Reali põhimees tüüris kodumaa olümpiafinaali, kus minnakse vastamisi valitseva meistriga (omapärane pronksimäng!) (0)

Marco Asensio särk ei püsinud pärast võiduvärava löömist seljas. Foto: Scanpix / Daniela Porcelli / Zumapress.com

Tokyos peetavad olümpiamängud hakkavad tasapisi jõudma oma kulminatsioonini: täna peeti poolfinaalid ning selgusid kaks viimast kuldmedalit jahtivat koondist. Nendeks osutusid valitsev meister Brasiilia, kes alistas alles penaltitega Mehhiko, ning Hispaania, kes kukutas lisaajal korraldajariik Jaapani.

Esimesena selgitati edasipääseja Kashimas, kus riistasid mõõgad kaks viimatist olümpiavõitjat: 2012. aastal triumfeeris Mehhiko ning neli aastat hiljem võttis kodumaal kulla Brasiilia. Tänavu polnud kumbki liialt kindlat mängu näidanud: Kesk-Ameerika hiid jäi alagrupis alla Jaapanile, sambamaa mängis viiki Elevandiluurannikuga. Sellegipoolest suudeti veerandfinaalides auti lüüa vastavalt Lõuna-Korea ja Egiptus.

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid tasapisi haaras kontrolli valitsev meister Brasiilia. 29. minutil teeniti esialgu ka penalti, ent videokohtuniku abil märgati, et vea teeninud Douglas Luiz hüppas ise kõhuli ehk pall anti ikkagi mehhiklastele.

Kuigi Dani Alvesi tüüritud mehed dikteerisid mängukäiku, siis reaalsuses liialt palju võimalusi ei tekkinud: nagu tähtsatele mängudele kombeks, siis pigem rõhuti kindlale kaitsele ja rünnakuid ehitati ettevaatlikult. Siiski pääses pisut enne normaalaja lõppu taas väravale lähedale Richarlison, kelle pealöök lendas posti.

REKLAAM

Kuna ka lisaajal ei suudetud midagi vägevat korda saata, siis oligi oodata 11-meetri trahvilööke. Seal olid aga ilmselgelt parema hingamisega brasillased, kes neljast katsest ühelgi ei eksinud. Teisena alustanud Mehhiko ei realiseerinud aga kumbagi oma esimesest kahest ning seega tuligi võtta vastu valus kaotus.

Sarnaselt varasemalt toimunud poolfinaalile ei soovitud ka võõrustajamaa ja suurfavoriit Hispaania duellis väga väravaid lüüa. Nagu eeldada võis, siis pisut lahtisemat mängu domineeris 2010. aasta maailmameister. Ka nemad olid vägagi lähedal penaltile, kuid kui peakohtunik Kevin Ortega läks veamomenti televiisorist üle vaatama, siis selgus, et jaapanlased polnud midagi valesti teinud.

Lisaajal olid mõlemad võistkonnad läbiväsinud ning rünnakuid tekkis veelgi vähem kui varem. Tasapisi hakkas juba tunduma, et ka Saitamas minnakse penalteid lööma, kuid 115. minutil kustus see plaan koheselt. Nimelt mängis Mikel Oyarzabal suurepäraselt vabaks Marco Asensio, kes veelgi vägevama vindiga palli tagumisse nurka keerutas - 1:0. Enamaks jaapanlased suutelised polnud ning seega langesid südika turniiri teinud korraldajad poolfinaalis välja.

Finaalis, mis toimub 7. augustil Yokohamas, lähevad seega vastamisi meeste jalgpalli kaks hiidu Brasiilia ja Hispaania. Seejuures on mõlemad juba olümpiafinaalide veteranid: eurooplastel on kolmest finaalist (1920, 1992, 2000) kirjas üks triumf (1992, 3:2 Poola) ning lõuna-ameeriklased on viimasest kümnest turniirist suisa seitsmel teeninud medali. Samas on neljast finaalist võidetud vaid ühes, kui 2016. aastal alistati Neymari abil Saksamaa.

Erinevalt EM-ist peetakse olümpial ka kolmanda koha duell, kus lähevad pronksikarva medalit jahtima alagrupikaaslased Jaapan ja Mehhiko. Nagu eelnevalt mainitud, siis omavahelise heitluse võitsid asiaadid, kes panid vastased 2:1 võiduga pikali. Varasemalt on jaapanlased olümpiaturniirilt teeninud vaid ühe medali, kuid teate, mis värvi, kus ning kelle vastu too medal teeniti? Tegemist oli 1968. aasta olümpia pronksimänguga, milles Jaapan langetas korraldajariik Mehhiko (!) 2:0. Seekord on siis rollid vahetunud ehk karmasse uskujad võivad julgelt panustada mehhiklaste võitu.

Poolfinaalid:

Mehhiko - Brasiilia 0:0, penaltitega võitis Brasiilia 1:4

Penaltiseeriat alustas Brasiilia.

Dani Alves Martinelli Guimaraes Reinier
Aguirre Vasquez Rodriguez

Jaapan - Hispaania 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
115. Marco Asensio

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK