Parenenud mängupilt võitu ei toonud (2)

Konstantin Vassiljev jäi mängus silma nii lohakuse kui ka kohatise geniaalsusega. Foto: Gertrud AlatareKuigi Eesti rahvuskoondis näitas sõpruskohtumises Islandi vastu üldjoontes korralikku mängupilti, pidid meite mehed siiski vastu võtma 0:1 kaotuse.

Eesti algkosseisu suurim üllatus oli vast Taijo Teniste, kes alustas kohtumist paremal äärel. Mehe kiituseks olgu öeldud, et Sogndalis palliv Teniste suutis endast väga hea mulje jätta, sest oli Eesti üks aktiivsemaid, seda eriti avapoolajal.

Teniste omas ka kohtumise esimest tõelist võimalust, kui tema 7. minutil sooritatud tsenderdus värava latis maandus. Lahtise pallini jõudis esimesena Kaimar Saag, kelle löök läks avakosmost avastama.

32. mänguminutil ragises taas latt, kui Enar Jäägeri esimese koondisetabamuse 104 mängu jooksul hoidis ära väravaraamistik.

Islandlaste parimate võimaluste eest hoolitsesid rahvusesinduse kapten Aaron Einar Gunnarsson ja Ajaxi Kolbeinn Sigthorsson, kellest esimese löök lendas napilt üle värava ning teise sooritus maandus latis.

Esimesel poolajal jäid tihti lohakuse ja aeglusega silma Konstantin Vassiljev ja Ilja Antonov. Mõlemad kaotasid keskväljal ohtlikult palle ning Kostja esituses oli ka palju söödupraaki. Antonovile tundus mängutempo aga liiga kõrge, sest korduvalt ei jõudnud Levadia poolkaitsja reageerida enne, kui pall juba islandlase valduses oli.

Vassiljevi kiituseks olgu mainitud, et oma lohakuse suutis ta mingil määral kompenseerida heade söötudega. Nii vabastas ta avapoolaja lõpus Teniste, kes pääses väravavahiga silmitsi, kuid tema liigtugeva esimese puute tõttu suutis Islandi väravas seisnud Gunnleifur Gunnleifsson palli korneriks tõrjuda.

Tormiline algus ja väsinud lõpp

Eesti alustas teist poolaega vägagi särtsakalt, kui loetud minutid pärast mängu taasavamist olid head võimalused esmalt Ken Kallastel ning seejärel Ilja Antonovil.

Koondise keskväljamootori Konstantin Vassiljevi ülitäpne sööt vabastas vasakul äärel spurtinud Kallaste, kes suutis palli omaks võtta ning üritas seda ka poolajal vahetusest sekkunud Hannes Halldorssoni jalge vahelt väravavõrku saata. Sellele plaanile sai kipper aga jaole ning suutis Nõmme Kalju vasakkaitsja soorituse tõrjuda. Lahtisele pallili sai jaole Ilja Antonov, kelle ürituse suutsid Islandi kaitsjad blokeerida.

54. minutil sündis kohtumise ainus tabamus: Karol Mets tegi kastis vea Rurik Gislasoni vastu ning penaltit lööma läinud Kolbeinn Sigthorsson näitas külma närvi, suunates palli nii täpselt nurka, et nahkkera teekonna ära aimanud Sergei Pareiko selleni ei jõudnud.

Mängu viiimast poolt tundi dikteeris Island ning eestlased olid silmnähtavalt väsinud. Sellegipoolest toimus täna valgetes särkides mänginud meie meeste esimene vahetus alles 73. minutil, kui Henrik Ojamaa asemel tuli platsile Siim Luts.

Sajaprotsendilist võimalust ei suutnud viimasel pooltunnil luua kumbki pool, mis kindlustas tõiga, et Eesti kaotas Reykjavikis peetud mängu 0:1

Mängu kokkuvõtteks tuleb öelda, et oli väga meeldiv näha Eestit kasutamas rohkeid diagonaalpalle, mis olid enamus kordadel ka täpsed. Samuti oli eelnevate mängudega võrreldes selgelt parem valgesärkide ründeesitus, seda nullile jäämisest hoolimata.

4. juunil kell 22.15 Laugardalsvölluri staadionil Reykjavikis

Island - Eesti 1:0 (0:0)
54. Sigthorsson

Hoiatused: 85. Skulason, 90+3. Sigthorsson - 39. Kallaste, 61. Jääger, 61. Klavan
Mänguolud: +13, vahelduva pilvisusega hoovihmadega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.