Warning: getimagesize(https://soccernet.ee/public/gallery/1645743259.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data01/virt6865/domeenid/www.soccernet.ee/htdocs/template/compile/bdbb89172078b5a5ca2de0a66f65468193407eee_0.file.article.html.cache.php on line 75
PAOK lasi taanlased järele, kuid näitas siis pöörase publiku toel penaltikunsti - Soccernet.ee - Jalgpall luubi all!

PAOK lasi taanlased järele, kuid näitas siis pöörase publiku toel penaltikunsti (0)

PAOK murdis Konverentsiliigas veerandfinaali. Foto: Scanpix / EPA / Achilleas Chiras

Konverentsiliiga veerandfinaalidesse tagas viimasena pääsu Thessaloniki PAOK, kes oli lisaaja ja penaltiseeria järel parem Midtjyllandist. Heitlust tiitlile jätkavad lisaks neile ka Praha Slavia ja Arnhemi Vitesse.

Slavia oli avamängu Türgis võitnud ja tegi korduskohtumises asjad üsnagi selgeks esimese pooltunniga, kui Ivan Schranz kasutas ära segaduse karistusalas ning Yira Sor realiseeris üks-üks olukorra. Avapoolaja lõpus äratas täiesti vastupidiselt mängu käigule sündinud tabamus Mert Yandasilt korraks veel türklaste lootuse, ent see kadus teise poolaja alguses kiirelt.

Sor lasi kaks head võimalust edu kasvatamiseks esmalt luhta, kuid oli siis täpne ning see tähendas, et Fenerbahce vajanuks taas kolme väravat. Ühe suutis Mergim Berisha küll 90. minutil lüüa, aga enamat mitte ning see tähendas Slaviale teiseski mängus 3:2 võitu ja kokkuvõttes 6:4 skooriga edasipääsu. Kordusmängus tehti seejuures vastaste väravale koguni 20 pealelööki, raamidesse lendas neist kaheksa.

Viini Rapid sõitis Vitessele külla eduseisus, ent sai seal kiirelt krae vahele kaks pangetäit külma vett. Adrian Grbic viis juba kolmandal minutil Arnhemi klubi juhtima ning 19. minutil andis avaväravalegi eeltöö teinud äärekaitsja Eli Dasa suurepärase diagonaalsöödu, mille Matuš Bero omaks võttis ja külaliste väravasse suunas.

Teisel poolajal oli Vitessel veel mitu võimalust edu kasvatada ja korra saadi pall ka väravasse, kuid Jacob Rasmusseni tabamus tühistati suluseisu tõttu. Rapid piirduski lõpuks 90 minuti jooksul vaid kahe raamidesse läinud pealelöögiga ning 16 parema hulka jõudis Vitesse.

Ainsana kaheksast kavas olnud mängust läks lisaajale PAOK-i ja Midtjyllandi korduskohtumine. Taanlased olid kodus 1:0 võitnud, ent jäid Kreekas juba 26. minutiks Andrija Zivkovici ja Vieirinha tabamustest kaheväravalisse kaotusseisu. Teiseks poolajaks tegi Midtjyllandi peatreener Bo Henriksen korraga kolm vahetust ja see tasus end lõpuks ära 80. minutil, kui kaks sekkunut värava sepistasid - Max Meyer tsenderdas paremalt äärelt ja keskkaitsja Daniel Höegh suunas palli väravasse.

PAOK-i 2:1 paremus normaalaja lõpuks tähendas, et kokkuvõttes oli seis viigis ja nii mindi lisaajale. Seal väravaid ei löödud ja nii ootas ees penaltiseeria. Seal vääratas Thessaloniki marulise publiku ees kohe Midtjyllandi esimene lööja, lisaajal säranud Meyer, kelle kehvapoolse löögi PAOK-i väravas seisnud Alexandros Paschalakis tõrjus. Et rohkem eksijaid polnud, viis kreeklaste viienda mehe Jasmin Kurtici täpne penalti edasi PAOK-i.

Peale PAOK-i, Slavia ja Vitesse tagasid edasipääsu kaheksa parema hulka veel Marseille, PSV, Bodö/Glimt, Leicester ja Belgradi Partizan. Veerandfinaalpaarid loositakse reedel Eesti aja järgi kell 14.

Praha Slavia - Fenerbahce 3:2 (2:1), kokkuvõttes 6:4 edasi Slavia
19. Ivan Schranz, 27., 63. Yira Sor - 39. Mert Yandas, 90. Mergim Berisha

Vitesse - Viini Rapid 2:0 (2:0), kokkuvõttes 3:2 edasi Vitesse
3. Adrian Grbic, 19. Matuš Bero

PAOK - Midtjylland 2:1 (2:0, 2:1, 2:1), kokkuvõttes 2:2, penaltitega 5:3 edasi PAOK