Põnev õhtu Saksamaal: Bayernist sõideti karikasarjas teerulliga üle, Leverkuseni Bayer kaotas esiliigaklubile (0)

Kolmapäeva õhtul mängiti Saksamaa karikasarja raames 1/8-finaali kohtumisi. Üllatusi jagus pea igasse mängu, kuid suurim pomm lõhkes Mönchengladbachis, kus kohalik esindusklubi alistas valitseva Saksamaa meistri Müncheni Bayerni seisuga 5:0.

Põhimeestega mänginud Bayern oli Borussia vastu täiesti saamatu. Kodumeeskond läks kohtumist juba teisel minutil juhtima, kui täpse jalaga oli Kouadio Kone. Ramy Bensebaini lisas omalt poolt paari minutilise vahega kaks väravat juurde ning vaheajale mindi Borussia 3:0 eduseisult.

Teise poolaja algul suutis Breel Embolo Bayerni unistused tagasitulekust totaalselt purustada, kui 51. minutil lisas Šveitsi ründaja neljanda ning kuus minutit hiljem meeskonna viienda värava.

Bayerni kuiv ja häbistav kaotus jättis märgi ka jalgpalliajalukku - enne kolmapäeva õhtust mängu oli Müncheni klubi värava löönud 85(!) järjestikuses mängus, mis on ajaloo teine tulemus. Esimene koht kuulub Argentina klubile River Plate, kes lõi aastatel 1936 kuni 1939 96 mängu järjest värava.

Häbistava kaotuse teenis veel üks Bundesliga suurklubi - Leverkuseni Bayer, kes oli esiliigas ehk Bundesliga kahes palliva Karlsruheri vastu hädas. Külalismeeskond Karlsruher asus kohtumist mängu algul juhtima, kui Soome koondise esikinnas Lukas Hradecky pidi Lucas Cueto tabamuse võrgust välja võtma.

Teine poolaeg oli ligi kümme minutit kestnud ning selleks ajaks oli Bayer mänguseisu tänu Jeremie Frimpongi väravale viigistanud. Külaliste võiduvärava lõi 63. minutil Lõuna-Korea ründav poolkaitsja Kyoung-rok Choi ning sellega lülitas ta Saksamaa kõrgliigas neljandat kohta hoidva meeskonna turniirilt välja.

Võistlusega jättis hüvasti ka Ragnar Klavani endine tööandja Augsburg, kes pidi penaltitega Bochumi meeskonna paremust tunnistama.

Leverkuseni Bayer - Karlsruher SC 1:2 (0:1)