Reim: audi vastu halvem kaitsta, kui nurgalöögi puhul (0)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise peatreener Martin Reim sõnas mängujärgsel usutlusel, et kohtumises Antigua ja Barbudaga näidati üles eeskujulikku võitlust, mis ka võidu tagas.

45-aastane loots tegi mängust kiirkokkuvõtte: "Esimesed kümme minutit olid rasked. Aga peale seda kohanesime nii väljaku kui ka mängustiiliga, mida vastased ja kohtunikud meile pakkusid. Mida mäng edasi, olime meie need, kes duelle võitma hakkasid. Teine poolaeg oli minu arvates suhteliselt paigas. Väljakul lühikese sööduga väga mängida ei saanud. Tegemist oli nagu loomade jalgpalliga: pall tuli lihtsalt ette viia ning selle pärast võidelda. Mul on hea meel, et kõik, kes väljakul olid, ei löönud risti ette ning olid valmis võitlema."

Kuidas aga mänguplaan kohalike oludega vastavuses oli? "Meil oli võrreldes esimese mänguga kaheksa värskemat meest väljakul. Osalt olid nemad värskemad kuna olid saanud kauem oludega kohaneda. Teisalt oli lubatud ka rohkem kui kolm vahetust teha ehk et kui keegi hakkas väsima, sai kohe uue mängija juurde tuua."

Antigua ja Barbuda mängustiil tuli koondisele aga kerge üllatusena: "Kui me neid kahte võistkonda videote abil võrdlesime, siis tänane mäng oli absoluutselt teistugune võrreldes sellega, mis moodi nad Saint Kitts ja Nevise vastu mängisid. Me ei olnud selleks valmis, et nad kohe hirmsa hooga suruma hakkavad, aga tihtipeale võib selliseid asju ka Euroopas ette tulla, kus tullakse kohe mängu alguses survega peale."

REKLAAM

Vastaste rünnakul väljakujunenud salarelvaga suutis aga koondis võrdlemisi kiiresti Reimi sõnul kohaneda: "Kõik momendid, mis neil tulid, olid põhimõtteliselt pikast audist. Teadsime sellest juba ette, aga ütleme nii, et audi vastu oli halvem kaitsta, kui nurgalöögi vastu."

Debütantide Trevor Elhi ja Martin Milleriga jäi Reim aga rahule: "Elhi ja Miller mõlemad olid väga tublid: võitlesid ja töötasid. Samas ainult neid elemente saabki siit mängust kaasa võtta. Kui me mõtleme mängu ülesehitusest ning kuidas seda tegema peaks, siis tänase mängu põhjal ei olnud võimalik sellest juttu teha. Aga esimene asi on, et nad olid valmis võitlema ja vastasega õlga ja jalga panema. See on asi, millelt edasi minna."

Foto: Brit Maria Tael

Reim hindab pukis oldud aega eelkõige läbi progressiprisma

Palusin Reimil ka koondisehooaja kokku võtta hoolimata sellest, et on võimalik, et aasta lõpus mängib Eesti teatud Hispaania provintsi vastu. Alates sügisest peatreeneriametis olev Reim ei salanud öelda, et antud aeg pole olnud kergeimate killast: "Mulle on olnud ta päris keeruline. Kui ma siia ametisse tulin, toimus kõik nagu Ameerika mägedel: mingi hetk oli hästi, siis oli kehvasti ja enamvähem normaalsena sai see periood lõpetatud. Loomulikult oleks saanud paremini mängida, aga kui võtame näiteks needsamad Kariibi mängud, siis enamus kaasa tulnud mängijatest olid sellised, kes said alles siin mängides oma esimesi tõsisemaid mänguminuteid A-koondise eest. Nagu näiteks Joonas Tamm, kes on olnud ka varem koondise juures, kuid pole saanud kuigipalju mänguaega. Oli aga näha, et viimase mänguga ta enesekindlus kasvas."

"Hinnet panna on keeruline. Kaks kaotusemängu, mis sinna viie kohtumise sisse tuli, ei olnud esimene nii valus, kui kaotus Belgia vastu. Mängus Kreekaga ikka üritasime ja tahtsime ning seetõttu oli ka võimalusi," sõnas Reim.

Belgia mängul peatudes Reim aga kahetsust kuigipalju ei tunne: "Ma arvan, et poisid olid kindlasti võimelised paremat seisu välja mängima, aga ütleme nii, et olin liialt optimistlik. Kui tahame selliste riikide vastu mängida, nagu tipus paiknev Belgia, siis me peame riskima. Kui me oleks läinud ja istunud kaitses, oleks võibolla saanud selle tõttu ilusamate numbritega tulemuse, kuid samas oleks jäänud õhku võimalus, et äkki oleksime võinud üritada natuke rohkem. Kui tahame tulevikus selliste võistkondade vastu kõrgemalt mängida, peame enne seda olema saanud seda pressingut kõvasti harjutada."

Reim jätkas: "Samas ma ei kahetse, et see tuli, sest see oli koht, kust õppida. Me peame mängijatega selle mängu uuesti rahulikult läbi vaatama, et näha miks ikkagi sellised situatsioonid tekkisid, tegemaks selgeks, kust midagi puudu jäi. Sellest võiksime teha ka järeldused, et kas oleme võimelised võõrsil ka aktiivsemalt mängima või peaksime olema natuke konservatiivsemad ning püsima kindlalt liinidel. Tähtis on protsess: paremaid asju kaasa haarata, halvemaid proovida parandada."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK