Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali (0)

Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.

Poolaeg algas mõlema meeskonna jaoks kompavalt. Kumbki tiim ei suutnud otseselt initsiatiivi haarata, oli tunda närvilist õhkkonda.

Portugali teravuste ülesehitamiste eest hoolitsesid nooruke Renato Sanches ning Nani. Mitmel korral mängisid portugallased ohtliku palli Walesi karistusalla, kus oli ootamas ei keegi muu kui Cristiano Ronaldo, kuid väravamomenti tekitada ei suudetud.

Wales panustas seevastu üsna tihti kontrarünnakutele, üheks ilusamaks rünnakulõpetuseks oli Briti saarte koondise staari Gareth Bale'i kauglöök, mis küll otse Rui Patriciole sülle kulges.

Poolaja lõpus leidsid Portugali tsenderdused üles lõpuks ka Ronaldo peanupu, kuid seekord 31-aastane legend veel täpne ei olnud.

Võrdlemisi ilmetu avapoolaeg jättis vutifänne veel rohkemat tahtma ning ilmselgelt ei soovinud kumbki meeskond kummi ka penaltiseeriani venitada.

Teisel kolmveerandtunnil sai mäng uue dimensiooni aga 50. minutil, kui nurgalöögist kerkis kõige kõrgemale just Ronaldo, kes seekord suutis end piisavalt vibusse viies palli peaga Walesi väravavõrku suunata.

Ei möödunud aga kolme minutitki, kui Ronaldo maast sooritatud pommile suskas jala vahele Nani, kelle värav jättis Walesi Portugalist juba kahe kolli kaugusele.

Wales võitles aga tragilt edasi: mitmel korral kontrollis Bale täpse kaugpommiga Rui Patricio valvsust, kuid Portugali kiiper suutis kõik üritused pareerida. Samaaegselt oli ka Portugalil võimalus skoori kasvatada, kui Danilo ürituse suutis Wayne Hennessey täpselt joone peal seisatada.

Rohkem kohtumises väravaid aga ei löödud ning nii pääseb Portugal EM-finaali, eesmärgiga heastada 2004. aasta koduturniiril Kreekalt saadud kaotus.

Portugal - Wales 2:0 (0:0)
50. Cristiano Ronaldo, 53. Nani

Hoiatused: 71. Bruno Alves, 72. Cristiano Ronaldo - 8. Joe Allen, 62. James Chester, 88. Gareth Bale
Peakohtunik: Jonas Eriksson (Rootsi)

Portugal: Rui Patricio, Cedric, Fonte, Bruno Alves, Guerreiro, Danilo, Joao Mario, Adrien Silva (79. Moutinho), Sanches (74. Gomes), Nani (86. Quaresma), Ronaldo.
Varus: Ricardo Carvalho, Moutinho, Eder, Vieirinha, Lopes, Gomes, Rafa Silva, Eliseu, Quaresma, Eduardo.

Wales: Hennessey, Gunter, Chester, Collins (66. J. Williams), A. Williams, Taylor, King, Ledley (58. Vokes), Allen, Robson-Kanu (63. Church), Bale.
Varus: O. Williams, G. Williams, Edwards, Richards, Cotterill, Vokes, J. Williams, Ward, Vaughan, Church.