Premium liiga parimad poolkaitsjad 2022 (0)

Tabeli kahe esimese meeskonna (Flora ja Levadia) kaptenid Konstantin Vassiljev ja Brent Lepistu kuuluvad Premium liiga parimate poolkaitsjate valikusse, kusjuures Vassiljev juba neljandat aastat järjest. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga hooaja 2022 kokkuvõtted on jõudnud parimate poolkaitsjateni. Just poolkaitsjate hulgast tuli eelmisest neljast aastast kolmel Soccernet.ee suure hääletuse üldvõitja.

12 tänavu siia valikusse mahtunud mehest seitse jäid eelmise hooaja võrreldes samaks. Esmakordselt sellesse nimekirja pääsenuid on vaid kaks.

Klubidest kõige suurema esindatusega - nelja mängijaga - on siin valikus Tallinna Levadia, kolm poolkaitsjat tuleb Tallinna Florast, kaks FC Kuressaarest. Ühe palluriga on esindatud kolm klubi. Parimate poolkaitsjate seast noorim on 22- ja vanim 38-aastane.

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 13. detsembril.

REKLAAM

Premium liiga parimad poolkaitsjad 2022 (tähestikulises järjekorras):

Ernest Agyiri. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ernest Agyiri
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Positsioon: äärepoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
21 mängu (19 põhis); 2 3 väravasöötu; 4 0 .

Tervisemured on Ernest Agyiri hoogu tänavu pärssinud, aga klass on Manchester City noortetiimi kogemusega ghanalasel jätkuvalt kõrge. Hea jooksurammu ja vasaku jalaga Agyiri on platsil olles üks Levadia suurimaid teravuse tekitajaid.

Ta on pakkunud publikule meeldejäävaid momente, millest kõige imelisem oli oma väljakupoolelt löödud maikuine supervärav, mis aitas vähemuses meeskonnal teenida suurima rivaali Tallinna Flora vastu viigipunkti. See tabamus on kahtlemata tugev Premium liiga aasta värava kandidaat.

Agyiri suudab edukalt tegutseda mõlemas platsi servas. "Minu jaoks ei ole vahet, kas mängida vasakul või paremal äärel. Seda, mida tegin vasakul, saan teha ka paremal. Tunnen end mõlemal äärel kindlalt," rääkis ta ise mai alguses toimunud pressikonverentsil.

Zakaria Beglarišvili. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Zakaria Beglarišvili
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg
35 mängu (31 põhis); 21  (6 penaltist); 8 väravasöötu; 2 0 .

Eelmisel hooajal Soccernet.ee lugejate poolt Premium liiga parimaks mängijaks hinnatud Zakaria Beglarišvili ei ole jäänud mulluse auhinna otsa magama, vaid juhib tänavu enne viimast vooru väravaküttide edetabelit viieväravalise edumaaga. See on suur saavutus, arvestades et tegemist pole puhta ründaja, vaid ründava poolkaitsjaga.

Lisaks 21 väravale on Beglarišvili andnud ka kaheksa resultatiivset söötu. Viimatise InStati raporti kohaselt (34 vooru järel) on Eesti passiga grusiin osalenud kokku 36 väravaga lõppenud rünnakus, mis on liiga parim näitaja. Liiga tipus on ta ka täpsete võtmesöötude arvestuses.

Beglarišvili trumpideks on suurepärane väljakunägemine ja sööt, meisterlik tehnika, löök ning aastatega kogunenud mängijatarkus.

Ioan Jakovlev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Ioan Jakovlev
Klubi: JK Tallinna Kalev
Positsioon: äärepoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg
32 mängu (32 põhis); 6  (2 penaltist); 13 väravasöötu; 7 1 .

Ioan Jakovlev juhib kolmesöödulise ülekaaluga Premium liiga hooaja väravasöötude edetabelit, mis on eriti muljetavaldav, arvestades et ta kuulub alles kaheksandal kohal paiknevasse meeskonda. Liiga parim on Tallinna Kalevi vasakäär ka edukate triblingute arvestuses.

Jakovlevi trumpideks on kiirus ja tehnika, Kalevis on talle antud ka piisavalt vabadust enda parimate omaduste ärakasutamiseks. Tema jalad käivad kui õmblusmasinal.

Kui Jakovlev oli juulikuises mängus aidanud Kalevi 5:2 võidule Narva Transi üle, kiitis kübaratriki autor Ats Purje oma lühikesekasvulist tiimikaaslast. "Ma ei ole ilmselt elu jooksul väga palju kübaratrikke löönud, aga see oli kindlasti üks kõige lihtsamaid. Üks lähemalt kui teine, üks lihtsam kui teine," rääkis Purje. "Suure töö tegi ära Jakovlev, kes andis neljale väravale otsese söödu ja oli kõikides väravates osaline."

Silver Alex Kelder. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Silver Alex Kelder
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
31 mängu (29 põhis); 0 2 väravasöötu; 11 0 .

Endisest ründemehest Silver Alex Kelderist on kujunenud üks Premium liiga parimaid kaitsvaid poolkaitsjaid. Ta on võimas nii õhus kui ka maas ning lisab oma esitustesse akrobaatilisi lahendusi, mis pealtvaatajaid rõõmustavad.

Kelder armastab jõulist mängu ja duelle, olles tänavu Premium liigas võitnud enim õhu- ja kahevõitlusi. Ta teeb ka palju vigu ja saab kollaseid kaarte, aga mullusega võrreldes on ta oma agressiivsuse nivoo paika saanud, kuna punaseid kaarte pole enam tulnud.

Kelder on olnud tähtis lüli (kaartide tõttu vahele jäänud kolmest matšist hoolimata meeskonnas mänguminutite arvestuses teisel kohal) FC Kuressaare ajaloo edukaimal Premium liiga hooajal, olles aidanud tiimil viienda tabelirea kindlustada.

Sander Laht. Foto: Allan Mehik

Sander Laht
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 31
Senine hooaeg
31 mängu (28 põhis); 7 9 väravasöötu; 6 0 .

Ründavamas rollis on andnud Kuressaare ajaloolisesse hooaega suure panuse Sander Laht, kes lööb väga ilusaid väravaid - viimati tulistas ta kaugelt Pärnu Vapruse võrku alles üleeile, aidates juubelit tähistanud klubi koduväljakul 1:0 võidule.

Resultatiivsete söötude poolest kuulub Laht tänavu Premium liiga esiviisikusse. Lausa kõige esimesel kohal on ta vastaste karistusalasse antud täpsete karistus- ja nurgalöökide arvestuses.

29. maist alates seitse liigaväravat löönud Laht on aga suurima arengu teinud kaitsefaasis ning seeläbi on ta muutunud täiuslikumaks jalgpalluriks. Lisaks ise mängimisele on ta Kuret aidanud ka treeningute ja soojenduste läbiviimisel.

Brent Lepistu. Foto: Brit Maria Tael

Brent Lepistu
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg
31 mängu (29 põhis); 2 1 väravasööt; 8 0 .

Emotsionaalse ja hääleka kapteni ning patrullijana on Brent Lepistu Levadia jaoks väga oluline lüli. Ta on hea rünnakute algataja ja diagonaalsöötude andja.

Poolkaitsjatest on just Lepistul tänavu Premium liigas parim InStati indeks, tal on ka näiteks väga korralik söödutäpsus (87%) ja õhuvõitluste võitmise osakaal (75%).

Väravaid on Lepistu löönud vaid kaks, kuna skoorimine ei kuulu tema põhiülesannete hulka, aga üks neist oli eriti tähtis ja ilus tabamus Kuressaares, kui ta tulistas nurgalöögist otse õhust tulnud palli kasti joone tagant ühe puutega võrku ning aitas 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks pöörata.

Martin Miller. Foto: Brit Maria Tael

Martin Miller
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
32 mängu (29 põhis); 10 6 väravasöötu; 1 1 .

Martin Miller kuulub Premium liiga parimate poolkaitsjate valikusse kolmandat hooaega järjest ja kokku viiendat korda.

Miller on märgatavalt oma keskmist taset tõstnud ning on kuulunud Flora põhikoosseisu veel rohkem kordi kui varasematel hooaegadel. Ta kontrollib palli ja liigub sellega hästi ning on surve all mängides eriliselt osav.

Tänavu liigutati Miller Floras talle loomuomasele number kümne positsioonile ja see oli väga õnnestunud lüke, mis aitas Tartus sündinud mehel end kaks korda Premium liiga kuu sümboolsesse koosseisu mängida.

Karl Mööl. Foto: Brit Maria Tael

Karl Mööl
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg
35 mängu (33 põhis); 0 2 väravasöötu; 1 0 .

Karl Mööl on ainsa Paide Linnameeskonna mängijana käinud väljakul kõikides tänavustes Premium liiga kohtumistes. Põhikoosseisu on ta kuulunud kõigis peale kahe maikuise matši.

Kogenud ja targa mängijana suudab Mööl erinevate ülesannetega kohaneda. Ta oskab palli mitme vastase vahel säilitada, näeb hästi väljakut ja leiab sööte ettepoole.

Stabiilne Mööl on Soccernet.ee hooaja kokkuvõtetes oma positsiooni parimate seas juba seitsmendat aastat järjest - viis korda järgemööda kuulus ta parimate kaitsjate nimistusse, nüüd on ta teistkordselt väljatoodud poolkaitsjate seas.

Kaspar Paur. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kaspar Paur
Klubi: Nõmme Kalju FC
Positsioon: äärepoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg
34 mängu (29 põhis); 8  (2 penaltist); 7 väravasöötu; 3 0 .

Nõmme Kalju eest on tänavu Premium liigas kõige rohkemates kohtumistes (34) väljakul käinud Kaspar Paur, kes jõudis mängimise kõrvalt omandada ka magistrikraadi juhtimise ja turunduse erialal, kusjuures cum laude'st ei jäänud palju puudu.

Kalju hooaja parimal kuul (viis võitu ja kaks viiki) ehk aprillis oli nõmmekate (ja ilmselt kogu liiga) säravaim pallur just Paur, kui tegi kaasa kõik seitse liigamatši algusest lõpuni, lõi viis väravat ja andis kolm resultatiivset söötu.

Paur on Kalju standardolukordade spetsialist, kellele meeldib ka vastaseid üks-ühele ette võtta. Enamik tema pealelöökidest (52%) on läinud raamide vahele. Ta mängib mõlemal äärel ja vajadusel ka keskel.

Mark Oliver Roosnupp. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Mark Oliver Roosnupp
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Positsioon: ründav poolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg
32 mängu (23 põhis); 8 8 väravasöötu; 8 0 .

Mark Oliver Roosnupp on universaalne ja liikuv poolkaitsja, kes on suutnud toimetada väga erinevates rollides ja teenis suvel Levadialt kaheaastase lepingupikenduse.

Roosnupp paistab silma heade esimeste sammudega, mis lubavad tal tihti olukordadest ette jõuda, tema tugevusteks on ka korralik löök ja täpne tsenderdus.

Roosnupu võtmesöötudest on kohale jõudnud 71%, resultatiivsete söötude arvestuses (kaheksa) jagab ta Levadias esikohta.

Markus Soomets. Foto: Brit Maria Tael

Markus Soomets
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
34 mängu (29 põhis); 1 1 väravasööt; 6 0 .

Varasemas karjääris ründavamat rolli täitnud Markus Soomets on kehastunud heaks patrullijaks, kes tõusis vägeva hooajaga Eesti koondise põhikoosseisumeheks.

Siinsesse valikusse pääsenutest noorim mängija Soomets on hagejalik võitleja, kes on teinud tänavu Premium liigas kõige rohkem edukaid taklinguid. Kuu sümboolsesse koosseisu pääses ta kolm korda.

Soomets kontrollib kaitseliiniesist nii hästi, et Flora teised keskväljamehed Konstantin Vassiljev ja Martin Miller saavad rahus ründetegevusele keskenduda. Samas oskab ta Itaalias omandatud tehnikat rakendada edukate triblingute ning ründesuunaliste duellide võitmise teenistusse.

Konstantin Vassiljev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Konstantin Vassiljev
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 38
Senine hooaeg
30 mängu (21 põhis); 13  (1 penaltist); 10 väravasöötu; 1 0 .

Konstantin Vassiljev on ainus, kes jõudnud tänavu Premium liigas kahekohalise arvuni nii väravates kui ka resultatiivsetes söötudes. "Maestro vajas muidugi taas vaid üht võimalust ja lõi kohe ära ka," tõdes Tammeka äärekaitsja Taijo Teniste pärast Floralt saadud 0:1 kaotust. Jah, nii juhtub tihti.

Vassiljev on ka 38-aastaselt jätkuvalt suurepärane mängujuht ja dirigent. Meistermeeskonna kapteni stabiilsust läbi hooaja näitab see, et ta on ainsana pääsenud nelja kuu sümboolsesse koosseisu. Pärast välismaalt naasmist on ta kuulunud siinsesse parimate poolkaitsjate valikusse kõigil neljal aastal.

Vassiljev on pakkunud hooaja jooksul selliseid maagilisi hetki nagu kaugelt distantsilt lähirivaali Levadia võrku kõmmutatud karistuslöök ning Pärnu Vapruse väravasse saadetud pall keskväljalt. 

Napilt jäid valikust välja: Nikita Ivanov (Tallinna JK Legion), Dominique Simon (Paide Linnameeskond), Bogdan Vaštšuk (Tallinna FCI Levadia).

Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2021: 1. Zakaria Beglarišvili, 2. Konstantin Vassiljev, 3. Bogdan Vaštšuk
2020: 1. Vladislav Kreida, 2. Sergei Mošnikov, 3. Konstantin Vassiljev
2019
1. Konstantin Vassiljev, 2. Vladislav Kreida, 3. Mihkel Ainsalu
2018
1. Zakaria Beglarišvili, 2. Sander Laht, 3. Reginald
2017
1. Zakaria Beglarišvili, 2. Brent Lepistu, 3. Joao Morelli
2016
1. Anton Mirantšuk, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Aleksandr Dmitrijev
2015
1. Joel Lindpere, 2. Martin Vunk, 3. Rauno Sappinen
20141. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
20131. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012
1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011
1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
20101. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
20091. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
20081. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
20071. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
20061. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK