Rüütli: midagi ette heita ei ole (3)

Rüütli pidas peale mängu eriti valusaks Morozovi kaotamist. Foto: Märt VassiljevMängujärgsel pressikonverentsil sõnas Eesti peatreener Tarmo Rüütli, et arvestades asjaolu, kus üle poolaja mängiti vähemuses, tuleb rahul olla, et mängu ei kaotatud, ning meestele tal midagi ette heita ei ole.

"Võrdsed võistkonnad oli täna väljakul. Esimene poolaeg oli palju luuramist, mõlemad proovisid, kuid puhtaid kombinatsioone ei olnud. Kahjuks poolaja lõpus jäime vähemusse ning see tingis planeerimata käike. Tuli asjad ümber mängida. Lõppkokkuvõttes, mis siin ikka, vähemalt me ei kaotanud vähemuses ning meestele mul midagi ette heita ei ole. Ettevalmistusena see mäng kindlasti kümnesse ei läinud, sest jäime ilma Morozovist, väga kurb meel sellest. Nüüd ta peab ilmselt mõnda aega eemal olema, mille tõttu kannatab klubikarjäär jne. Morozov oli valikmängudeks põhikeskkaitsjaks mõeldud, aga nüüd peab midagi ümber tegema," iseloomustas Eesti loots tänast mängu.

Nõustud, et esimesel poolajal oli Läti parem ning teisel Eesti? "Nojah, võib nii öelda. Vähemusse jäämine nõudis palju energiat, aga samas lõi lätlaste domineeriv positsioon meile häid kontravõimalusi. Kes teab, ehk oleksime 11 mehega veelgi paremini mänginud."

Küsimusele, miks Ojamaa täna põhikoosseisus ei alustanud ning vahetusest sekkudes äärele liikus, vastas Rüütli järgnevalt: "Ma ei ole teda kordagi ei ole ääremängijana kasutanud, sest alles Legias hakati teda äärel 4-3-3 taktikaga mängitama. Mingi hetk oli ründesse vaja ettevõtlikkust ja võimsust, selle ideega antud vahetuse tegin. Sundkäik ta küll natuke oli, aga kõrvalised jõud mängisid nii ette ning ta oli väga hea seal. Aga samas on ta end heast küljest näidanud ka toetava ründajana 4-4-1-1 taktika juures.

"Minu seisukoht on, et meie valiku juures ja eeldatavate mängu iseloomude juures ta pole ääre peal 90 minuti mees, sinna on teist tüüpi mängijaid vaja, kellel oleks rohkem kaitsvaid omadusi. Aga rõõmu valmistas, et mingi perioodi võib ta seal mängida ning olla teatud hetkel hea käik," vastas Rüütli küsimusele, kas ka edaspidi võib Ojamaad koondises äärel mängimas näha.

Aleksandr Dmitrijevi punast kommenteeris Eesti peatreener järgnevalt: "Oleks mina kohtunik, oleks ma teinud, et ma ei näe või midagi sellist, sest sõpruskohtumistes on nende kaartidega jube paha. Mõlemad pooled lahmisid. Teine kollane ei olnud ju tallad ees, Dmitrijev pani kelku ning vastane pigem ise tuli ette. Aga no mis ma ikka ütlen, kohtunik on kohtunik, tuleb olla ettevaatlikum ning mitte teha kahtlaseid vigu, sest punane pani oma pitseri mängule kindlasti.

"Pahane ma tema peale ei ole, oleks ta argpüks või poole jõuga mänginud, aga ta andis ju endast kõik ja peab tänase lihtsalt alla neelama," ei hakanud Rüütli Dmitrijevi peale pikka viha punase tõttu pidama.