Poolfinalistid selged: Bailly arusaamatu apsakas aitas noorel ründajal vormistada ajaloolise kübaratriki (0)

Rafa Miri supermäng viis Hispaania poolfinaali. Foto: Scanpix / Andre Penner / AP Photo

Olümpiamängude jalgpalliturniiril peeti täna veerandfinaalid ehk selgusid kõik neli poolfinalisti. Medalijahiga saavad veel jätkata Hispaania, Mehhiko, Brasiilia ja Jaapan, kes alistasid vastavalt Elevandiluuranniku, Lõuna-Korea, Egiptuse ja Uus-Meremaa. Seejuures löödi esimeses kahes duellis 16 (!) väravat ning ülejäänud kahes vaid üksainus koll.

Kuigi iga kohtumine võis vahepeal vägagi pingeline olla, siis tõenäoliselt pakkuti fännidele kõige paremat elamust Rifu linnas, kus ajasid palli taga Hispaania ja Elevandiluuranniku sportlased. Seejuures kogusid mõlemad alagrupivooruga kaks viiki ning ühe võidu. Sarnasusi leidub veel, kuna tiimidel õnnestus mängida 1:1 viiki vastavalt argentiinlaste ja sakslastega, mis lõpuks suurriigid välja kukutas.

Tänast mängu kontrollis pea kogu kohtumise vältel värske EM-i poolfinalist Hispaania, kuid sellegipoolest jäädi juba kümnendal minutil kaotusseisu: pall jõudis nurgalöögist Eric Baillyni, kes selle puusa/tagareiega poolkogemata võrku suunas. Eurooplaste õnneks ei pidanud nad liialt kaua kaotusseisus olema, kuna 30. minutil lõi Leipzigi mängumees Dani Olmo viigivärava.

Sellise skooriga püsis mänguseis pikalt ning üha enam oli õhus lisaaega. Esimesel lisaminutil suutis aga Elevandiluuranniku kapten Max Gradel siiski omad juhtima viia ning riigi esimesest poolfinaalist oli puudu vaid paarkümmend sekundit. Asi tundus juba tehtud olevat, kuid ... viimastel sekunditel ebaõnnestus Bailly palli klaarimisega täielikult ning üks minut varem vahetusest sekkunud Rafa Mir viis mängu lisaajale.

Järgnenud pooltunniga väsisid Les Éléphants'i mehed aga selgelt ning lõpuks polnud neil enam midagi vastu panna: esiteks realiseeris Mikel Oyarzabal - jällegi Bailly eksimusest tekkinud - penalti ning kohtumise lõpuminutitel vormistas Wolverhamptoni pallur Mir oma kaabutriki. Lõppseisuks jäi 5:2 ning sarnaselt Euroopa meistrivõistlustele jõudis Hispaania taas poolfinaali.

Õhtu teises veerandfinaalis pidi võõrustajamaa Jaapan pikalt Okeaania viimase esindaja Uus-Meremaaga võidu rassima. Erinevalt varasemast kohtumisest ei löödud selles matšis ühtegi väravat ning alles penaltiseerias eksis kaks Uus-Meremaa mängumeest ehk saareriikide au poolfinaalides kaitseb Jaapan.

Ülejäänud kaks edasipääsejat tulevad Ladina-Ameerikast: napilt egiptlased alistanud Brasiilia ning Lõuna-Korea vastu selge jõudemonstratsiooni teinud Mehhiko. Seega on endiselt mängus kaks viimast olümpiavõitjat: 2016. aastal tuli kodus meistriks Brasiilia ning neli aastat varem triumfeeris Londonis justnimelt mehhiklased.

Otsustavad voorud toimuvad teisipäeval ja vastamisi lähevad Hispaania - Jaapan ning Brasiilia - Mehhiko. Finaalmäng, mis toimub Yokohama Nissani-nimelisel staadionil, peetakse 7. augustil.