Õnne oli, väravaid ka, aga võidule see Eestit ei aidanud (5)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondis täitis täna vähemalt miinimumeesmärgi ehk suutis väravaid lüüa, aga 3:3 viigiga tuli tabelisse endiselt vaid üks punkt ning oma alagrupis see meid neljandalt kohalt kõrgemale ei tõsta.

Peatreener Martin Reim tegi võrreldes reedese Soome mänguga viis vahetust ja vangerdas ka formatsiooniga. Toonane 4-1-4-1 asendus pigem 4-2-3-1 asetusega, kus neljase kaitseliini ees olid Karol Mets ja Ilja Antonov.

Kui septembrikuistes mängudes olid Eesti jaoks kriitilised just mängu algused, siis sarnaselt reedele alustati viisakalt. Teeniti nurgalööke ja erinevalt ungarlastest tehti ka pealelööke. Mihkel Aksalule esimesel paarikümnel minutil erilist tööd ei jagunud.

Rahvuste liigas esimesed 289 minutit nulli peal olnud Eesti koondis jõudis oma momendi ära oodata ja see jõudis kätte viimase kodumängu 20. minutil. Karol Mets lükkas söödu Henrik Ojamaale, kes avas vasakule äärele oma lapsepõlvasõbrale Henri Anierile. Lahti ründaja leidis suurepärase söödu värava ette, kus oli kaitsjat ennetama jõudnud Siim Luts ning 1:0 oli tõsiasi. 29-aastasele Lutsule oli see koondisekarjääri neljandaks väravaks.

REKLAAM

Paraku seni väga kindlalt mänginud Eesti koondise edu kaua ei püsinud. Kõigest neli minutit hiljem lasi keskväljalt tulnud läbisöödu liiglabaselt läbi Joonas Tamm, mille järel Dominik Nagy jooksu pääses. Artur Pikk proovis teda küll takistada, ent Ungari esimene löök lendas kohe ka võrku.

Sarnaselt Eesti eduseisule ei kestnud kaua ka esiväravavahi Aksalu mäng. Kokkupõrkes vastaste ründajaga sai ta haiget ja kui esialgu proovis ta lonkava jalaga edasi mängida, siis 43. minutil sisenes vahetusest FCI Levadia esikinnas Sergei Lepmets.

Alles oma teist koondisemängu teinud väravavaht pandi kohe tõsiselt proovile, aga korraliku jalatõrjega hoidis ta ungarlaste teise värava ära.

Teine poolaeg algas eestlaste jaoks sõna otseses mõttes korraliku peavaluga - esmalt panid pead kokku mõlema koondise avaväravate "meistrid" ehk Luts ja Tamm. Tamm pääses kergemalt, aga Luts pidi arstidele pikalt tõestama, et kõik on okei ja saab mängu jätkata. Peavalust sai aga pohmell 54. minutil, mil Taijo Teniste suluseisu ära kattis ja Adam Szalai palli osavalt võrku kõksis.

Õnn tuli taas meie õuele 70. minutil, mil vasakul äärel kombineerisid Legnica Miedzi klubikaaslased Ojamaa ja Pikk. Pika tsenderdus võttis vähem kui kaks minutit varem vahetusest sekkunud Mate Patkai jalast rikošeti ning keeras end imeliselt üle väravavahi ja otse võrku. 2:2!

See polnud veel sugugi kõik. Korra tuli rikošett Eestile veel appi, kui Konstantin Vassiljevi sööt suurepäraselt Anierile ette tuli ning Eesti ründaja selle ka Peter Gulacsi jalgevahelt sisse lõi.

Nüüd aga kestis Eesti eduseis veelgi vähem, sest juba ülejärgmisel minutil teenis Ungari nurgalöögi ning esipostis ei saanud Szalaiga hakkama Nikita Baranov. Terve mängu jooksul Eesti kaitsjatele kõvasti peavalu valmistanud jõulise Ungari ründaja löögile sai Lepmets küll käed taha, aga selleks hetkeks oli pall juba kindlalt üle joone. Kuigi Eesti fännid tellisid ka neljandat väravat, siis 3:3 seisuga mäng lõppeski.

Statistika (Eesti:Ungari):

                       I pa   II pa   Kokku
Pealelöögid            3:2    7:4     10:6 
Pealelöögid väravale   2:2    5:4      7:6
Postid/latid           0:0    0:0      0:0
Nurgalöögid            2:0    2:2      4:2
Suluseisud             2:0    0:0      2:0
Vead                   6:6    10:9    16:15

Protokoll:

15. oktoobril kell 21.45 A. Le Coq Arenal

Eesti - Ungari 3:3 (1:1)
20. Siim Luts, 70. ov. Mate Patkai, 79. Henri Anier - 24. Dominik Nagy, 54., 81. Adam Szalai

Hoiatused: 23. Henri Anier, 73. Siim Luts, 82. Nikita Baranov - 75. Dominik Nagy, 90+2. Mate Patkai
Mänguolud: +12, pilvitu ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid:  3043
Peakohtunik: Halis Ozkahya
Abikohtunikud: Ceyhun Sesiguzel, Hakan Yemisken 
Neljas kohtunik: Kerem Ersoy
Lisakohtunikud: Ümit Öztürk, Koray Gencerler (kõik Türgi)

Eesti: Mihkel Aksalu (43. Sergei Lepmets), Artur Pikk, Joonas Tamm, Nikita Baranov, Taijo Teniste, Karol Mets, Siim Luts, Konstantin Vassiljev, Ilja Antonov, Henrik Ojamaa, Henri Anier (90. Ats Purje).
Varus: Sergei Lepmets, Marko Meerits, Gert Kams, Madis Vihmann, Marek Kaljumäe, Sander Puri, Ats Purje, Brent Lepistu, Rauno Sappinen, Ken Kallaste, Artjom Dmitrijev.

Ungari: Peter Gulacsi, Tamas Kadar, Botond Barath, Willi Orban, Adam Nagy, Adam Szalai, Istvan Kovacs, Gergo Lovrencsics (81. Barnabas Bese), Laszlo Kleinheisler (68. Mate Patkai), Dominik Nagy (75. Marton Eppel), Roland Sallai.
Varus: Denes Dibusz, David Grof, Adam Lang, Paulo Vinicius, Adam Gyurcso, Krisztian Nemeth, Zsolt Kalmar, Mate Patkai, Roland Varga, Marton Eppel, Barnabas Bese.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
4
4
0
0
5:0
12
2.
4
2
0
2
3:4
6
3.
4
1
1
2
5:6
4
4.
4
0
1
3
3:6
1

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
5 kommentaari

jkj   •  
(2001:7d0:8422:280:589b.***)
huvitav miks nurgalöögi ajal ei olnud meest ees postis
kolmik   •  
(90.191.247.***)
anier + ojamaa + luts + pikk + teniste toimib fantastiliselt
muigega   •  
(82.131.90.***)
Meie koondisel pole juba pikka aega olnud kommet mehed postide juurde panna. Aga tore vähemalt, et väravaid löödi. Siiski kui imet ei tule ootab langemine mudaliigasesse
Mart   •  
(2001:7d0:8aa9:1780:9d8.***)
Mängupilt oli lubavam, kui eelnevad. Kui aus olla, siis kodumeeskond lõi 1 ja külalised kinkisid 2. Vb teen Anierile liiga, sest sellist kingitust väravaks vormistada on keeruline. Au andes, mehed üritasid ja sellest ka vastaste eksimused. Kurb, et kingitustele lahkelt vastati.
Kohati jäi vilepartii mõistmatuks. Anieri 3 kaheldavat viga ja kaart. Samas, viga Aksalu vastu, pluss mõned olukorrad, kus tuldi tald ees sisse jäid kollaseta.
Kokkuvõttes lustlik mäng, milline võiks tuua inimesed staadionile kaasa elama.
Are   •  
(86.110.32.***)
Raske on võrrelda võrreldamatut, ehk kahte viimast mängu. Taktikaline erinevus, ründama mindi ju mõlemas, aga mäng soomega oli igas mõttes küündimatu, eelkõige treeneri tehtud otsuste tõttu... Mängijate erinevus, soomega mängus oli ees väike täpp, selles mängus aga tõeline võitleja ja ka tulemuslik tipuründaja, kui saadakse aru kuidas ründajaid kasutada, et võimalusi tekiks. Huvitav kas treeneritele lõi esimese mängu eelselt piss pähe, et sellised valikud tehti, loodetavasti tehakse nüüd edaspidiseks jälle targemad valikud nii koosseisu, kui takika osas.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK