Potid paigas: Prantsusmaa ja Inglismaa võivad valikgruppi saada hirmkõvad vastased (0)

EM2024 peetakse Saksamaal. Foto: Scanpix / Thomas Boecker / DFB

UEFA Rahvuste liiga lõplik paremusjärjestus pani paika 2024. aasta EM-i loosipotid: varasemast keerulisem tee suurturniirile võib ees oodata Prantsusmaad ja Inglismaad, kes langesid teise tugevusgruppi. Eesti paikneb viiendas portsus.

Esimesse tugevusgruppi kuuluvad Rahvuste liiga A-divisjoni võitjad ning lisaks kuus edukaimat koondist. Nendeks on: Holland, Horvaatia, Hispaania, Itaalia, Taani, Portugal, Belgia, Ungari, Šveits ja Poola.

Kuna Inglismaal ei õnnestunud Rahvuste liigas saada kirja mitte ühtegi võitu, siis lõpetati oma grupis koguni viimasel pulgal. Prantsusmaa lõpetas Horvaatia ja Taani kõrval kolmandana, mis tõi samuti koha teises potis. Sinna kuuluvad: Prantsusmaa, Austria, Tšehhi, Inglismaa, Wales, Iisrael, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia, Šotimaa ja Soome.

Kolmandas grupis on samuti mõneti üllatavaid koondiseid. Näiteks leiab end sealt Rahvuste liigas vaid neljas viigimängus punkte võtnud Island, Serbia järel teiseks jäänud Norra ja C-divisjoni kukkunud Rootsi. Kolmas pott: Ukraina, Island, Norra, Sloveenia, Iirimaa, Albaania, Montenegro, Rumeenia, Rootsi ja Armeenia.

REKLAAM

Neljandas tugevusgrupis on C-divisjonis võidutsenud Türgi, Kreeka, Kasahstan ja Gruusia. Neile lisaks ka Luksemburg, Aserbaidžaan, Kosovo, Bulgaaria, Fääri saared ja Põhja-Makedoonia.

Eestlastega koos on viiendas tugevusgrupis ka näiteks Läti ja Leedu ning Rahvuste liigas kahel korral alistatud Malta. Viies pott: Slovakkia, Põhja-Iirimaa, Küpros, Valgevene, Leedu, Gibraltar, Eesti, Läti, Moldova ja Malta.

Kuues ehk ka viimane tugevusgrupp koosneb vaid kolmest koondisest. Need on D-divisjonis nigelaimatele kohtadele tulnud Andorra, Liechtenstein ja San Marino.

Koondised loositakse 9. oktoobril kümnesse gruppi, millest seitsmes on viis liiget ja kolmes kuus. Valikmängudega end kahe parema sekka mängivad koondised pääsevad EM-finaalturniirile, mis peetakse 2024. aastal Saksamaal. Variant on jõuda suurturniile ka läbi play-off'i, mis on laual Rahvuste liigas edukalt esinenud koondiste jaoks. 

Suurturniirile on pääsu kindlustanud juba korraldajamaa Saksamaa. Juba varasemast on kindel, et Venemaa jääb jalgpallipeost kindlalt kõrvale.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK