Otsused tehtud: Esiliiga B mängitakse lõpuni, madalamates liigades pannakse putsad varna (1)

Nii Esiliiga B-st Esiliigasse tõusmist jahtiv Viimsi kui ka püsimajäämist kindlustada üritav Nõmme Kalju U21 saavad ülesande täitmist jätkata. Foto: Andrei Smetana

Reedel koos käinud Jalgpalliliidu juhatus otsustas lõpetada Eesti meistrivõistluste hooaja naiste Esiliigas ning meeste II, III ja IV liigas, sest võistkondadele ei ole pika hooaja lõpusirgel võimalik tagada sportlikult võrdset olukorda. Meeste II liigas jäi pidamata kolm vooru, meeste III liigas üks, meeste IV liigas ühel tasandil üks ning naiste Esiliigas samuti üks voor, teatas EJL.

Lõpetatud liigade võistkondade osalusel üleminekumänge ei toimu, kohtade vahetus nende liigadega seoses toimub läbi otse tõusvate ja välja kukkuvate võistkondade. Kõikides lõpetatud liigades autasustatakse esikolmikusse jõudnud võistkondi juhul, kui lõplikud kohad olid lõpetamise hetkeks selged.

Juhatuse otsus tähendab, et üleminekumängud toimuvad Premium liiga ja Esiliiga ning Esiliiga ja Esiliiga B vahel. Esiliiga B tasandilt langevad välja 9. ja 10. kohale jäänud võistkond, II liigast saavad õiguse tõusta FA Tartu Kalev ja Raplamaa JK (kelle ees olevad Paide Linnameeskond III ja FC Kuressaare II ei oma õigust tõusta).

II liigasse tõusmiseks saavad õiguse III liiga piirkondades esikoha kindlustanud võistkonnad (kolmes piirkonnas) ja liiga lõpetamise hetkel esikohal olnud võistkond (ühes piirkonnas). Lõunatsoonist tõuseb seega astme võrra FC Otepää, idast Türi Ganvix ja ja läänest Nõmme Unitedi U21 võistkond. Põhjatsoonis oli seevastu nii Tallinna Zapoosil kui ka Eston Villal voor enne hooaja lõppu võrdselt 45 punkti, kuid Villal oli ühest omavahelisest mängust kirjas tehniline kaotus ning nende kohtumiste tulemused soosinuks ilma selletagi Zapoosi.

REKLAAM

Naiste karikas lükkub uude aastasse, meeste omaga püütakse jätkata

Ühtlasi otsustas jalgpalliliidu juhatus, et sellesse aastasse planeeritud naiste karikavõistluste mängud toimuvad järgmisel aastal. Meeste karikavõistluste 1/8-finaali mängud peetakse võimalusel sel aastal, kuid on võimalik osade mängude pidamine ka uuel aastal.

Juba varem oli jalgpalliliidu juhatus otsustanud jätkata meeste Esiliiga ja Esiliiga B võistlusi vastavalt vabariigi valitsuse uutele nõuetele. ELB jätkamisest ei olnud avalikkust siiski otseselt seni teavitatud, kolmapäeval kinnitati vaid, et Esiliiga hooaeg peetakse lõpuni ja alaliit aitab klubisid rahaliselt.

Samuti oli varem teada, et jätkuvad Premium liiga, naiste Meistriliiga, naiste rahvaliiga, meeste Coolbet rahvaliiga A tasand ning noorte meistrivõistlused, hooaega alustasid Coolbet saaliliiga ja saalijalgpalli Esiliiga.

Millised on hetkeseisud jätkavates liigades?

Premium liigas mängivad tagumises nelikus omavahel Kuressaare, Viljandi Tulevik, Tartu Tammeka ja Pärnu Vaprus. Kaks esimest vajavad püsimajäämise tagamiseks veel vaid mõnda punkti, üheksandal kohal olev Tammeka liigub aga üleminekumängude kursil, edestades punase laterna rolli hoidvat Vaprust nelja punktiga.

Esiliiga tipus peavad Premium liiga otsepääsme nimel vihast lahingut Maardu Linnameeskond ja Tallinna Kalev, teistel iseseisvatel klubidel on võimalused kadunud. Esiliigasse püsimajäämise nimel võitlevad liiga lõpus Elva, PJK, Tammeka U21 võistkond ja Tartu Welco.

Esiliiga B-s liiguvad kõrgemale tõusmise kursil Viimsi JK ja Harju JK Laagri, kuid viimastele hingab kuklasse FC Tallinn. Tabeli lõpunelikus võib end teistest veidi kindlamalt tunda Legioni U21 võistkond, kuid Nõmme Kalju U21, Vändra Vaprus ja JK Läänemaa mahuvad vaid kolme punkti sisse.

***

"Eesti Jalgpalli Liidu üks olulisemaid eesmärke on hoida jalgpallikogukond ühtsena ja pakkuda kõigile inimestele võimalust osaleda jalgpallis. Lähtume oma tegevustes ja otsustes osalejate sportlikult võrdsest kohtlemisest, vastutusest turvalise keskkonna loomisel ja riigis kokku lepitud reeglite täitmisest. Täname kõiki klubisid ja mängijaid mõistva suhtumise ja hea koostöö eest!" seisis jalgpalliliidult klubidele saadetud kirjas.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Jaagup Esta   •  
(84.50.130.***)
"Sportliku ebavõrdsuse" vältimiseks rakendame sportlikku ebavõrdsust. Suurepärane!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK