Pikalt Eestis passinud Sorga jäi rohelise kaardita, aga on nüüd terve ja saab USA-s end taas tõestada (0)

Erik Sorga. Foto: Scanpix / Fred Kfoury III / ZUMA Press

Erik Sorga on teda kevadel kimbutanud vigastusest paranenud, aga see pole ainus põhjus, miks ta viimased paar kuud Eestimaal veetnud. Nimelt proovis tema koduklubi D.C. United talle organiseerida kohalikku rohelist kaarti ehk sisuliselt teha temast USA mõistes midagi sarnast, mis meie mõistes on Eestis treenitud mängija ehk ETM.

MLS-is on ühes klubis välismaalastele kaheksa kohta, aga sellest on võimalik ümber pääseda. Üks variant on ameerikalik ehk neid kohti saavad klubid üksteisega vahetada. Samas on võimalus taotleda mängijale ka rohelist kaarti ehk luba, mis laseks tal Ameerika Ühendriikides piiramatult töötada ja elada.

Nii veetiski Sorga pikalt aega Eestis, aga asjaajamine venis ja tähtaeg kukkus enne positiivsete uudiste saabumist. Rohelist kaarti proovitakse talle organiseerida ka edaspidi, aga seda hooaega enam päästa ei saa. Hooaja teises pooles on ta igal juhul üks D.C. Unitedi välismaalastest.

Äsja saatis D.C. United välja teate, et Sorga laenati lühiajaliselt Loudoun Unitedisse ehk oma farmklubisse. Sisuliselt on Loudoun D.C. duubel ja nende vahel saab mängija iganädalselt vabalt liikuda. Tosina päeva eest oma 22. sünnipäeva tähistanud ründaja agent Harri Ojamaa selgitas Soccernet.ee-le, et sisuliselt ei muutu mängija jaoks midagi.

REKLAAM

"Paberite järgi laenati ta küll esiliigasse duubelmeeskonda, aga treenimist jätkab ta esindusega ning samuti saab D.C. United teda kasutada MLS-i mängudes. Eelmisel aastal ei saanud ta duubelmeeskonnas mängupraktikat seetõttu, et oleks siis pärast igat esiliiga mängu pidanud olema eneseisolatsioonis, mis oleks muutnud tema esinduses treenimise ja mängimise pea võimatuks. Praegu on see aga lihtsamaks tehtud ja ma arvan, et kui noor mängija ei saa kõrgliigas piisavalt mängupraktikat, siis on esiliigas mängimine igati kasulik. Uue treeneri (alates jaanuarist juhendab D.C. Unitedit argentiinlane Hernan Losada - R. V.) silmis on ta heas kirjas, sest talle meeldib kõrge press ja füüsiliselt võimekad jalgpallurid. Seda tõestab ka fakt, et hooaja esimest kolme mängu alustas Erik põhikoosseisus. Küll aga oleme valmis, kui klubi peaks ühel hetkel saatma signaali, et Erikule oleks kasulikum Euroopasse laenule minemine," ütles Ojamaa.

Sorga on sel hooajal platsile pääsenud vaid kolmes mängus ja kokku 235 minutiks. Leping seob teda klubiga veel poolteist aastat ehk järgmise hooaja lõpuni. 13 vooru järel asub D.C. United idakonverentsi tabelis üheksandal positsioonil.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK