Pehrsson: positiivne algus hea tulemusega (2)

Eesti koondise peatreener Magnus Pehrsson. Foto: Regina RähnEesti koondise peatreener Magnus Pehrsson sõnas pärast 2:0 võitu Gibraltari üle, et tema aeg koondise eesotsas algas positiivsel noodil ning hea tulemusega.

"Üldiselt võib öelda, et see oli positiivne algus hea tulemusega," sõnas Pehrsson pärast Dmitri Kruglovi ja Rimo Hundi väravatest 2:0 võidetud mängu Gibraltari vastu.

"Kui vaadata mängu, siis esimesel poolajal oli meil palju pallivaldamist ning tuli ka väga ilus värav. Nii meeskond mängima peakski. Murekohana võib välja tuua, et oli puudus kvaliteetsest pallivaldamisest," rääkis rootslane avapoolajast.

Teist poolaega alustati peatreeneri sõnutsi hästi ning mäng paranes, kui Konstantin Vassiljev liikus vasakult äärelt keskele. Tähtsaks pidas Pehrsson ka Sergei Pareiko väga head tõrjet, kui kollkipper suutis 76. minutil tõrjuda Joseph Chipolina pealelöögi.

Parimate mängijatena tõi loots välja Ragnar Klavani hea tegutsemise keskkaitses, Konstantin Vassiljevi tema hea väravasöödu ning klassi tõttu ja Sergei Pareiko hea tõrjetöö eest. Kiita said ka vahetusest sisse tulnud Sander Puri ja Ilja Antonov, kes tõid Pehrssoni arvates mängu värskust ja agressiooni.

Algkoosseis tõi üllatuse, kui kolmeses ründavama suunitlusega poolkaitseliinis alustasid vasakult vaadatuna Vassiljev, Tarmo Kink ning Kruglov. Miks peatreener nii otsustas? "Kink alustas kümne peal, sest ta on seal ka enne mänginud ning ma tahtsin teda seal lihtsalt testida," lõpetas rootslane.

Eesti koondis kohtub Gibraltariga veel ka 26. mail, kui sõprusmäng peetakse kodusel Lilleküla staadionil.