Paidesse tuleb jalgpallihall. President Veskimäe: kõik see annab kohalikule elule kõvasti hoogu juurde (2)

Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Viimased kolm Premium liiga hooaega medaliga lõpetanud Paide Linnameeskond teatas sotsiaalmeedias, et Eestimaa südamesse rajatakse kauaoodatud jalgpallihall.

Eile andis Kultuuriministeerium teada, et plaanib ehitushindade kallinemise tõttu toetada täiendavalt Kuressaares, Pärnus, Rakveres ning Paides jalgpallihallide rajamist. Alates 2020. aastast on jalgpallihallide rajamiseks eraldatud toetust 12 omavalitsusele, igaühele 1,5 miljonit ehk kokku 18 miljonit eurot.

"Kiire hinnakasvu tõttu on jalgpallihallid muutunud plaanituga võrreldes oluliselt kallimaks, mis on pannud omavalitsused keerulisse olukorda. Selleks, et alustatu lõpule viia, oleme järgmise aasta eelarves näinud hallidele ette täiendava toetuse," rääkis kultuuriminister Piret Hartman, kelle sõnul saavad Paide ja Kuressaare hallid rajamiseks miljon eurot lisaraha.

Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe avaldas kultuuriministeeriumi otsuse üle suurt rahulolu ja avaldas lootust, et riigieelarve saab detsembri alguses probleemideta kinnitatud ning sisehalli projekteerimisega pihta hakata.

REKLAAM

"Väga rõõmustav ja oluline uudis nii klubi kui kogu Järvamaa arengut silmas pidades," lausus Veskimäe Paide kodulehele. "Kuna just täiendava rahastuse otsus oli projekti sisuliseks käivitamiseks puuduolev pusletükike, siis nüüd saame koostöös linnaga kohe järgmised sammud ette võtta. Plaanis on hall valmis ehitada 2023. aasta oktoobri lõpuks, et juba tuleva aasta talvel saaksid Järvamaa poisid ja tüdrukud oluliselt paremates tingimuses harjutada."

Veskimäe tõi ka välja, et positiivne otsus võimaldab klubil hakata kohe tegutsema selle nimel, et juba 2024. aasta alguses tuua Paidesse nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi võistlusi, turniire ja laagreid.

"Kõik see annab kohalikule elule kõvasti hoogu juurde, mistõttu on kultuuriministeeriumi otsuse näol igal juhul tegemist tohutult hea uudisega kogu Järvamaale. Oleme väga rõõmsad ja tänulikud, et saame lõpuks ometi asjaga edasi liikuma hakata."

Praegu treenivad kõik Paide Linnameeskonna laste- ja noortegrupid õues miinuskraadide käes, nooremad ka koolisaalides ja E-Piima spordihalli saalis. Linnameeskonna noortetöö juhi Margus Lutsu sõnul ei ole vaja kellelegi seletada, et jalgpalliharidusest jääb selliselt treenides paratamatult vajaka.

"Saalis treenides ei ole treeneritel võimalik lastele anda edasi pärisjalgpalli kõiki elemente ega ammugi neid kinnistada ja lihvida," kõneles Luts. "Muidugi võib positiivselt mõeldes leida häid külgi ka saalitreeningutel, näiteks mängusituatsioonis otsuste langetamise kiiruse ja pallihoidmise tehnika koha pealt, ent päris- või kunstmurul liigub pall hoopis teisiti ning mängitakse hoopis teistsugust jalgpalli."

Luts tõi välja, et see on selge põhjus, miks näiteks Tallinna ja Põhja-Eesti klubide lapsed, kel on olnud juba aastaid võimalik kasutada treeninguteks sisehalle, on noortemeistrivõistlustel sageli hooaja algusest kuni kesksuveni teiste regioonide lastest üle. "See fenomen kestab, kuni hooaja keskpaigas tasemed tänu võrdsetes tingimustes saadud mängupraktikale ühtlustuvad," lausus ta.

"Ent selleks ajaks on tihti kaotatud palju väärtuslikke meistrivõistluste tabelipunkte. Kindlasti saab öelda, et paljudel talviti saalis treenivatel lastel jääb võimetekohaste sportlike saavutusteni küündimata ja treeneritel laste potentsiaal sageli realiseerimata, sest tingimuste ebavõrdsuse vahe Põhja-Eesti lastega on lihtsalt nii suur. Niisiis on sisehalli jõudmine Paidesse meie lastele ja jalgpalliperedele absoluutselt fantastiline uudis!" ütles Luts.

Paide Linnameeskonna turundusjuht, Viljandist pärit Marek Tiits tõi välja silmnähtavad muutused, mille tõi kaasa Männimäe sisehalli valmimine möödunud aasta novembris Viljandis.

"Kohaliku jalkakogukonna treeningtingimuste drastiline paranemine on mõistagi kõige olulisem, ja mitte ainult lastele mõeldes, vaid pidades silmas kogu maakonna jalgpalliklubisid ja -võistkondi," märkis Tiits. "Ent lisaks avardusid klubide ja vabaühenduste võimalused ka kõikvõimalike turniiride, laagrite ja muude ürituste korraldamiseks. Tänaseks on Männimäe sisehallis peetud mitmeid väga suuri lasteturniire, mänginud Premium liiga meeskonnad nii kodu- kui välismaiste vastastega ning aset leidnud mitmeid kogukonnale suunatud üritusi."

Näiteks möödunud isadepäeval peeti Männimäe hallis tohutu hulga inimesi kohale meelitanud sportlikku pidupäeva kogu linnale. "Sisehall on hõivatud iga päev lõunast kuni hiliste õhtutundideni, hommikuti peavad seal kehalise kasvatuse tunde kohalikud koolid ning pole ainsatki nädalavahetust, kui hallis elu ei kihaks," rääkis Tiits.

"Laste- ja noorteturniirid, treeninglaagrid, maakonna meistrivõistlused, rahvaliiga talveliiga, lisaks erinevate klubide kõikvõimalikud treeningmängud ja hooaja ettevalmistuse hulka kuuluvad kohtumised," loetles ta käimasoleval sügisel ja eesootaval talvel Viljandis toimuvaid ettevõtmisi. "See kõik oleks olemata, kui poleks sisehalli. Olen täitsa kindel, et Paides läheb kõik täpselt samamoodi."

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

-soccerfann-   •  
(85.253.177.***)
Tallinnas on hallid Lillekülas, Kotkas, Männikul, Sõles ja Punasel tänaval? Või on veel mingeid sisetingimustes kunstmuruplatse?

On kellelgi kogemust, kas Tallinna klubid on tõesti suveni teistest ees ja see võiks seoses olla talvel hallis treenimisega?

Arvestades gruppide rohkust ja ka seda, et väga paljud täiskasvanud treenivad hallis, siis tegelikkuses väga palju noori halli kasutada ei saa?
kr91   •  
(90.191.197.***)
Tallinna ja Põhja-Eesti noortele eelise andmine küll liialdus. Ainsana ehk saavad noortest trenni teha sisehallis Flora ja Nõmme Unitedi noored. Lasnamäele halli see aasta ei paigaldatud, Sõles ehk saavad ka osad Legioni noored trenni teha.

Lisaks Tallinnast väljaspoolt Laagri, Keila, Saku jne kõik lapsed uisutavad kunstmurul talv läbi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK