Sahinad: Paide toob uueks peatreeneriks Levadia endise juhendaja (6)

Ivan Stojkovicist (mustas) võib saada Paide uus peatreener. Foto: Brit Maria Tael

Paide Linnameeskond on alates neljapäeva hommikust peatreenerita. Kui veel kolmapäeval Tallinna Kaleviga tehtud 1:1 viigi järel ütles Karel Voolaid (45), et ta ei anna alla, siis päev hiljem oli ta ametist prii. Paide uueks juhendajaks võib saada endine Levadia treener.

Eelmise hooaja eel Paide lootsiks saanud Voolaid viis klubi Euroopa Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, Premium liiga pronksmedaliteni ning karika- ja superkarika võiduni. Tänavune liigahooaeg on olnud aga katastroof, kui 14 vooru järel on võistkond kõrgliigas 15 punktiga alles seitsmendal kohal.

"Jalgpalliklubi peatreeneri töö iseärasus on paraku selline, et ühel hetkel kõik klapib, pakud kõigile üha uusi imelisi emotsioone. Järgmisel hetkel aga avastad, et ehkki paned oma töösse kogu südame, ei klapi asjad ikkagi. Mõnikord õnnestub hea hoog taastada, sageli aga suurest tahtmisest ja tugevast pingutusest hoolimata seda ei juhtu," selgitas Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe Voolaidi vallandamist.

Kuigi juba pühapäeval kohtub Paide Premium liigas Narva Transiga, ei ole klubi veel uut peatreenerit esitlenud. Soccernet.ee-le teadaolevalt on peamine kandidaat Voolaidi mantlipärijaks saamisel 33-aastane serblane Ivan Stojkovic.

REKLAAM

Stojkovic töötas möödunud hooajal Tallinna FCI Levadias. Esmalt Esiliigas mängiva U21 võistkonna peatreenerina ja alates juulist Marko Savici ja Vladimir Vassiljevi taandumise järel juba esinduse juhendajana. Stojkovic jõudis Levadiat tüürida 12 mängus, pärast mida ta vallandati ja asendati ukrainlase Maksõm Kalõnõtšenkoga, kes pidas samas ametis vastu vaid ühe kohtumise.

Paide Linnameeskonna spordidirektoril Gert Kamsil (vasakul) ja presidendil Veiko Veskimäel (paremal) on vaja paika saada klubi uus peatreener. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Serblasele said lõpuks saatuslikuks Konverentsiliigast ja karikast välja langemine ning liigamatšides rivaalide vastu võiduta jäämised. "Ühelt poolt oli otsuse hetk üllatav. Aga midagi ma muidugi juba tajusin, kui me Kaljut, Paidet ja Florat ei võitnud. Vahel läheb nii ja olen kokkuvõttes klubile tänulik. Sain nii noore mehena juhendada meeskonda, mis mängib Euroopas ja mängib kodus tiitlile. See on suur usaldus," sõnas Stojkovic tööst priiks saamise järel Soccernet.ee-le.

Ta lisas toona Levadia kohta: "See klubi tahab kohe tulemusi. Austan omanikku, tal on õigus selliseid otsuseid teha. Meil oli liiga vähe aega, et muutusi ellu viia. Mis parata. Lahkun püstipäi ja uhkusega, sest tegin enda arvates hetkeolukorras parima."

Pärast Levadiast lahkumist on Stojkovic keskendunud enese harimisele. Novembris alustas ta ühes kaasmaalaste ning Levadia perioodi kolleegide Marko Savici ja Nikola Miticiga Leedu jalgpalliliidus UEFA Pro treenerikursust. Eestis töötades on Pro-kursustel osalemine sisuliselt võrdustatud litsentsi omamisega.

Paide ise ei ole uue treeneri otsingute osas veel midagi kommunikeerinud. Nad on lubanud infot jagada, kui asjad paika saavad. Soccernet.ee-le teadaolevalt ei ole hetkel kellegagi käsi ametlikult löödud. Eeldatavasti juhendab pühapäeval kodus Transi vastu võistkonda ajutine peatreeneri kohusetäitja ning uus treener teeb oma debüüdi 7. juunil võõrsil Flora vastu.

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

delarenta   •  
(90.191.200.***)
Kink saab lõpuks tööle!
vigastus   •  
(87.119.186.***)
palun ei.
dkotsjuba   •  
(84.50.65.***)
Kink võiks ründajate fookusega abitreeneri rolli saada küll
dkotsjuba   •  
(84.50.65.***)
..või pigem ründe fookusega
dorman   •  
(146.255.182.***)
väga meeldiks selline valik. Stojkovic mängib väga huvitavat jalgpalli, ütles kuskil, et saab palju inspiratsiooni brightoni de zerbist. Pluss Kams ütles kunagi betsafe’is, et talle stojkovici mängustiil ja ideed meeldivad.
Ise ette ja pikk järele   •  
(46.131.50.***)
More energy, come on guys!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK