Newcastle'i uus ründemees aitas kodumaa ühe sammu kaugusele MM-ist (0)

Chris Wood (keskel) aitas omasid ka suvistel olümpiamängudel. Foto: Scanpix / Richard Callis / Imago Images

Kuna jalgpalli maailmameistrivõistlused toimuvad juba pisut rohkem kui poole aasta pärast, siis on üsnagi loogiline, et kuue maailmajao valikturniirid hakkavad lõppema. Tänasega on punkt pandud nii Lõuna-Ameerika, Aafrika kui ka Okeaania eelvoorudele. Viimases kerkis taaskord esinumbriks Uus-Meremaa, kes alistas finaalis Saalomoni Saared.

Ainus maailmajagu, millel pole ühtegi finaalkohta kindlustatud, pidi üleüldse oma valikturniiri korduvalt edasi lükkama. Nimelt valmistas paksu pahandust koroona. Lõpuks saadi aru, et üksteist kohalikku koondist ei saa kuidagi kodumandril oma turniiri pidada ning seetõttu selgitati edasipääseja hoopis Kataris, kus kahe nädala jooksul pidi esialgsete plaanide kohaselt toimuma kuusteist mängu.

Enne kui turniir jõudis alatagi, andis Okeaania jalgpalliliit (OFC) teada, et nii Ameerika Samoa kui ka Samoa jätavad võistluse vahele. Aasta alguses andis ka Tonga jalgpalliliit teada, et kohaliku Hunga Tonga-Hunga Ha'apai vulkaanipurske ja sellele järgnenud tsunami tõttu ei saa nemadki valikturniirist osa võtta.

Turniir pidi seega kaheksa võistkonna osalusel algama 17. märtsil, ent kärmelt sai selgeks, et taas jäävad mõned tiimid kõrvale: nii Vanuatu kui ka Cooki saarte koosseisus möllas koroona ning nemadki ei saanud platsile mindud. Neist teine jõudis ühe mängu pidada, kuid hiljem tühistati seegi.

REKLAAM

Kahest alagrupist pääsesid nelja parima sekka suurfavoriit Uus-Meremaa, Saalomoni Saared, Tahiti ja Paapua Uus-Guinea. Üllatav oli see, et paremuselt kolmanda asetuse ning varasemalt korduvalt nelja parima seas olnud Uus-Kaledoonia jäi alagrupis nullile, kaotades seejuures ka Fidžile.

Poolfinaalides olid edukad kaks alagrupivõitjat ning finaalis näitas Uus-Meremaa taaskordselt, miks nemad selgelt Okeaania parimad on - Saalomoni Saarte võrku löödi pooleteise tunniga viis vastuseta väravat. Seejuures olid koondised finaalis ka neli aastat tagasi ning tookord võitis All Whites kahe mängu kokkuvõttes 8:3. Ühe tabamusega panustas ka riigi läbi-aegade parim väravakütt Chris Wood.

Uus-Meremaa koondis on MM-ile kokku jõudnud kaks korda: debüüt tehti 1982. aastal ning 2010. aastal sai neist turniiri ainus tiim, kes ei kaotanud ühtegi mängu. Nüüd pääseti neljandat valikturniiri järjest lõppvooru, kus lähevad vastamisi nelja maailmajao esindajad. Kui viimasel kahel katsel on kaotatud vastavalt Mehhikole (3:9) ja Peruule (0:2), siis seekord minnakse taas vastamisi Põhja-Ameerika paremuselt neljandaga, kes selgub lähitundidel. Väga suure tõenäosusega on antud tiimiks Costa Rica.

Saalomoni Saared - Uus-Meremaa 0:5 (0:2)
23., 69. Bill Tuiloma, 39. Chris Wood, 49. Joe Bell, 90+1. Matthew Garbett

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK