Rootsi peab nüüd ise domineerima, Horvaatia vajab võitu ja Inglismaa kohtub igipõlise rivaaliga (0)

Inglismaa ja Šotimaa kohtusid viimati 2017. aastal MM-valiksarjas. Mäng jäi 2:2 viiki. Pildil äärekaitsjad Kyle Walker ja Kieran Tierney. Foto: Scanpix / Paul Ellis / AFP

EM-finaalturniiri kaheksas võistluspäev rullub lahti Peterburis, kogub hoogu Glasgow's ja saab kulminatsiooni Londonis, kus toimub rivaalide lahing, mida on aastaid oodatud. Briti saarte derbimäng ei tähenda, et esimesed kaks matši ei oleks olulised. Need on väga olulised.

  • 18.06. kell 16.00 E-alagrupp Rootsi - Slovakkia
  • 18.06. kell 19.00 D-alagrupp Horvaatia - Tšehhi
  • 18.06. kell 22.00 D-alagrupp Inglismaa - Šotimaa

Rootsi alustas finaalturniiri väravateta viigiga alagrupi suursoosiku Hispaania vastu. Slovakkia olukord on samuti (väga) hea, sest avamängus alistati Poola 2:1, mis tähendab, et mõlemad meeskonnad on rahul. Rootsi on soosik. Slovakkiale sobib ilmselt ka viik.

Rootsi peatreener Janne Andersson märkis mängueelsel pressikonverentsil, et Rootsi trump on taktikaline paindlikkus: "Kaitse ja rünnak - mõnes mängus keskendud rohkem ühele, aga mõnes rohkem teisele. Ma arvan, et Slovakkia ei pressi meid nii kõrgelt nagu Hispaania ja me saame erinevaid lahendusi kasutada. Panime ennast pärast esimest mängu heasse olukorda ja nüüd peame sellele oma mängu üles ehitama ja loodetavasti saame jälle hea tulemuse."

Rootsi poolkaitsja Albin Ekdal: "Ma arvan, et saame Slovakkia vastu rohkem palliga mängida ja tekitame rohkem väravavõimalusi. Samas peame kaitses samamoodi mängima nagu Hispaania vastu. Slovakkia vajub sügavale kaitsesse, aga nad on valmis alustama välkkiireid kontrarünnakuid. Neil on üks-üks olukorras head ründemängijad."

REKLAAM

Slovakkia peatreeneril Štefan Darkovicil on selge sõnum: Rootsi on tugevam kui Poola, aga Slovakkia läheb tulemuse peale mängima. "Ootame teist mängu. Ootame rasket mängu. Ma arvan, et Rootsil on kvaliteeti rohkem kui Poolal. See on meie jaoks uus väljakutse, aga usume siiski, et oleme jälle edukad. Oleme valmis kõik mängu panema," sõnas Darkovic.

Slovakkia kapten ja poolkaitsja Marek Hamšik: "Rootsi on aastaid samasugust mängu mänginud. Nad on pikka aeg koos olnud - neil on ühtehoidev meeskond ja agressiivsed mängijad. Peame nendega sammu pidama, kui me ei taha, et nad meid võidaksid. Esimene mäng andis meile hea tuju ja peame seda uuesti väljakul näitama."

Kris Ilves: "Nagu asjaosalised vihjasid, siis see mäng kulgeb pigem Rootsi domineerimisel. Nad keskendusid Hispaania vastu kaitsetööle, aga nüüd tuleb ise mängu ehitada ja väravavõimalusi tekitada. Kuidas nad sellega toime tulevad? Osavaid mängijaid selleks jagub. Ennustan, et rootslased saavad keerulise üheväravalise võidu."

Coolbeti koefitsiendid:

Rootsi võit - 1,90
Viik - 3,40
Slovakkia võit - 4,78

Patrik Schick lõi 2:0 võidumängus Šotimaa vastu kaks väravat. Foto: Scanpix / Petr Josek / POOL / EPA

Horvaatia kaotas avamängu Inglismaale 0:1 ja vajab nüüd Tšehhi vastu õnnestumist. Vastasel juhul võib turniir juba selle mängu järel lõppeda, sest isegi kui suudetakse kolmandas mängus Šotimaa alistada, ei pruugi see enam aidata. Tšehhil on aga hea emotsioon all, sest Sotimaa alistati 2:0 ja suur samm edasipääsu nimel on tehtud.

Horvaatia peatreener Zlatko Dalic kurtis, et meeskond ei ole rünnakul kõige paremini mänginud: "Mängime meeskonna vastu, kes alustas turniiri võiduga. Nad on meist mugavamas olukorras, aga teame, et vajame võitu, et enesekindlus tagasi saada. Oleme selleks valmis. Me ei ole rünnakul head olnud ja seda on vaja parandada. Peame rohkem võimalusi looma."

Horvaatia keskkaitsja, Ragnar Klavani endine klubikaaslane Dejan Lovren lausus, et meeleolu meeskonnas on hea. "Meil on visioon ja süsteem paigas, kuidas tahame mängida ja ma arvan, et mängime seekord palju paremini kui Inglismaa vastu. Vaatame kõiki mänge, sest meil pole midagi paremat teha. Meile meeldib vaadata Prantsusmaad ja Itaaliat. Prantsusmaa on minu arvates soosik, kuid Itaalia teeb suurepärast tööd ja kuulub samuti soosikute hulka."

Tšehhi peatreener Jaroslav Šilhavy teab, et punkt Horvaatia vastu on hea, aga lubas, et meeskond ei lähe viigi peale mängima. "Meie soov on selge: tahame alagrupist edasi pääseda. Punkt kahest mängust võib olla piisav, aga me ei taha mängida viiki. Horvaatia sai eelmisel MM-finaalturniiril teise koha ja on kvaliteetne meeskond. Kui soovime edu saavutada, siis vajame meeskondlikku esitust."

West Ham Unitedis mängiv Tšehhi äärekaitsja Vladimir Coufal: "Mida ma ootan? Ma arvan, et Horvaatia tahab võita. Nad mängivad palliga hästi ja nad tahavad palli hoida, et me ei saaks kasutada oma füüsilist jõudu. Oleme mõned videomaterjalid läbi vaadanud ja plaani paika pannud."

Kris Ilves: "Horvaatial on selg vastu seina, sest kui see mäng kaotatakse, siis on edasipääs väga keeruline, võib-olla isegi võimatu. Mulle tundub, et Horvaatial on surve peal, aga Tšehhi läheb mängule pingevabalt ja see toob edu. Ennustan 0:0 või 1:1 viiki. See jätaks võimalused ka Horvaatiale."

Coolbeti koefitsiendid:

Horvaatia võit - 2,28
Viik - 3,25
Tšehhi võit - 3,67

Inglismaa alistas Raheem Sterlingu väravast Horvaatia 1:0. Foto: Scanpix / AFP / Glyn Kirk

Inglismaa ja Šotimaa rivaliteet on ajalooline. Just nemad pidasid esimese ametliku maavõistluse, kui 1872. aastal jäi matš 0:0 viiki. Kokku on omavahel mängitud koguni 114 korda - Inglismaa on võitnud 48 ja Šotimaa 41 mängu. Ülejäänud mängud on jäänud viiki. Käimasoleval sajandil on vastamisi mindud neli korda, Inglismaa võitis kolm mängu ja üks jäi viiki. Suurturniiril kohtuti viimati 1996. aastal, kui Inglismaa sai Alan Sheareri ja Paul Gascoigne'i väravatest 2:0 võidu.

Kui inglased said avamängus Horvaatia vastu 1:0 võidu, siis šotlased jäid 0:2 alla Tšehhile. Inglismaa seis on juba üpris soodne, aga kui Šotimaa selle mängu kaotab, on nende edasipääsuvõimalused pigem teoreetilised.

Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate, kes, muide, osales selles 1996. aasta EM-mängus mängijana: "Nooremal põlvkonnal on selle rivaliteedi osas ilmselt teistsugune vaade. Inglismaa - Šotimaa oli igal aastal suur sündmus. Praegu toimub see vastasseis vähem ja paljud mängijad on oma koduklubides sõbrad."

Ta lisas, et mängust Horvaatia vastu eemale jäänud keskkaitsja Harry Maguire ja poolkaitsja Jordan Henderson on mängukõlblikud. "Ka Harry on saadaval, aga peame otsustama, kas ta on valmis alustama. Ta on nüüd neli või viis päeva meeskonnaga koos treeninud ja pole midagi viga olnud. Ta muutub iga treeninguga enesekindlamaks ja arvan, et ta on heas vormis."

Šotimaa koondise juhendaja Steve Clarke: "See on kohtumine, millel on ajalooline hõng. See on kohtumine, kus mängijad tahavad osaleda. Peame selleks mänguks korralikult valmistuma, aga seda on lihtne teha, sest teame, et meil on vaja [positiivset] tulemust." 

Tšehhi vastu pisivigastuse tõttu eemale jäänud kaitsja Kieran Tierney on terveks saanud ja kuulub ilmselt algkoosseisu. "Kõik mängijad on terved, sealhulgas Kieran. Ta on viimased kaks päeva täiskoormusega treeninud ja mänguks saadaval," lisas Clarke.

Kris Ilves: "Ma kardan, et kui Inglismaa saab kiire avavärava, siis läheb Šotimaal väga raskeks, kuigi nad näitasid Tšehhi vastu sümpaatset mängu. Ja ma arvan, et Inglismaa saab selle kiire avavärava ja võtab suure võidu. Võib-olla 3:0, 4:0 või isegi 5:0. Jah, see on rivaalide lahing ja väravateta viik või üheväravaline võit emmale-kummale oleks loogiline, aga ei usu."

Coolbeti koefitsiendid:

Inglismaa võit - 1,32
Viik - 5,33
Šotimaa võit - 11,34

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK