Portugal etendas Luksemburgis mahukat väravateatrit, peaosas Ronaldo (+Itaalia - Malta, Põhja-Iirimaa - Soome jt) (0)

Cristiano Ronaldo lõi Luksemburgile ja Liechtensteinile mõlemale kaks - esimese kahe EM-valikmänguga on tal kokku juba neli tabamust. Foto: Scanpix / Bruno Fahy / Belga via ZUMA Press

Portugali koondis alistas EM-valiksarjas võõral platsil 6:0 Luksemburgi ning jätkab J-grupis ainsana täiseduga. Võidurõõmu tundsid ka Itaalia, Soome ja Slovakkia.

Portugallased alustasid väravatepeoga juba 9. minutil, kui Bruno Fernandes tsenderdas paremalt äärelt Nuno Mendesele, kes jätkas peaga värava ees seisnud Cristiano Ronaldole. Igiliikurist ründelegend lükkas palli väravasse - 1:0. Ühtlasi oli tegu tema 121. koondiseväravaga. Kuus minutit hiljem lisas Joao Felix teise, kui lükkas Bernardo Silva poolt travhikasti lennutatud palli peaga sisse.

Kolm minutit pärast Felixi tabamust ehk 18. minutil lõi Portugali kolmanda Silva ise, kui realiseeris peaga Felixi söödu. Avapoolaja viimase värava lõi 31. minutil Ronaldo, resultatiivse söödu andis Fernandes - vaheajaks oli seis 4:0.

4:0 püsis kuni 77. minutini, mil hetk varem vahetusest sekkunud Otavio skooris samuti peaga, sel korral andis tsenderduse Rafael Leao. 85. minutil oli Leaol võimalus enda panus anda, kui läks lööma enda teenitud penaltit, ent duellist väljus võitjana Luksemburgi puurivaht Anthony Moris. Aga ääreründaja sai oma tabamuse siiski kätte - kolm minutit hiljem murdis ta trahvikasti sisse ja veeretas nahkkera vasakusse alanurka - 6:0, sama seis oli ka lõpuvile saabudes.

Portugal on J-grupi ainuliider. Kahest mängust on neil kaks võitu, väravate vahe on +10. Avavoorus Slovakkiaga 0:0 viiki mänginud Luksemburg on tabelis ühe punktiga eelviimane ehk viies. Alagrupi teist positsiooni hoiab Slovakkia, kes alistas 2:0 Bosnia ja Hertsegoviina. Väravad lõid 13. minutil Robert Mak ja 40. minutil Lukas Haraslin. Bosnia seisab neljandal tabelireal.

C-grupis avas punktiarve Itaalia, kui alistas võõrsil 2:0 Malta. Avavoorus Inglismaale alistunud valitsevad Euroopa meistrid asusid juhtima 15. minutil, skoori tegi nurgalöögi ajal viiekastis kõrgeimale kerkinud Mateo Retegui. 12 minutit hiljem duubeldas eduseisu Matteo Pessina. Itaalia on kahe vooru järel kolme punktiga teine, aga samal punktiarvul oleval Põhja-Makedoonial on mäng varuks. Malta on kahe kaotuse järel grupi viimane.

H-grupis avas võiduarve Soome, kui alistas 1:0 Põhja-Iirimaa. Mängu ainuvärava lõi 28. minutil Benjamin Kallman. Soome hoiab tabelis kolme silmaga neljandat kohta, neid edestavad Kasahstan, avavoorus meie põhjanaabreid võitnud Taani ja ainsana täiseduga jätkav Sloveenia. Põhja-Iirima jätkab kolme silmaga eelviimasel ehk viiendal real, San Marino on viimane.