Warning: getimagesize(https://soccernet.ee/public/gallery/1652563570.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data01/virt6865/domeenid/www.soccernet.ee/htdocs/template/compile/bdbb89172078b5a5ca2de0a66f65468193407eee_0.file.article.html.cache.php on line 75
Roma sai 46 löögist vaid ühe Soome vanameistri selja taha, tuhast tõusja läheneb lõplikule pääsemisele - Soccernet.ee - Jalgpall luubi all!

Roma sai 46 löögist vaid ühe Soome vanameistri selja taha, tuhast tõusja läheneb lõplikule pääsemisele (0)

Roma sihik oli justkui paigas, aga pall väravasse ei läinud. Foto: Scanpix / AP Photo / Lapresse / Alfredo Falcone

Itaalia kõrgliigas võis ühtaegu rõõmustada ja kurvastada Salernitana. Veel kuu aega tagasi tabelis kindlalt viimasel kohal olnud meeskond teeb vägevat lõpuspurti ja võitles Empoli käest jälle välja viigi, kuid oli ülilähedal ka võidule. Punkti eest peavad nad seejuures tänama Empoli väravavahti Guglielmo Vicariot, kuid kogu ülejäänud kohtumise jooksul valmistas sama mees neile suurt peavalu.

Eelmises voorus otsesel konkurendil Cagliaril üheksandal (!) üleminutil viigistada lubanud Salernitana jäi ka nüüd võõrsil kaotusseisu, kuigi oli juhtima minekul kaks korda ülilähedal, sest Milan Djurici pealöök klaariti väravajoonelt ja hetk hiljem lükkas Vicario sõrmeotstega põiklatti Norbert Gyömberi löögi. Ometi oli hoopis Patrick Cutrone see, kes 31. minutil Empoli ette viis.

Teise poolaja alguses pidi Vicario tegema veel paar imetõrjet, lisaks kolistas Cutrone posti. Hädavajaliku viigini jõudis Salernitana alles veerand tundi enne mängu lõppu, kui seni suurepäraselt tegutsenud Vicario nurgalöögi püüdmisel vääratas ning värava ees jaole jõudnud Federico Bonazzoli palli efektse käärlöögiga võrku saatis.

84. minutil oli Salernitanal suurepärane võimalus võit tagada, sest VAR leidis, et Empoli kapteni Simone Romagnoli viga karistusalas Mamadou Coulibaly vastu oli penaltivääriline. Lööma läks kogenud Diego Perotti, kuid Vicario suutis eelnenud apsaka heastada, tõrjudes 11 meetri karistuslöögi.

Tabelisse juurde saadud punkt käristas Salernitana edu Cagliari ees nüüd neljapunktiliseks, ent jälitajatel on kaks mängu varuks. Siiski on Salernitana teinud viimase kuuga imet, sest kui esimese 30 vooruga teeniti vaid 16 punkti, siis viimase seitsme mänguga on lisandunud 15 ehk peaaegu sama palju, mis on aidanud neil kerkida päästvasse tsooni ehk väljalangemisjoone kohale.

Lõplikult sai selgeks Venezia langemine esiliigasse, sest ehkki võõrsil tehti Romaga 1:1 viik, pole neil enam ka teoreetilist pääsemisvõimalust. David Okereke viis juba avaminutil Venezia juhtima, kuid pooletunnise mängu järel võttis vastast jalaga löönud Sofian Kiyine rumala punase kaardi ja jättis külalised vähemusse.

Ehkki Roma tegi mängu lõpuks uskumatuna kõlavad 46 pealelööki, millest 16 lendasid ka väravaraamidesse ning neli tabasid lisaks posti või latti, saadi soomlase Niki Mäenpää selja taha pall vaid korra, kui 76. minutil oli lõpuks täpne Eldor Shomurodov. Viik jättis Konverentsiliiga tänavuse finalisti Roma haavatavasse seisu, sest neil on tabelis vaid üks punkt rohkem kui Fiorentinal ja Atalantal. Ent mõlemal jälitajal on üks mäng varuks ja seega hea võimalus Roma eurokohtadelt sootuks välja lükata.

Püsimajäämise kindlustas Spezia, kes alistas võõrsil 3:2 Udinese. Tabelikeskmike duellis oli Torino napilt 1:0 parem Hellas Veronast.

Empoli - Salernitana 1:1 (1:0)