Rekordiline Ibracadabra murdis Eesti (hinda!) (4)

Zlatan karistas eestlasi kahe kolliga. Foto: spelsajten.nuEesti koondis kaotas sõprusmängus Rootsile kindlalt 0:2. Vastaste mõlema värava autoriks oli nende tähtmängija Zlatan Ibrahimovic, kes tõusis nende kollidega Rootsi läbi aegade parimaks väravakütiks.

Kui enne kohtumist oli Eesti poolt oodata 4-2-3-1 süsteemis mängimist, siis vaheti üllatavalt alustati täna 4-1-4-1 formatsiooniga. Kaitsjate ees seisis Karol Mets, poolkaitseliinis vasakult Ilja Antonov, Martin Vunk, Joel Lindpere ja Sergei Zenjov.

Mäng algas Sinisärkidele kohutavalt, kui avavilest jäädi võõrustajate surve alla. See päädis kolmandal minutil ka väravaga, kui rootslaste staar Zlatan Ibrahimovic palli nurgalöögijärgsest olukorrast väravasse saatis. Tuhka peavad pähe raputama Eesti kaitsjad, kes Paris Saint-Germaini ründaja tagapostis täiesti vabaks jätsid.

Pärast avaväravat suutsid ka Magnus Pehrssoni hoolealused üha enam mängu sisse elada ning Kristoffer Nordfeldti valvatavat väravat ohustasid nii Joel Lindpere kui Henri Anier. 

Enamus Eesti rünnakuid koondus paremale äärele, kus Sergei Zenjov ja Henri Anier suutsid mitmel korral üle mängida Norwich Citys mängiva Rootsi vasakkaitsja Johan Olssoni.

REKLAAM

Külm dušš saabus 24. minutil, kui Ibrahimovic sai maha tõelise iluväravaga. PSG täht saatis paremalt äärelt tulnud tsenderduse kannaga väravasse. Siinkohal peab süü endale võtma Igor Morozov, kes lasi Ibrahimovici endast ette, lubades rootslase heale positsioonile. 

Terve esimese poolaja võis märgata, et Morozov jättis Ibrahimovici korduvalt valveta. Vaid Sergei Pareiko hea tõrje loetud minutid enne poolaja lõppu tähendas, et Ibrahimovici koondisesaldoks jäi pärast tänast kohtumist 50 tabamust 99 matšis.

Pärast teist tabamust kulges mäng üsnagi võrdselt, eestlaste mängu parima võimaluse sai Anier, kes Vungi peasöödust väravavahiga sisuliselt üks-ühele sai, kuid vasaku jalaga sooritatud löök läks õige napilt Nordfeldti valvatavast kindlusest mööda.

Võrdsete heitlus

Teine poolaeg oli kui võrdsete võitlus ning üksteise väravat suutsid üksikul korral ohustada mõlemad pooled. Üldises plaanis oli mängu teine pool siiski võrreldes esimesega kordades sündmustevaesem.

Suurepäraseid väravavõimalusi ei omanud kumbki pool, kuigi aktiivsed olid nii Joel Lindpere kui Nabil Bahoui. Rootslaste õnneks ei suutnud Nordfeldti üle mängida Lindpere, meie õnneks Bahoui Pareikot.

Kuigi Eesti sai kirja 0:2 kaotuse, oli mängupilt üpriski hea. Jah, väravavõimalusi ei löödud ära, kuid vähemalt suudeti neid korralikul hulgal tekitada. Selline mäng lisas kindlust, et esmaspäeval algava Euroopa meistrivõistluste valikturniiri avakohtumine Sloveenia vastu tõotab korralikku lahingut.

Protokoll:

4. septembril kell 20.45 (kohaliku aja järgi kell 19.45) Friends Arenal, Stockholmis

Rootsi - Eesti 2:0 (2:0)
3., 24. Zlatan Ibrahimovic

Hoiatused: 25. Zlatan Ibrahimovic - 79. Ragnar Klavan
Pealtvaatajaid: 15421
Peakohtunik: Kristinn Jakobsson
Abikohtunikud: Gunnar Gunnarsson, Aksell Gislason (kõik Islandilt)
Neljas kohtunik: Per Brogevik (Rootsi)

Rootsi: 12-Kristoffer Nordfeldt, 17-Pierre Bengtsson, 6-Andreas Granqvist, 3-Mikael Antonsson, 5-Martin Olsson (77. 2-Mattias Johansson), 7-Sebastian Larsson, 9-Kim Källström (64. 21-Jimmy Durmaz), 8-Albin Ekdal (46. 20-Ola Toivonen), 13-Nabil Bahoui (64. 22-Erkan Zengin), 10-Zlatan Ibrahimovic (64. 14-Tobias Hysen), 18-Emil Forsberg (46. 19-Branimir Hrgota).
Varus: 1-Andreas Isaksson, 23-Johan Dahlin; 2-Mattias Johansson, 4-Per Nilsson, 11-Johan Elmander, 14-Tobias Hysen, 15-Jonas Olsson, 19-Branimir Hrgota, 20-Ola Toivonen, 21-Jimmy Durmaz, 22-Erkan Zengin.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 23-Taijo Teniste (46. 17-Enar Jääger), 4-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan, 5-Ken Kallaste, 18-Karol Mets, 10-Sergei Zenjov (65. 20-Gert Kams), 2-Joel Lindpere (74. 19-Kaimar Saag), 13-Martin Vunk (65. 7-Ats Purje), 16-Ilja Antonov (90.+1. 6-Aleksandr Dmitrijev), 8-Henri Anier (46. 11-Henrik Ojamaa).
Varus: 12-Mihkel Aksalu, 35-Pavel Londak, 21-Artjom Artjunin, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 22-Artur Pikk, 6-Aleksandr Dmitrijev, 20-Gert Kams, 7-Ats Purje, 28-Rimo Hunt, 11-Henrik Ojamaa, 19-Kaimar Saag.

SEOTUD MÄNGUD
4 kommentaari

Aadu   •  
(82.131.5.***)
Kuhu jäi *SÜMPAATNE*
Henri   •  
(88.196.83.***)
Ojamaalt võeti värav ära, Morozov oli ainsana suluseisus, ta ei olnud palli lähedalgi. Minumeelest võime öelda, et Ojamaa on koondise esimese ära löönud, olgugi, et kirja see ei läinud.
OLÈ OLÈ EESTI OLÈ OLÈ   •  
(80.235.82.***)
5:48   •  
(195.50.210.***)
http://sport.err.ee/v/jalgpall/e2efd910-ae69-4b45-963f-f72615026668
on puude ja Ojamaa on sööduhetkel suluseisus

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK