Penaltid surusid Eesti finaalist välja (hinda!) (6)

Foto: Brit Maria TaelBalti turniiri teises poolfinaalis surus võõrustajamaa Läti väravateta lõppenud normaalaja järel penaltiseerias tulemusega 4:2 finaali ukse taha.

Kui enne kohtumist rääkis Eesti loots Magnus Pehrsson, et külalismeeskond keskendub kaitsele ja loodab kontratele, siis mängu avaminutid kulgesid risti vastupidiselt. Juba neljandal minutil käis pall ohtlikult lätlaste värava ees, kui Henri Anier peaga selle sinna jätkas, kuid Sergei Zenjovi nina alt napsati mänguvahend ja löögile ei jõutudki.

12. minutil toimus avapoolaja üks põnevamaid momente, kui Läti legend Maris Verpakovskis oma koondisekarjäärile uhke joone alla tõmbas. 20 minuti möödumisel proovisid võõrustajate kiipri Andris Vaninsi valvelolekut nii Anier kui ka Zenjov, ent kummagi sooritus ei tähendanud suurt ohtu.

Pooltunni täitumisel võtsid lätlasedki ennast kokku ja tasapisi sai näha Eesti kaitsele orienteeritud mängu. Kodumeeskonna esimene ohtlikum pealelöök tuli nurgalöögist, kuid meie õnneks lendas nahkkera napilt raamidest mööda.

Esimene kontra

Eesti koondis sai oma esimese kontrarünnaku 33. minutil, kui Konstantin Vassiljev suurepärase pika passiga vasakul äärel Sander Puri leidis. Viimati Inglismaal leiba teeninud äär pettis ära vastase, tõmbas keskele ja sooritas ka pealelöögi, ent pall väravat ei leinud. Hetk sai Vassiljev ise oma jalga proovida, kuid 23 meetri pealt kasutada olnud karistuslöögist keris mänguvahend üle ristnurga.

Lätlaste kerge domineerimisega kaasnesid aga ka halvad uudised - 37. minutil lahkus vigastusega platsilt Sergei Zenjov, kelle vahetas välja Gert Kams. Veidi aja pärast vedas ka Puri end pikali, ent tema esialgu jäi mängu - poolajal lahkus siiski koos Taavi Rähniga.

Avapoolaja esimesel üleminutil sekkus otsustavalt mängu Sergei Pareiko, kes lätlaste ainsa löögi raamidesse efektselt parema käega tõrjus - mehed said puhkepausile väravateta viigiga minna.

Kiirelt peale ja rahulikult penaltiteni

Teist poolaega alustasid võõrustajad tormikalt. 50. minutil pääses Andrejs Kovalovs karistusala joone lähistel löögile, ent Pareiko püüdis. Järgmisel rünnakul proovis kaugelt Arturs Zjuzins, ent tema saatis palli posti kõrvalt mööda.

63. minutil pani Vassiljev alguse teise poolaja Eesti esimesel ohtlikule rünnakule, kuid Anier ei suutnud enamat nurgalöögi teenimisest, kust ei tulnud aga midagi. Küll aga nägime ära 75. minutil superkontra, kui Kams väravavahiga üks-üks olukorda pääses, ent vastu väravavahti lõi.

Järgnenud mängu jooksul kumbki meeskond väravani ei jõudnud ja nii selgitas võitja penaltiseeria. Läti lõi kõik neli palli sisse, Eesti poolelt olid täpsed Vassiljev ja Ken Kallaste, Martin Vunk ja Karol Mets eksisid, mis tähendas Eestile 4:2 kaotust.

29. mail kell 20.15 Daugava staadionil Liepajas

Läti - Eesti 0:0 (0:0)

Hoiatused: 75. Edgars Gauracs - 11. Henri Anier, 88. Karol Mets
Mänguolud: +9, vahelduva pilvisusega kergelt tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras