Pehrsson: tahan, et saatus oleks meie kätes (0)

Foto: Jana PiparEesti rahvuskoondise loots Magnus Pehrsson rõõmustas tänase võidu üle, mis lubab eestlastel võitlust EM-pääsmele jätkata.

"Oleme tulemusega õnnelikud nagu ka esitusega," alustas Pehrsson.  "See on kolmas mäng järjest, kui värava puhtana hoiame, ei anna palju võimalusi ära. Lugesime, neil oli kolm head (võimalust - I.L.)."

"Nägin, et alustasime mängu hea tundega, mängijad olid valmis olema agressiivsemad ja palliga rahulikumad. Seda võib nimetada enesekindluseks või automaatsuseks, aga viie päevaga on mängijad üksteist paremini mõistma hakanud."

Kostja värav ei olnud üllatus

Et sinisärgid päästis Konstantin Vassiljev - oma esimese väravaga selles valiksarjas! - ei üllatanud rootslast. "Väga-väga ilus värav. Zenjov jättis palli Kostjale ja Kostja värav on tippklass. Ootasin sellist asja ühelt neist, nemad ja Purje on klubides olnud väga heas hoos ja nad ka treeningutel palju väravaid löönud."

REKLAAM

Enne mängu üllatas Pehrsson vasakkaitsja valikuga, eelistades tema all regulaarselt mänginud Ken Kallastele Artur Pikka.

"Tegime otsuse enne laagri algust, vaadates viimast kuud. Pikk on liigas olnud stabiilsem. See ei olnud kerge otsus, aga ta sai hästi hakkama, tegi seda, mida talt palusime, oli agressiivne, oli palliga rahulik. Oleme rahul," kiitis Pehrsson Levadia meest.

Oli võimalus domineerida

"Olime täna loovam meeskond," arvas Eesti koondise loots. "Kui leiame mõned söödud ja vahetame ääri, siis näeme tugevamad välja kui Leedu. Kui mäng läheb lahtise palli peale võitlusele ja standardolukordadele, on nad ohtlikud ja peame kõvasti võitlema. Hoidsime neid enamuses ohust eemal."

"Et mängida oma parimat mängu, peame leidma tasakaalu kompaktse tugeva kaitse ja loovate mängijate vahel. See on osa, mida oleme järk-järgult arendanud. Number üks oli täna võita. Kuidas?" püstitas Pehrsson endale küsimuse. "Tundsime, et peame olema ründavamad kui mõnes muus mängus ja meil oli võimalus täna domineerida rohkemgi kui arvasin. Kui mängid madalat kaitset ja vasturünnakuid, siis on protsess mängu kontrollimist õppida. Arvan, et tegime täna järjekordse sammu."

"Sellest meeskonnast on saamas meeskond, kelle vastu on väga raske mängida. Oleme tänavu ühe mängu kaotanud. Meiega on raske mängida, aga sellest ei piisa - peame hakkama võimalusi looma ja parandama pallivaldamist. Nägin täna kõva parandust, me ei ole veel kohal, aga tegime kõva sammu edasi."

"On vale lähtepunkt, et peame mängima lahtisemalt ja väravaid lööma. Nüüd on meil olemas punkt, kust edasi minna. Me ei ole neljas mängus kaotanud."

Tahab saatust kontrollida

Võit kergitas Eesti alagrupis kolmandale kohale, Leedust nelja ja Sloveeniast punkti kaugusele. Vaid kahega jääb ette Šveits, kes täna just Sloveeniaga kohtub. Teisipäeval külastavad Sloveeniat sinisärgid - mida oodata?

"Peame tänaõhtuse tulemuse ära ootama, aga tahan, et meie saatus oleks meie kätes. Siis teame, kas vajame teisipäeval kolme punkti, aga ükskõik, mida vajame, on eesmärk kolm punkti."

Kollaste kaartide tõttu jätab Sloveenia-mängu vahele koondise raudvara Aleksandr Dmitrijev, kes asendatakse teise poolkaitsjaga. Pehrsson täpsustas, et isegi juhul, kui Ilja Antonov on täie tervise juurde naasnud, ei ole ta variant. Otsus tehakse täna õhtul.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK