Pilk peale: mullune Meistrite liiga finaal, Põhja-Londoni derbi uus peatükk ning Inter soovib ainuvõimu (0)

Viimati kohtusid City ja Chelsea septembrikuus, kui võitjana lahkus Manchesteri meeskond. Foto: Scanpix / John Sibley / Action images via Reuters

Erinevad karikakohtumised on Inglismaal mängitud ning on aeg suunduda tagasi Premier League'i mängude juurde.

Soccernet.ee välismaa jalgpalli nädalarubriik "Pilk peale" annab igal reedel soovitusi, milliseid mänge nädalavahetusel mitte maha magada. 

  • Laupäeval, 15. jaanuaril kell 14.30 Manchester City - Chelsea

Tõeline maiuspala, mäng, mida ei saa ega tohi maha magada. Tabeliliider City võõrustab teisel kohal paiknevat Chelseat. Meeskondade punktivahe on kärisenud kümne peale, kuid pealinnaklubi võidu korral võib sellest alata midagi erakordset. Viimati, kui samad meeskonnad kohtusid, siis võitsid Pep Guardiola hoolealused seisuga 1:0.

Manchester City tundis kaotusvalu viimati oktoobrikuus, kui nad 0:2 Crystal Palace'ile alla jäid. Viimase aja magusaimad võidud on olnud 6:3 Leicesteri ning 2:1 Arsenali üle. Vastasmeeskonna Chelsea vormikõver on veidi käänulisem, sest viimasest viiest liigamängust on võidetud üks ning viigistatud neli. Pealinnaklubi haavasid leevendab asjaolu, et liigakarika poolfinaalis alistati kahe mängu kokku võttes linnarivaal Tottenham.

REKLAAM

  • Pühapäeval, 16. jaanuaril kell 18.30 Tottenham Hotspur - Arsenal

Pühapäeval mängitakse Inglismaa tippjalgpalli klassikaline derbimäng. Kui jõuludel on traditsiooniks vaadata telekast filme nagu "Üksinda kodus" või "Visa hing", siis Premier League'i üheks traditsiooniks on Põhja-Londoni derbi. Eelmine omavaheline kohtumine lõppes Arsenali 3:1 võiduga.

Kodumeeskond Tottenham jäi hiljuti liigakarika finaalist ilma, kui kahe mängu kokkuvõttes alistuti Chelseale. Viimasest viiest liigamängust on võidetud kolm ning viigistatud kaks. Külla sõitev Arsenal on viiest viimasest liigamängust kaotanud ühe ning ülejäänud võitnud. Kahurimehed peavad pühapäeval mõtlema kastist välja, sest mitmed keskväljamehed on kas vigastatud, haiged, suurturniiril või punase kaardiga väljas.

  • Pühapäeval, 16. jaanuaril kell 21.45 Atalanta - Milano Inter

Hiljutine superkarikavõitja ning liigaliider Milano Inter sõidab külla neljandal tabelireal paiknevale Atalantale. Omavaheline punktivahe on kaheksa silma. Esimene omavaheline mäng  jäi 2:2 viiki.

Kodumeeskond Atalanta on viimasest viiest liigakohtumisest võitnud kolm, viigistanud ühe ning korra pidanud ka kaotusvalu tundma. Bergamo meeskond napsab võidu korral Napolilt kolmanda koha endale. Liider Inter on endale omaselt võitnud viiest mängust kõik viis ning väravatevahe on muljet avaldav 15:1. Milano klubi võit suurendaks vahe linnarivaali Milaniga neljale silmale.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK