Näljased türklased sinisärkidele armu ei andnud (hinda mängijaid!) (5)

Foto: Gertrud AlatareEesti koondis lõpetas 2014. aasta MM-valiktsükli kodumängud kindla kaotusega, kui tulemusega 0:2 vannuti alla suurele Türgile.

Punasärkidele tõid võidu Umut Buluti tabamus avapoolaja keskel ning Burak Yilmazi värav teise kolmveerandtunni algul.

Võidupunktid viisid türklased play-offi lävele, kuid selleks on neil vaja Eesti abi - nimelt kohtuvad Fatih Terimi hoolealused viimases valikmängus Hollandiga, samal ajal kui Rumeenia võõrustab just Eestit ning Ungari kohtub Andorraga. Türgil ja Rumeenial on võrdselt 16 silma, Ungaril on punkte koos 14.

Lubav algus, kuid...

Kui avaminutil Ragnar Klavani kehvast puutest tekkinud türklaste šanss välja arvata, siis oli mängu algus eestlaste jaoks positiivne. Ründavate mängijate kolmik Vassiljev-Zenjov-Ojamaa kombineeris mitmel korral kenasti, kuid pealelöökideni jõuti harva ning need üksikudki üritused maandusid üldjuhul kindlalt Volkan Demireli kämmalde embuses.

REKLAAM

Veerandtunnise mängu järel hakkasid maarjamaalasi kimbutama vigastused. Esmalt tegi oma vasakule õlale viga Gert Kams, kes aga väikese tohterdamise järel tagasi väljakule kippus. Oma paljunäinud ja -kogenud ninale tegi viga ka Raio Piiroja, kuid ka tema suutis kõigest hoolimata mängu jätkata.

23. minutil toodi mängu aga suhteliselt ootamatult pööre. Caner Erkin mängis vasakul äärel üle Aleksandr Dmitrijevi ning tsenderdas palli värava alla, kus selleni jõudis esimesena Umut Bulut - võimas pealöök lendas Sergei Pareikole püüdmatult väravavõrku sahistama ning skoor oli avatud - 0:1.

Allamäge

Väravast kümnekonna minuti järel tabas eestlasi veel üks valus hoop - keskväljal võitlusolukorras tegi Piiroja viga oma kubemelihasele ning juba hetk pärast maakontakti oli mehele selge, et siinkohal on tema mäng mängitud - nukralt riietusruumi longanud Piiroja asemele tuli ootamatult asuda Mikk Reintamil.

Ka poolaja lõpp eestlastele midagi rõõmustavat ei toonud - türklased panid oma kaitses liinid kenasti kinni ning Eesti meestele üleliia ruumi ei jäetud. Sinisärkide parimaks võimaluseks jäi ehk Vassiljevi vasaku jalaga sooritatud kauglöök, mis aga Demirelile liialt suureks suutäieks ei osutunud.

Teine kolmveerandtund algas kohe sügiseselt jaheda dušiga - Gökhan Töre söödust pääses löögile Burak Yilmaz, kes palli vihaselt võrku vajutas - null-kaks punastele.

Ilmselgelt oma tahtmise saanud türklased teisel poolajal enam nii palju ründama ei pidanud, kuid sellest hoolimata ei piirdutud ainult kaitsmisega - külalised domineerisid mängu isegi enam kui avapoolajal ning lõid selgelt rohkem võimalusi kui võõrustajad. Paaril korral päästis eestlased Sergei Pareiko, eestlaste parim šanss jäi tavatult Aleksandr Dmitrijevi nimele - just tema pommlöök paarikümnelt meetrilt lendas kõigest sentimeetrite võrra postist mööda.

Tulemus:

11. septembril kell 21.30 Lilleküla staadionil

Eesti - Türgi 0:2 (0:1)
22. Umut Bulut, 47. Burak Yilmaz

Hoiatused: 26. Caner Erkin
Mänguolud: +9, selge sügisõhtu; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 8572
Peakohtunik: Nicola Rizzoli
Abikohtunikud: Andrea Stefani, Renato Faverani
Neljas kohtunik: Luca Banti (kõik Itaalia)

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 20-Gert Kams (66. 9-Tarmo Kink), 4-Raio Piiroja (34. 3-Mikk Reintam), 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 11-Henrik Ojamaa (75. 7-Sander Puri), 6-Aleksandr Dmitrijev, 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov, 14-Konstantin Vassiljev, 10-Sergei Zenjov.
Varus: 22-Marko Meerits, 12-Mihkel Aksalu, 3-Mikk Reintam, 7-Sander Puri, 2-Joel Lindpere, 9-Tarmo Kink, 16-Sergei Mošnikov, 8-Henri Anier, 19-Siim Luts.

Türgi: 1-Volkan Demirel, 2-Semih Kaya, 7-Gökhan Gönül, 8-Selcuk İnan, 9-Umut Bulut, 11-Gökhan Töre (82. 6-Alper Potuk), 14-Arda Turan (87. 16-Olcan Adin), 15-Mehmet Topal, 17-Burak Yılmaz (79. 10-Olcay Sahan), 18-Caner Erkin, 21-Ömer Toprak.
Varus: 12-Tolga Zengin, 23-Onur Recep Kivrak, 3-Hasan Ali Kaldirim, 4-Aykut Demir, 5-Hakan Calhanoglu, 6-Alper Potuk, 10-Olcay Sahan, 13-Ersan Adem Gülüm, 16-Olcan Adin, 19-Mustafa Pektemek, 20-Cenk Tosun, 22-Salih Dursun.

Tabeliseis:

#   Võistkond M Vi K - La P
1. Holland 9 8 1 0 32 - 5 25
2. Türgi 9 5 1 3 16 - 7 16
3. Rumeenia 9 5 1 3 17 - 12 16
4. Ungari 9 4 2 3 19 - 20 14
5. Eesti 9 2 1 6 6 - 18 7
6. Andorra 9 0 0 9 0 - 28 0

SEOTUD MÄNGUD
5 kommentaari

Normveel   •  
(62.65.198.***)
Reintam oli positiivne üllatus. Ojamaa aga väsib ikka päris kiiresti ära, ehkki näitab normi mängu küll. Aga see ühe ründajaga mängimine on mõttetu.
to Normveel   •  
(90.191.75.***)
Reintam oli täielik katastroof seal kaitses
...   •  
(85.89.36.***)
Mängupilt ühe ründajaga mängides on parem kui kahe ründajaga. Suudavad luua rohkem vōimalusi, palli vallata ja nii kaitsesse kui ründesse lülituda. Arvestades, et Zenjov on Eesti koondise ainuke korralik ründaja kes suudab väravaid lüüa ja ees ohtu luua (Vassilijev on ründav poolkaitsja ja Ojamaa rohkem rünnakute looja/ründav äärepoolkaitsja), on ühe ründajaga tugevamate koondiste vastu mängimine ainus vōimalus korralik tulemus saada. 4-4-2 mängides oleks mängu tulemus, pallivaldamis protsent, ja loodud väravavōimaluste hulk olnud tunduvalt halvem, kuna meeskond oleks pidanud kaitsvamalt mängima (kuna Türgi oleks suutnud kōrgemal mängida ja keskvälja kontrollida) ja rohkem pikki palle ette taguma.
kuule sa ..........   •  
(90.191.53.***)
oled ikka eriline talent.Kõike jagad,täitsa p.tsis.Sellised pärlid ikka liiguvad siin!
Uudu   •  
(194.126.102.***)
Zenjov vajab rohkem ruumi kiiruse ärakasutamiseks ehk parim ikkagi siis kui vahetusest sisse tuua kui vastastel on hädasti võidu- või viigiväravat vaja.
Ründajatest rääkides on Anieri statistika ka väga hea ja keskpärasema kaitsja mängib üle.

Türgi klassiga meeskonna vastu on muidugi väga raske ründama tormata - seal oli selge tasemevahe ja keskväljal ruumi jättes karistatakse liiga kiiresti ära.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK