, et nautis tagasitulekut: "Sellel staadionil küll [esimene mäng]. Siis kui ma ära läksin, siis Paide veel ei mänginud kõrgliigas. Väga tore oli. Aga ega kerge ei olnud. Nägu ju reedab ja on punane. Selles suhtes, et joosta sai. Eks kõige paremini saabki vormi siis, kui 90 minutit nii-öelda mõisa peale mängida. Sealt tulevad õiged mahud ja kiirused välja. Selle koha pealt on hea meel, et sai 90 minutit täidetud ja et taga oli null. Hea päev."

"Mul on hea meel mängida, mul on hea meel endiselt jalgpalli mängida," tunnistas peagi 36-aastaseks saav Klavan. "Täna oli tõesti enne mängu, mängu ajal ja peale mängu naeratus suul. See näitabki, et ma ei olnud veel valmis lõpetama. Sa võid trennis uhada palju tahad, aga see 90 minutit mängida on midagi muud. Mäng oli nagu mäest üles-alla liikumine: mõned hetked olid raskemad, siis läks jälle kergemaks. Aga super, ma olen rahul."

"Jah," tõdes kaitsja, et viik on õiglane. "Paidekana tahaksin küll võitu ja meil oli ka võimalusi, kuid kindlasti oli neid ka Floral. Selles suhtes oleme rahul."

REKLAAM

"Mänguliselt oli see [kohtumine] okei. Ma arvan, et mõlema meeskonna jaoks oli tugev andmine lõpuni välja. Mõlemad võidavad sellest, pealtvaatajad võidavad sellest ja nii läheb huvitavamaks. Muidugi oleks tahtnud kolme punkti, oleks tabeliseis läinud ka paremaks, aga kindlasti oleme ka ühega rahul. Üks on parem kui null."

Paide pidi täna hakkama saama Henri Anierita, kes tänavu 17 mänguga 13 väravat löönud. "Henri on nii kõrge klassiga mängija, et alati on kahju kui ta ei mängi," rääkis Klavan. "Aga samas on hea tõdeda, et kui teda ei ole, siis astub keegi teine asemele ja teeb selle töö ära. Deabeas tegi täna musta tööd ja tekitas ka mõned ohtlikumad šansid. Meeskondlikult oli see nii kaitse, poolkaitse kui ka ründajate poolt hea sooritus."

Klavan sai korralikult madistada ka vastaste tipuründaja Rauno Sappineniga. Keskkaitsja kiitis rivaali ning tunnistas, et pole varem temaga nii mänginud: "Sellises kontekstis me ei olegi omavahel mänginud. Võib-olla koondisetrennides, aga seal ei lähe kunagi nii kontaktseks. Tore oli mängida tema vastu, [ta on] tugev ja kiire poiss. Hea meel, et meil Eestis ja Eesti koondisel selline ründaja on. Kindlasti [oleme sõbrad edasi]. See, mis mängu ajal juhtub on kõik mängu ajal. Peale seda läheb elu edasi. Niimoodi ongi."

Sappinen ise rääkis samuti, et jahiti kolme punkti: "Raske periood, palju mänge olnud. Tulime täna ikka kolme punkti järele, kuid kahjuks ei õnnestunud seda saada."

"Kindlasti annab see, et Paide sai pikalt puhata, neile mingi eelise, kuid me ei saa selle taha pugeda," mõtiskles 25-aastane ründeäss. "Tippjalgpalluri elu on selline, et sa pead mängima nädalast nädalasse, iga kahe, kolme või nelja päeva tagant. See on normaalne, aga kahjuks ei suutnud me täna seda tulemuseks vormistada."

"Meil tegelikult tekkis võimalusi, kuid kui võimalusi ära ei löö, siis kolme punkti ei saa. Ma arvan, et see on kõige lihtsam põhjus. Väiksed detailid, mõned sentimeetrid siia-sinna ja see otsustab mängukäigu."

Pallur tõdes, et võistkond ootab juba põnevusega euromängu AC Omoniaga, kuid et tänane keskmisest keerulisem mäng võis nende seisu pisut muuta: "Me armastame mängimist. Euroopa mänge on väga suur nauding mängida. Proovime taastuda nii kiiresti kui võimalik ja olla Küprosel juba valmis. Eks see ole kahe otsaga asi. Ma arvan, et euromängud ja liigamängud on mingis mõttes päris erinevad. Peame tegema siit analüüsi ja võtma järgmisesse mängu parandused kaasa."

Lõpetuseks küsiti mehelt kommentaari Eestisse naasnud Ragnar Klavani kohta. "Väga kõrge klassiga mängija. Muud ei olegi öelda," ütles Sappinen tabavalt.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK