PSG ründekolmik mängis supermängu teinud väravavahi vaid ühe korra üle (0)

Pau Lopez ja Neymar. Foto: Scanpix / Thibault Camus / AP Photo

Pariisi Saint-Germain sai Prantsusmaal nädalavahetuse oodatuimas mängus napi võidu, kui koduväljakul alistati Marseille 1:0 ja edu tabeli tipus kasvatati kolmepunktiliseks.

Esimene poolaeg kulges mõlemapoolsete võimalustega, ent paremad võimalused avanesid siiski PSG-l. Marseille' väravasuul seisnud Pau Lopez oli mänguks hästi valmis, sest tõrjus esimese nelja minuti jooksul kaks Lionel Messi ja ühe Achraf Hakimi löögi. Mängu edenedes ei saanud isegi Kylian Mbappe ei lähedalt ega ka kaugelt palli väravasse. Lõpuks mängiti Lopez ikkagi üle, kui Neymar lõi avapoolaja esimesel üleminutil Mbappe söödust palli postipõrkest väravasse.

Marseille alustas teist poolaega hästi ja tekitas mitu ohtlikku olukorda, aga ka PSG väravajoonel Gianluigi Donnarumma tegi häid tõrjeid ja hoidis seljataguse puhtana. PSG jaoks muutus olukord lihtsamaks 72. minutil, kui Samuel Gigot sai keskväljal Neymari vastu tehtud vea eest otse punase kaardi.

Seejärel mäng rahunes ja PSG kirjutas liigatabelisse järjekordsed võidupunktid. Kahe meeskonna peale kokku tehti 41 lööki - PSG 23 ja Marseille 18, neist raamidesse vastavalt 8 ja 7.

Kui ainus kaotuseta meeskond PSG on liigatabeli tipus ja edestab lähimat jälitajat Lorient'd (!) kolme punktiga, siis teise kaotuse järjest saanud Marseille paikneb neljandal kohal, kaotades PSG-le kuue punktiga.

PSG - Marseille 1:0 (1:0)