Pettunud sakslased kiruvad realiseerimist ja eksimusi kaitses. Neuer: oleme nüüd suure surve all (2)

Manuel Neuer. Foto: Scanpix / Christian Charisius / DPA

Saksamaa alustas MM-finaalturniiri 1:2 kaotusega Jaapani vastu. Kuna samas alagrupis mängib ka Hispaania, siis said sakslaste edasipääsuvõimalused suure hoobi.

Saksamaa asus avapoolajal Ilkay Gündogani väravast 1:0 juhtima, aga Jaapani vahetusmehed Ritsu Doan ja Takuma Asano lõid teisel poolajal kaks vastuseta väravat. Sakslased lahkusid väljakult kaotusega ja mõistagi olid nad pettunud ka hiljem ajakirjanikega suheldes.

Saksamaa peatreener Hansi Flick: "Avapoolajal raiskasime palju väravavõimalusi. Jaapan oli efektiivsem. Tegime individuaalseid eksimusi, mida me ei saa endale lubada. Teadsime, et nad on üleminekutel kiired ja seda nad ka näitasid. Peame nüüd järgmistele mängudele mõtlema ja seda ka teeme. Laual on veel kuus punkti - tahame need endale saada ja selle nimel ka töötame."

Saksamaa kapten ja väravavaht Manuel Neuer: "Tegelikult kontrollisime mängu, aga siis lasime nad mängu tagasi. Kui sa ei näita oma kohalolekut, siis see maksab sulle kätte. Täna nii juhtuski. Oleme nüüd suure surve all. Minu jaoks oli see kõige tähtsam mäng. Peame Hispaania - kõige raskema vastase - vastu teistsugust nägu näitama. Peame väljakul endast kõik andma."

REKLAAM

Saksamaa penaltist juhtima viinud ja veel võimalusi omanud Ilkay Gündogan: "Tegime mängu Jaapani jaoks liiga lihtsaks. Eriti teine värav, mida ei oleks tohtinud juhtuda. Manuel päästis meid paar korda ja meil olid suurepärased võimalused 2:0 juhtima minna, aga me ei realiseerinud võimalusi. Seda ei tohiks meiega juhtuda. Ka mängu ülesehitus ei olnud hea. Me ei suutnud palli hoida ja avaneda, mängisime liiga palju pikki palle. Tekkis tunne, nagu keegi ei tahaks palli."

Saksamaa ründav poolkaitsja Thomas Müller: "Ma tunnen, et mängisime enamik ajast hästi, aga jalgpallis tuleb paremus väravateks vormistada. Efektiivsust polnud. Kaotusega alustada on naeruväärne. Kui vaadata, kuidas meile väravad löödi, siis saab öelda, et see oli teenitud kaotus. Kaotuse vastuvõtmine pole kunagi lihtne. Peame aru saama, et kaotust on lihtne analüüsida, aga emotsionaalselt raske mõista. Kui sa ei ole jalgpallis efektiivne, siis sa ei võida midagi."

Saksamaa koondise järgmine kohtumine MM-il toimub 27. novembril Hispaaniaga. Neli päeva hiljem minnakse viimases voorus vastamisi alagrupi autsaideri Costa Ricaga, aga võimalik, et selleks ajaks on sakslaste edasipääsuvõimalused olematud.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Boii   •  
(90.191.27.***)
Hahaha, võibolla peaks rohkem keskenduma jalgpallile, kui voorusehäire andmisele???
INCE   •  
(91.129.103.***)
Huvitavad kommentaarid, mitte sõnagagi ei mainita inimõiguste jalge alla tallamist maailmas ...

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK