Purje naasis endisesse koju pauguga (hinda!) (7)

Purje tõusis Eesti sangariks. Foto: Imre PühvelAjaloo 31. Eesti-Soome jalgpallimatši otsustas endisesse kodulinna Turusse naasnud Ats Purje, kelle kahe värava toel Sinisärgid üle lahe vastasted 2:0 alistasid.

Kahe naaberriigi mõõduvõtt pisut üle 9000 inimese mahutaval Veritase staadionil algas esialgu võrdlemisi luuravalt ning rahulikult. Kodumeeskond Soome valdas ehk pisut enam palli, aga kiirete kontrarünnakutega hoidsid ka Magnus Pehrssoni juhendatavad valgeid särke valvel.

Esimene teravam võimalus leidis aset alles 20. minutil, kui paremal äärel tegutsenud Rauno Alliku soleeris pikalt palliga, otsis pilguga ka kaaslasi, aga otsustas lõpuks ikkagi ise väravale tulistada - Flora mehe löök oli ka piisav, üllatamaks Soome postide vahel seisnud Niki Mäenpääd, kes vaid vaevalise jalatõrjega omad halvimast päästis.

Hollandi esiliigas VVV Venlo ridades leiba teeniva Mäenpää korduvalt üles näidatud ebakindlus sai karistatud 28. minutil, kui tipuründaja Ats Purje kasti murdis ning terava nurga alt mänguvahendi värava suunas saatis - kuigi esialgu võis antud üritus tunduda optimistlikuna, oli löök piisavalt terav ja täpne, et Mäenpää selle enda külje alt üle väravajoone laseks - 1:0 Eestile!

Enne Purje väravat taas tormihoiatus

Ka teisel kolmveerandtunnil jätkus senine mängupilt, kus palli vallanud Soome ründefaasis ideetuks jäi. See tähendas, et paremaid võimalusi tekitasid taaskord eestlased, kelle särgis täna keskkaitses tööpäeva kirja saanud Ken Kallaste 53. minutil Dmitri Kruglovi nurgalööki hästi jätkama pääses ning nahkkera vaid loetud sentimeetrid üle Soome värava saatis.

Nagu esimesel poolajalgi, saabus resultatiivne tulemus aga peagi, kui vaid neli minutit hiljem Artur Pikk vasakult äärelt suurepärase kaarpalli kasti riputas. Seal oli taas teravaim mees aastatel 2008-2009 just tänases mängupaigas kohaliku Turu Interi särgis väravaid kõmmutanud Ats Purje, kes värava eest palli peaga ülikindlalt võrku rammis ning tabloole 2:0 Sinisärkidele kirjutas!

2:0 eduseisus muutus Eesti mängujoonis aina kaitsvamaks ning see tekitas lisaruumi ka soomlastele. Viimase pooltunni jooksul pääsesid järjepanu meie kastis löögile vastavalt Bröndbys, Panathinaikoses ja Real Madrid Castillas leiba teenivad Teemu Pukki, Robin Lod ning Eero Markkanen, aga ühegi nimeka mehe üritused Sergei Pareikot tööle ei sundinud ning löögid ohustasid eestlaste värava asemel pigem Veritase staadioni taga asuvat hüpermarketit.

See tähendas, et lõpuvile kõlades saidki üheksa Premium liiga mehega algkoosseisus alustanud Sinisärgid rõõmustada fakti üle, et täna oldi platsil naabrist paremad ning jääb üle vaid loota, et saadud hea emotsioon kandub üle ka pühapäevasesse valikmängu San Marinoga.

9. juunil kell 19.00 Veritase staadionil (Turu, Soome)

Soome - Eesti 0:2 (0:1)