Naiste jalgpalli eiravaid Premium liiga klubisid hakatakse karistama punktide äravõtmisega (15)

Naiste meistriliigas said meeste Premium liigas osaleva 10 klubi esindustest parima tulemuse FC Flora ja Pärnu Vaprus, kes tulid vastavalt esimeseks ja neljandaks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti meeste meistrivõistluste juhendis on juba vähemalt 15 aastat olnud punkt, mis nõuab, et Premium liigas mängival klubil oleks üks tüdrukute ja üks naiste võistkond. Kui seni on nõudmist vaadeldud soovituslikuna ja karistusi pole jagatud, siis õige pea olukord muutub ning naiste jalgpalli eirajaid hakatakse sanktsioneerima punktide äravõtmisega.

2021. aastal olid 10 Premium liiga klubist Eesti naiste meistrivõistlustel esindatud kuus – FC Flora, Pärnu Vaprus, Viljandi Tulevik (ühendnaiskond Suure-Jaani JK-ga), Tartu Tammeka, FC Kuressaare ja Narva Trans, kellest neli esimest mängisid meistri ja kaks tagumist esiliigas.

Eesti meistriks tulnud Tallinna FCI Levadia ning liigatabelis kohad kolmandast viiendani hõivanud Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju ja Tallinna Legion naiste täiskasvanute meistrivõistlustel ei osalenud. Kahe aasta pärast tähendaks see neile klubidele karmi karistust – Premium liigat tuleks alustada miinuspunktidega.

"Jalgpalliliit on öelnud Eesti tippklubidele, et naiste jalgpalli arendamine on nende jaoks kohustus. Kui nõuded on täitmata, tehakse klubile 2022. aastal jõuline märkus, 2023. aastal jõuline rahatrahv ja 2024. aastal läheme punktide kallale," lubas jalgpalliliidu president Aivar Pohlak eilsel pressikonverentsil, kus esitleti Eesti naiste koondise uusi peatreenereid.

REKLAAM

Naiste jalgpalli puudutav nõue on Premium liiga klubide litsentseerimistingimustes olnud B-kategooria kriteerium ning alaliit on seni teinud mööndusi (näiteks aktsepteerinud ka rahvaliigas osalevaid naiskondi) või andnud üleminekuaega.

Pohlak kinnitas teisipäeval, et sellega on nüüd lõpp ja 2021 sügisel Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B klubidega peetud dialoogkohtumistel anti kõigile Eesti tippjalgpallis osalevatele klubidele teada, millised sanktsioonid edaspidi ees ootavad.

"UEFA on toomas litsentseerimisnõuetesse sisse samu asju. Paraku on ilmnenud, et soovitusliku kriteeriumina pole sellest punktist tolku. Tore, et FC Flora on näidanud eeskuju läbi mängijate tasustamise loogikate loomise (detsembris sõlmis Flora kahe-aastase profilepingu Lisette Tammikuga – O. J.). Sel on suunda näitav ja sümboolne tähendus.

Majanduslikku loogikat Eesti naiste jalgpallis profilepingute mõttes hetkel pole, aga protsessi tuleb niimoodi suunata. See võiks olla heaks eeskujuks teistele klubidele. Kui igas klubis oleks 2-3 tasustatud naismängijat, siis oleks see võistkonnale selgrooks ning kokkuvõttes selgrooks tervele Eesti naiste jalgpallile. Piiskadest sünnib tervik," kirjeldas olukorda alaliidu president.

SEOTUD LOOD
15 kommentaari

dnb   •  
(95.153.31.***)
"Eesti meistriks tulnud Nõmme Kalju" - misasja? Levadial siis pole enam tiimi?
Reina   •  
(146.255.180.***)
Klounaaž
Morten Palu   •  
(46.131.49.***)
leva sats lagunes 2-3a tagasi laiali ja selline voistkond nimega err/levadia (kusagile sinnakanti) mangib hetkel rahvaliigat
F.U.   •  
(90.191.16.***)
Levadia naiskond saadeti laiali, ise nad ei lagunenud. “Otsustasime teha naiste jalgpallis restardi ning alustada koostööd FC ERR-i naiskonnaga, pakkudes neile iganädalaselt häid treening- ja mängutingimusi ning omapoolset abi ja toetust jalgpallialase tegevuse edendamiseks,” ütles FC Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo.
Dona-Ly Sinimeri   •  
(194.204.33.***)
On seda vaja nüüd? Kust mängijaid saab? Enamus naised ja noored töötavad, jah mõne tööandja on vastutulelik aga mõni pole.
Wo1dK1d   •  
(81.90.125.***)
Pallimängude ei ole Eestis palju naisi. Siin pole mõtet midagi lambist peale suruda. Jah, Floral in toimiv see asi, aga teistel klubidel on vaja vaeva näha et naiste jalgpalli toetada.

Soovitus ka järgmiseks heaks reegliks. Kui ML meeskonnal pole vähemalt 5000 kohaga staadionit, siis saab hooaja alguses miinuspunkte. Väike stata on ju progressi vastu jne.
enrito   •  
(85.253.102.***)
Ma ise oleks miinuspunkte ja trahve juba siis jagama hakanud kui Flora ei saanud alecoqil vee arveid makstud. Kummalised otsused. Mis sellest kunstlikust pushist kellelgi üldse kasu on?
Madis35   •  
(176.46.115.***)
Lihtne: kui naisjalgpallureid on liiga vähe ja neid kõigisse klubisse ei jagu, siis tuleb naised tuua sunniviisiliselt jalkat mängima. Või siis mõnel kuuvalgel ööl hiilida naaberklubisse naistevargile. Kui ee ei toimi, siis perefima võtab hea meelega konkurentidelt mõne punkti vähemaks, pole probleemi.
mg   •  
(91.129.105.***)
aga kui on ainult naisteklubi, kas siis saab ka trahvi, et mehi pole?
F.U.   •  
(90.191.16.***)
Naisi ja tüdrukuid jagub jalgpalli juurde küll ja nende arv ainult kasvab. Point on selles, et osad klubid ei pööra neile sugugi nii palju tähelepanu ja vahendeid kui vaja oleks.
cart mees   •  
(90.190.102.***)
Täiesti haige otsus jälle. Kohe näha, et Pohlaku maffia käsi. Neil hea lihtne teistele sellist asja suruda. Äkki prooviks kõigepealt meestega kuskile jõuda ja siis vaataks seda naistevärki. Ajuvabadus ning raha prügikasti viskamine. Kes otsuse muidu vastu võttis? Kas Premium Liiga klubidega peeti nõu või jälle Flora kontor otsustas? Uskumatu mis siin riigis toimub ikka.
paras tegu   •  
(46.131.44.***)
Nõus Cart Mees, siin uuriks EJL käest milliseid toetusmehanisme on klubidele pakkutud naiste jalgpalli arendamiseks nende viieteistaastate jooksul, siis võib vastavalt sellele nõuda ja karistada. Kui EJL lihtsalt kandud naiste jalgpalli arendamist klubi õlgadele siis see kindlasti ei ole aus klubide suhtes.
Suvaline Jope   •  
(87.119.178.***)
Huvitav mis aineid EJL's sisse tehakse?
Lihtsalt käsu korras käige meistriliiga tasemel naiskond välja!? Otsige need naised välja kust tahate - EJL asi ei ole kust naised tulevad!?

Mulle meeldib Wo1dK1d analoogia 5000 staadioniga. Ahistamisvõimalusi võiks veel genereerida:
Klubi peab olema saanud EJL'lt viimase 10 aasta jooksul 12 milli.
Klubil peab olema "sõprusklubi" kelle tuleb teha regulaarseid abimakseid.
Klubi nimes peab olema F täht.
jne. jne.

Muidu alustab klubi meistrivõistlusi miinuspunktidega!
-soccerfann-   •  
(83.191.202.***)
Sellepärast Eesti naiste jalgpallitase ongi s***, kuna levib teiesuguste mõtteviis. Nüüd on järsku vaja mingisuguseid toetusi. See peaks olema iga endast lugu pidava jalgpalliklubi loomulik soov panustada ja luua toimiv naistejalgpalli pool.
Madis35   •  
(176.46.115.***)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK