Õnnelik Bärengrub: neid emotsioone pidi staadionil nägema, kirjeldada on raske! (0)

Alo Bärengubi hoolealused said kirja võidud Itaalia ning Bosnia ja Hertsegoviina üle. Foto: Gertrud Alatare

Eesti noormeeste U19 koondis kindlustas viimases matšis saadud 3:2 võiduga pääsme Eliitringi. Sealjuures jäädi avapoolajaga 0:2 kaotusseisu, mis esitas Sinisärkidele korraliku väljakutse. Koondise peatreeneri Alo Bärengrubi sõnul nõudis säärane seis riskide võtmist ning soovitud muutuse peategelasteks olid "varumehed".

"Neid tõelisi emotsioone oleks pidanud nägema siin staadionil peale kõiki neid väravaid ja kogu seda mängu üldse," proovis Alo Bärengrub Soccernet.ee-ga vesteldes õiget pilti ette maalida. "Loomulikult oleme siiralt õnnelikud ja lihtsalt fantastiline! Raske kirjeldada isegi."

Et pilt oleks selgem, astume grammikese tagasi. EM-valikmänge tõelise lõviteo ehk Itaalia 2:0 alistamisega alustanud Eesti sai teises kohtumises Poolalt 0:2 kaotuse. Kuna Eliitringi pääsemiseks pidid eestlased lõpetama kahe parima seas, siis oli kõik Bosnia ja Hertsegoviina matši eel enda kätes. Bärengrub sõnul tunti säärast survet ka meeskonnas.

REKLAAM

"Kuigi olime mänguks väga hästi valmistunud, siis oli tunda teatavat pinget, et kõik on meie enda kätes. Poolajapausil leidsime ennast ikkagi 0:2 kaotusseisust - tavaline jalgpallimäng, ei olnud mingit rabistamist ega midagi sellist," meenutas Eesti koondise peatreener. Ta jätkas, et avavärava said vastased kätte standardolukorrast, teine kõmmutati kasti tagant.

"Midagi tuli muuta, riske võtta. Mängu käiku saigi see muudatus toodud jälle meie suurepäraste varumeeste näol. Minu silmas jutumärkides "varumeeste". Meil oli vaja ühte õnnestumist, et tagasi mängu saada. Selle suutis meile tuua Gregor Lehtmets (56. minutil - L. J.). Vastuvärav andis teatava tõuke ja usu, et siit on võimalik veel välja tuua," jätkas Bärengrub. "Rolli võib-olla mängis ka vastaste punane kaart ehk teine kollane kaart, kus nad jäid vähemusse (61. minutil - L. J.). Lõpus oli selline närvide ja psühholoogiline mäng."

Bärengrub kiitis Lehtmetsa kõrval ka vahetusest hästi sekkunud Daniel Lutsu, kes tõi 2:2 viigi 86. minutil, ning neljandal üleminutil sündinud võiduvärava autorit Egert Õunapuud, kelle hooaeg on seni olnud suurepärane. 17-aastane Nõmme Unitedi ründaja mängis võtmerolli ka matšis Itaaliaga.

Kuna samal ajal olid väljakul ka Poola ja Itaalia, siis selle matši tulemusele ülemäära ei keskendutud. Oluline oli oma kohtumisest vähemalt minimaalne tulemus võtta. "Kuna juba poolajal olime 0:2 taga, siis kõik viitas sellele, et siin tuleb midagi muuta ja riske võtta. Tundub, et täna need asjad õnnestusid. Meil oli vaja siit midagi kätte saada, vähemalt viik, et jätta võimalus kolmandana edasi pääseda," sõnas Bärengrub. Kusjuures kuna kolme matši järel oli Poolal, Eestil ja Itaalial sama palju punkte, siis napilt parem väravate vahe saatis edasi esimesed kaks. 

Kas sisselastud väravad tekitavad peatreeneris ka mingisugust pahameelt? "Ma ei näe seda üldse negatiivsena. Me oleme teinud fantastilised kolm mängu, tippmängud sellises noorteklassis. Ma arvan, et see on tavapärane jalgpalli dünaamika. Neid juhtub. Nendes olukordades on vaja see psühholoogiline tugevus ja usk uuesti taha saada. Ei ole nii, et kui sulle lüüakse värav, siis on mäng läbi. Mäng lõppeb siis, kui kohtunik on andnud lõpuvile," tõestasid pallurid ka täna.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK