Näpuga näitamise asemel hea nõu andmisesse uskuv Lootos tahab tänavu olla parim "kollane" (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Põlva FC Lootos on Meistriliigas üks kolmest „kollasest“. Milline on naiskonna eesmärk algaval hooajal? Olla nende seast parim!

Just sellised mõtted käib välja naiskonna esindaja ja klubi tegevjuht Indrek Käo. Niisiis tuleb parem olla mullu neljandal real lõpetanud Pärnu JK Vaprusest ja Lootose järel kuuendaks tulnud JK Viljandi Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi Ühendnaiskonnast.

Just neis ja ka Esiliigast kõrgseltskonda tõusnud JK Tabasalus näeb ka Lootose puurilukk Karina Piirimaa lähimaid konkurente. Ka peatreener Kaido-Meinhard Kukli kiikab lähimatest saginakaaslastest rääkides tabelisse. Ta lisab: "Aga sportlikus mõttes prooviks ikka kõigile peavalu tekitada!"

Kui miinimumeesmärk on jääda kõrgliigasse püsima, mis on küllaltki tavapärane tabeli lahku löömise järel alumisse punti jäävate naiskondade seas, siis muidugi rihitakse ikkagi võimalikult kõrgele. Kukli toob välja ka teise mõõtme: "Mängulises mõttes oleks super, kui igas mängus suudame ka värava lüüa."

REKLAAM

Mullu tegi Lootos 24 kohtumisega skoori 32 korral. Suurimaks väravakütiks naiskonna kapten Ave-Lii Laas, kes pani võrgud liigamängudes vappuma 11 korda. Kolme tabamusega jäi maha Kärt Hüdsi. Kusjuures skoori tehti ka nii pronksmedalid võtnud Tallinna JK Kalevi kui ka kulda kaitsnud Tallinna FC Flora vastu.

Just neis ja ka Saku Sportingus nähaksegi tänavuse hooaja võitja materjali. "Võimalik, et Flora kaitseb tiitlit, aga ootaks pingelist konkurentsi kulla saamiseks," jagab Kukli oma mõtteid.

Just tihedamale konkurentsile rõhub ka Piirimaa. "Minu arvates on Meistriliiga ajas muutunud sellel määral, et tiimid on tasavägisemad. Iga aastaga on tabeliseisu olnud aina huvitavam vaadata, sest punktivahed ei ole enam nii suured," selgitab puurilukk. "Ja see annab kõikidele naiskondadele lootust tõusta iga aastaga kõrgemale kohale."

Karina Piirimaa. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ka Lootosel on ette näidata korralikke hüppeid: 2020. aastal lõpetati 7. pulgal, viimased kaks hooaega on lagi tulnud vastu viiendal real. Kusjuures punktisumma olnud mõlemal korral sama - 32. "Hooaeg on pikk: palju sõltub ju sellest, kas sul on mängijad terved ja milline on võistkonnasisene konkurents ja tase," lõpetab Kukli oma varasema mõttelõnga.

Rääkides just võistkonnasisesest konkurentsist ja Lootose toimetamistest, siis algselt anti üles ka duubelnaiskond, kellega oleks saanud mängijad vastavalt vajadusele liigutada. Selle plaani eluiga lõppes aga üsna pea.

"Võtsime võistkonna maha, sest seda ei toetanud meie naiste jalgpalli tänane mudel," selgitab Käo. Niisiis jätkab naiskonna kõrval rahvaliigas mängiv Lootose Vutid, kuhu on kogunenud oma karjääri lõpetanud või pausile pannud mängijad.

Tänastest tegijatest soovitab Käo algaval hooajal silma peal hoida just Kati-Karoli Sillal ja Kärt Hüdsil. Ära ei tasu unustada ka juba varasemaid tugitalasid. "Ave- Lii on tõesti väga hea mängija ja meile paljudele eeskujuks püüelda veel rohkem paremuse poole," iseloomustab Piirimaa, kes teenis mullu kõige enam mängiminuteid. Talle järgnesid Kristin Kukli, Karmen Piirimaa, Laas ja Hüdsi.

Kapten Ave-Lii Laas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kusjuures Lootoses mängib kokku kolm Piirimaad: väravat valvav Karina ning kaitseliinis müttavad Katrin ja Karmen. Mitmeid aastaid tagasi pallis ka vanem õde Kätlin. Niisiis saabki koguni väita, et tänavu üles antud mängijatest pea 18% on Piirimaad. Ühe võrra vähemuses on õed Ita ja Mae Lillo.

Sealjuures ongi ehk Lootose naistel justkui väike eelis, sest kui platsil müttavad üheskoos õed ja muidu samas kandis üles kasvanud pallurid, siis on ühtsustunne kergem tekkima. "Naiskond on kokkuhoidev. Oleme meeskond, kes üksteist toetab," on Piirimaa oma sõnades kindel.

Ta jätkab: "Mäletan kui Jarmo Matikainen [naiste koondise endine peatreener - L. J.] ütles, et meie tiimi teeb eriliseks see, et kui midagi läheb mängus halvasti, siis me ei sõima üksteist, vaid anname nõu, kuidas paremini saaks, ja motiveerime üksteist edasi mängima!"

Põlva FC Lootos
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli
Abitreener: Indrek Käo
Füsioterapeut: Margret Help
Kapten: Ave-Lii Laas
Eelarve: 35 000
Koduväljak: Põlva Lootospark
Naiskonna värvid: kollane ja must
Kodulehthttps://fclootos.ee/
Esimene mäng: 16. aprillil kell 12.30 vs. JK Tabasalu (Põlva Lootospargis)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 29. mail kell 12.00 vs. Tartu JK Tammeka (Põlva Lootospargis)

Naiskonna koosseis:

Väravavaht: Karina Piirimaa.
Kaitsjad: Elina Kahar, Mairit Laanesaar, Karmen Piirimaa, Katrin Piirimaa, Ketlin Pindis, Kati-Karoli Silla.
Poolkaitsjad: Kärt Kaseorg, Kaisa Liina Keps, Kristin Kukli, Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Mae Lillo, Indra Liz Nemvalts, Hanna Parv.
Ründajad: Isabel Huma, Kärt Hüdsi.

Hooajaeelsed mängud:

26.02. Põlva FC Lootos - JK Tabasalu (ML) 0:3 
12.03. Tartu JK Tammeka (ML) - Põlva FC Lootos 2:1 (Laas)
Lisaks toimus märtsikuus ka karikavõistluste 1/8-finaal.
05.03. Põlva FC Lootos - Tallinna FC Flora II (EL) 5:0 (Mae Lillo 2, Hüdsi, Laas, Huma)

Võitkaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK